Hier 8,5 week na de bevalling laten plaatsen, en 8,5 maand later weer laten verwijderen! Had onwijs last van neerslachtigheid, buikpijn, rugpijn, hoofdpijn, moodswings. Wat allemaal een paar weken na het verwijderen weer over was! Enige voordeel was dat ik niet meer ongi werd, alleen de dag van plaatsen spotting gehad, verder die 8,5 maand niks. Hier er nog niet over uit wat we gaan gebruiken na de bevalling, maar in ieder geval niks met hormonen!
Ik heb mijn spiraaltje op 6-10-11 laten plaatsen (ben 17-06 bevallen) en tot op heden nog steeds bloeding. Het is niet super veel maar wel zodanig dat je het niet met een inlegkruisje redt. Had in het begin ook erg last van moodswings maar nu niet meer. alleen als ik "mijn menstruatie" moet hebben. Heb het met mijn gyn over gehad en besloten het nog even aan te zien. Voor mezelf besloten dat als ik in januari nog steeds elke dag bloeding heb de spiraal eruit gaat. Het koperspiraaltje is voor mij geen optie ivm hevigere bloeding en langer (was vroeger al probleem van mij)
Ik heb een mirena gehad na ons eerste kindje. Wat een drama was dat. Ik had constant hoofdpijn en geen libido meer. Nu heb ik na de 2e zwangerschap een t-safe koperspiraal geplaatst. Heerlijk geen hormonen en deze spiraal gaat 10 jaar mee
positief: Je wordt niet meer ongi Je hoeft niet meer op te letten of je wel veilig bent tijdens de sex. Voor mij absoluut een pré. de pil vergat ik steeds en condooms zijn we allergisch voor Nadeel: Cyste ontwikkeling in de eileiders en eistokken. Hier ben ik nooit voor gewaarschuwd door de arsten. 12 maanden lang zkh in en uit hiervoor gegaan...nu verstopte eileiders door de cystes. We zijn hard bezig voor onze eerste, maar volgens de FA zal het niet vanzelf gaan en gaan we dus snel voor een HSG. Als ik dit van te voren had geweten was ik er NOOIT aan begonnen!!! suc6 met het maken van je keuze!
@ Loth : Ja ik vond het zelf ook vreemd.Misschien dat na de periode van zwangerschap,en nu nog borstvoeding,mijn lichaam anders op de hormonen reageert.Misschien dat als ik nu weer Stederil 30 zou nemen ik hetzelfde probleem zou hebben.Vandaar nu even geen hormonen meer.
Ik heb de mirena nu 3 maanden en hij bevalt echt super!!! Heb totaal geen klachten. Geen pijn bij het zetten, ik voel hem niet zitten en ik ben nu 2x heel licht ongesteld geweest. Ik had 2 dagen alleen een inlegkruisje nodig. Verder voel ik mij prima.
Hoi hoi, Bedankt voor alle reactie's! Heb het spiraaltje gisteren laten zetten... heb nu wat licht bloed verlies en het is ietswat gevoelig in de onderbuik. Heb in maart/april mijn volgende afspraak en dan gaan we bekijken en bespreken of het spiraal me bevalt en of ik het wil laten zitten. Nu is het dus een kwestie van afwachten...... Groetjes Vlinder 85
Je hoort wel na een week of 4 een controle echo te krijgen om te kijken of je spiraal goed zit. Wel om vragen hoor!
Ja ben ik met je eens, moet je zeker doen. Bij mij kwam er toen een cyste van 4 bij 7cm naar voren maar die is ook vanzelf weer weggegaan. Schijnt vaker voor te komen als je Myrena hebt maar ik schiet niet zo snel in de stress.
Oh, goed om te weten. Bel morgen meteen om in januari een afspraak te maken. @ passiepaard: jeetje ik zou me toch wel ff rot schrikken zeg. En dat dan vanzelf weer weg kan gaan (gelukkig natuurlijk)
Ik heb de spiraal gisteren laten zetten en zetten was niet heel pijnlijk. Ik bloed nu wel.. maar goed.. het is pas dag 2. Ben erg benieuwd..tot nu toe is het nog best goede ervaring hihi!
-ben heel tevreden nu ik niet meer vloei, gelukkig geen condooms meer nodig -momenteel al 2 weken niks meer nadat het telkens na 2dagen weer terug was, maar heb hem pas sinds oktober dus weet niet hoe mn menstruatie is/word -heb wel het idee dat mn buik weer opgezetter is, maar weet niet of het echt van de spiraal is
hier ook de spiraal gehad en was er ook zeer tevreden over. Geen bloedingen meer gehad ook. zodra mijn 3de (laatste kindje) er is (1st maar eens zwanger worden) dan ga ik em ook weer laten plaatsen.
Heb nu 4jr mirena en heb daarvoor een een jaar of 2 gehad. Ben er altijd positief over geweest. Toen voor gekozen omdat ik de pil nogal vaak vergat en condooms echt zo a-sexueel zijn. Nooit last van gehad, heerlijk om nergens aan te hoeven denken en groot voordeel nog maar zeer minimale menstuatie. Heb al jaren geen maandverband in huis terwijl ik eerder voor de voordeel verpakkingen ging zeg maar.
@ guppekop: Ook ik heb het idee dat mijn buik opgezetter is. @ allemaal: Sinds 13 dec (dat het spiraal is geplaatst) lichte bloedingen, dan enkele dagen niks en dan komt het weer. Is wel minder maar ja hopen dat het snel minder wordt en misschien helemaal niet meer terug komt Heb af en toe wel een raar gevoel in mijn onderbuik, beetje krampen wat door straalt naar mijn rechter lies. Meer meiden hier last van? Verder ben ik er tot nu toe tevreden over, maar even afwachten wat ik er op langer termijn van vindt. Jullie iig bedankt voor je reactie´s
Nou ik ben opzich niet geheel ontevreden. Mijn moeder heeft ook positieve ervaring maar mijn zusje vind het een HEL! Nu heb ik nog geen seks gehad met dat ding hoor. Dus daar kan ik nog niks over vertellen. Het inzetten viel wel mee.. De pijn ook wel. Alleen die bloedingen vind ik kut. Eerste week nergens last van.. maar nu toch wel steeds bloedingen. Ik weet niet of het gewoon ongesteld is of gewoon bloeding. Balen.
Mijn spiraal gaat er ook uit ook best wel rare klachten oververmoeid stress hoofdpijn bruin slijm echt heel goor !
De eerste 4 maanden vond ik verschrikkelijk. Bloedingen, bruin slijm e.d., ik wilde m eruit laten halen. Een vriendin zei echter dat ik erdoorheen moest, dus maar volgehouden. Nu inmiddels 1,5 jaar later zou ik m niet meer willen missen. Geen menstruatie meer, geen buikpijn of opgezette buik en je voelt er niks van bij t vrijen. En wat ook fijn is voor je partner de stemmingswisselingen zijn verdwenen (althans bij mij).