Heeft iemand ervaring met deze bedrijven qua klantenservice? Wil misschien online een laptop aanschaffen maar hoe gaat dat met de garantie?en ik heb gehoord dat als je online bij mediamarkt koopt dat je dan niet aan de balie bij de winkel word geholpen?
Heb juist goede ervaring met de klantendienst van Mediamarkt, altijd goed geholpen. Ook met BCC alleen goede ervaring, alleen krijg je bij BCC geen vervangend laptop als die van jouw naar reparatie gaat, weet niet of bij andere winkels dit wel het geval is.
Ik zou echt voor Coolblue kiezen! Daar is de service TOP! Niet wachten, altijd een echt persoon die je helpt, updates over je retour zonder dat je erom hoeft te vragen, niet binnen (door hen als redelijk gezien, ging om een keukenmachine) 2 weken je reparatie terug van de fabrikant en dan zouden ze een nieuwe opsturen. Ik ben echt Coolblue fan! Als ik grotere aankopen doe dan doe ik het al jaren alleen bij Coolblue! (Koel/vriescombinatie, gereedschap voor man, Garmin horloge, keukenmachine dus, laptop, ipad etc!) En ze hebben keigoede humor !
Wij hebben juist een zeer slechte ervaring met coolblue. Wij hebben een inbouw combi-oven van bosch besteld, geen goedkope, en deze was al zwaar beschadigd voordat wij iets hadden gedaan. Meerdere malen contact, meerdere beloftes gedaan, maar niets nagekomen. De enige oplossing die ze boden was of ruim 1,5 week wachten voordat ze de oude oven ophaalde, dan wachten tot dit verwerkt was en dan opnieuw een andere, zelfs duurdere omdat ze die oven niet meer hadden, bestellen met levertijd van een paar dagen. Wij zouden dan bijna 3 weken zonder oven zitten, dan midden in de feestdagen. Of een hele nieuwe, duurdere, kopen en betalen. De optie om een nieuwe te leveren en de ander ophalen kon niet. De optie die geboden werd om het verschil bij te betalen en dan tijdig een nieuwe te leveren kon eerst wel en toen niet. Medewerkers spraken elkaar constant tegen en beloftes werden gemaakt en weer ingetrokken. Mediamarkt ben ik ook geen fan van. Service is ook belabberd. Bij een nieuwe telefoon die het niet goed deed "konden" ze geen leentoestel meegeven. Terwijl je daar wel recht op hebt... Na een hoop gezeur kregen we toch een leentoestel, maar waren we wel 3 kwartier verder.
Ik ben een hele grote fan van wehkamp! Ik zou zeggen daar bestellen!klantenservice is echt top! Via fb heel snel contact. Hele goede klachtenafhandeling. We hebben al veel besteld daar. Laatst een duur bureau. Mn man moest hem in elkaar zetten. De schroeven had hij te ver doorgedraaid zodat ze door het bovenblad heen staken. Hij is niet heel handig haha. Maar ik heb wehkamp gebeld of we eventueel een nieuw blad konden kopen. Ze vonden het ook erg vervelend voor ons... We kregen een nieuw bureau!! Ik denk niet dat veel webwinkels zoiets doen.
Erg tevreden over coolblue Telefoon ging na een jaar rare klachten vertonen. Na wat mailcontact mocht ik hem opsturen. Binnen 5 dagen had ik hem weer terug gemaakt en wel. Viel allemaal onder de garantie. Nieuwe accu en een nieuw moederbord
Bedankt voor de reacties! Maar als mijn laptop kapot zou gaan, dan moet ik hem opsturen? Hoe gaat dat? Krijg je dan een vervanger?
Mediamarkt alleen maar slechte ervaring mee. Altijd gedoe met garanties en je hoort maar niets. Coolblue erg goede ervaringen mee! Bestellen tegenwoordig ook altijd daar. Wehkamp geen ervaring mee.
Volgens mij krijg je geen vervanger, tenzij je misschien hiervoor een extra service afsluit? Normaal meld je je reparatie aan, krijg je een nummer en verzendlabels (je kunt het ook naar de coolblue winkel brengen als die een in de buurt is) en zodra hij gerepareerd is krijg je hem weer thuis gestuurd. Maar voor een vervangend exemplaar moet je denk ik echt bij een speciaalzaak zijn ipv een online winkel.
Wehkamp alleen maar goede ervaringen. Mijn man zijn schoenen waren na 3 maanden kapot. Foto gemaild, zelfde dag nog reactie, schoenen kon hij houden en kregen het aankoopbedrag terug.
Toevallig ervaring met laptop via wehkanl. 2 x kapot gegaan in 3 maanden tijd. Ze halen hem dan op of je brengt hem zelf naar een dhl punt. Dan wordt hij opgestuurd en gemaakt. Het duurt alleen echt. Erschrikkelijk lang, ik ben hem 2 x vier weken kwijt geweest.. vervangend toestel of leentoestel dat doen ze niet! Dus je zilt san echt een reserve moeten hebben of vn iemand eentje kunnen lenen anders zit je zonder! Mijn laptop is nog steeds niet goed, er zit een nieuwe ventilator en nieuw wifiplaatje in (was de eerste reparatie bij 3 weken gebruik) en tweede reparatie een nieuw moederbord. Nog steeds is hij traag en hij maakt veel lawaai. Ik Mag hem nu wel helemaal terugsturen en omruilen voorheen andere omdat het de derde keer is. Maar de eerste en tweede keer was dat geen mogelijkheid en konden ze hem alleen opsturen ter reparatie.
Sluit ook bol.com niet uit. Persoonlijk enorm goede ervaring + een van de weinige ketens waar je een laptop nog terug mag sturen omdat je hem niet fijn vind, maar wel al gebruikt hebt. Dat hoef je bij MM niet te proberen. En anders: coolblue! Hier nog een enorme fan!