Al jaren slik ik microgynon30, maar de laatste 1,5 jaar, na de geboorte van mijn zoontje heb ik er enorm last van: misselijk, het gevoel hebben dat ie in mijn keel blijft hangen (onmogelijk, dat piepkleine dingetje), ik word er gewoon helemaal eng van als ik hem inneem. Het gekke was dat de 1e 1,5 week goed gaan en daarna begint het gedonder iedere maand weer. Daarom heb ik aan de huisarts een lichtere pil gevraagd, omdat ik nog niet 100% achter een spiraaltje sta. Nu kreeg ik de yaz 24-4 pil, deze ken ik helemaal niet en ik ben benieuwd of er dames zijn die deze pil kennen, hoe de ervaringen zijn en hoe betrouwbaar deze is!? alvast bedankt voor alle reacties!!!
heb hem 4 maanden geslikt en mijn ervaringen zijn erg goed. tot dat ik hoorde hoeveel dode er al door zijn gevallen waaronder erg jonge meiden. wilde het risico niet langer lopen en ook vond ik de eigen bijdrage erg hoog. 20 euro per 3 maanden (daarnaast nog eigen risico bij verzekering). hij is verder wel erg fijn hoor en ook werd ik in de stopweek niet of weinig ongesteld. dat was wel een voordeel. ook had k geen klachten meer zoals buikpijn etc. nu weer naar mijn oude pil terug (minerva)
Hier ook positief! Na 3 maanden microgynon 30 en 6 maanden microgynon 20, met flinke bijwerkingen overgestapt naar de Yaz24+4. Ik had al eens eerder een medicijntrial gedaan voor een 24+4 pil, en dat beviel erg goed, net zoals nu: - Humeur redelijk constant (ipv chagie bij microgynon. - Geen last van menstruatiekramp (hoofdreden voor pil) - Weinig bloedingen bij stopdagen. Meestal 2a3 daagjes een inlegkruisje op de 1e paar dagen van de nieuwe pil, meer niet Voor mij was deze pil wel betrouwbaar, maar dat is maar 1 geval natuurlijk.. En die doden is wel eng, maar door de gewone pil overlijden ook mensen. Vooral trombose is een beruchte. Het bljift een medicijn met bijwerkingen helaas.. Ik ben even gestopt, omdat ik met mijn lijf in de knoop lig. Dus wil even geen troep meer slikken. Maar als ik weer aan de pil moet, dan deze, ondanks de hoge eigen bijdrage.
kan je met deze pil ook de stopweek overslaan? Maw de placebo's laten staan en meteen aan een nieuwe strip?
Ik heb het nooit geprobeerd, omdat mijn menstruatie met normaal gebruik al minimaal was. Misschien 3 dagen beetje bruin bij het vegen, maar maandverband gebruikte ik max 1 per periode Maar volgens Apotheek.nl kun je gewoon doorslikken, dus die 4 pillen overslaan inderdaad.
Ik slik hem nu 8 dagen, nog heel kort dus, maar ik merk aan mezelf dat ik opgefokt ben en snel op de kast gejaagd ben. Kan dit door deze pil komen of ligt het aan het weer haha?