Heb er wel vaker een topic over geopend. Dochter is nu 15 maand en een vroege vogel. Het was een tijdje half 7 maar nu is ze om 6 helemaal fris en fruitig. Nu slaapt ze altijd van 10 tot half 12 en 15 tot half 5. Nu ligt ze al een half uur te kletsen in bed. Maar hoe doen jullie dat met 1 slaapje en wanneer ze om 6 uur al wakker zijn. Nu is ze om 10 echt moe. Maar nu slaapt ze in de middag niet. Is het niet een te lange ruk van 6 tot bv half12 om zo 1 slaapje te doen?
Je zou het ochtendslaapje steeds een kwartiertje op kunnen schuiven? En dan 's middags eerst nog wel even in bed leggen, als ze toch lekker ligt te kletsen is dat ook niet erg en rust ze toch nog wat. En als je d'r ochtendslaapje dan ver genoeg hebt opgeschoven kan je ook stoppen met het 'rust momentje' in de namiddag. Of ter overbrugging eind van de middag lekker een stuk wandelen ofzo. En 's morgens ging ik vaak iets doen, zoals boodschappen of kinderboerderij ofzo, zodat hij niet in slaap viel. Dan rond 11.00 weer thuis en een boterham eten en dan naar bed.
En eventueel na een uurtje al wakker maken? Dus slaapje inkorten? En inderdaad het ochtend slaapje wat proberen te verschuiven..?
Dochter is afgelopen lente overgegaan naar 1 dutje. Dus wij gingen voormiddag altijd weg of ik liet de grootouders komen, om de lange voormiddag te overbruggen, anders was ze om 10u al moe (En ze gaf zelf aan dat ze maar 1 slaapje meer wou) Na enkele weken was ze dit gewend. Om 6u wakker is wel vroeg ja, denk dat dochter in die periode rond 7u/7.30 wakker werd
Opeens wilde ze s middags niet meer slapen maar werd in de ochtend wel nog steeds rond half elf moe en sliep dan een uurtje/anderhalf. De ruk tot aan de avond was daarna veel te lang en vermoeiend voor haar. Ben haar lunch gaan vervroegen en daarna gaan slapen en daarna de lunch weer op gaan schuiven en nu slaapt ze rond half 1. Dit trekt ze veel beter, heb er een veel vrolijker meisje door
Hier ging hij 's morgens weer langer slapen als er overdag een slaapje af ging. Is even 1 of 2 dagen lastig. Maar daarna hebben ze weer genoeg slaap om in de nacht (ongeveer) het klokje rond te slapen. Ook al sliep hij hier bv. 2x 3 kwartier, dus in totaal 1,5 uur, sliep hij 's morgens toch langer toen hij 1x 2 uur ging slapen. Vermoed doordat hij voor het slapen gaan 's avonds dan wat langer wakker was.
Hier slaapt ze overdag dus 2 x 1,5 uur. Ik vind het niet erg dat ze vroeg is... maar half 6... wij hopen ook een beetje dat wanneer ze 1x slaapt ze wat langer door trekt in de nacht maar ja ergens moet je beginnen. Ze is nu 15 maand dus 1 slaapje is toch ook niet gek?
Nee... hier ging hij met 10/11 maanden al over. Maar zou ze verder slapen als je haar bv. een fles in bed geeft? Hier bij de overgang van 3 naar 2 en 2 naar 1 slaapje ook nog wel gedaan. Zodra hij wakker werd een fles in bed, daar sliep hij dan nog even mee verder, tot een uurtje of 8.00/9.00. Dan redde hij het tot de middag en dan 's avonds rond 19.30 naar bed en na een paar dagen sliep hij dan zelf weer tot 7.00/8.00. Of evt. wel eruit om te ontbijten, als ze een fles in bed niet pikt en dan om 7.30 ofzo weer terug leggen voor een uurtje.
Hier pas met 18 maanden over op 1 slaapje En helaas, ze is er niet langer door gaan slapen, hoewel het nu rond half 7 gemiddeld is. Hier gewoon veel erop uit in de ochtend, beetje rekken. Het gekke was dat ze het ineens een stuk langer redde, ging als vanzelf. Er zijn nu dagen bij dat ze pas rond 14 in bed ligt. Maar we zijn dus vooral in de ochtend lekker bezig, of op pad. Middag plan ik nooit wat, omdat ik niet weet hoe laat ze erin ligt en hoe lang ze slaapt.
Nee fles hoeft ze niet in bed is ook echt klaar wakker! Lol in bed. Lachen, rare geluiden maken en nog net niet springen. Ze vind het ook geen enkel probleem om nog een half uur a 3 kwartier in bed te liggen. Huilt of zeurt dan ook niet. Ik ga namelijk echt niet om half 6 beneden zitten. Nouja op werk dagen wel maar haal haar er dan niet uit. Ik zal eens even kijken hoe of wat.
Is hier ook altijd zo geweest. Fles en weer terug werkte echt niet. Nog steeds meteen klaarwakker en op standje stuiterbal. Met 15 maanden had ze trouwens geen fles meer in de ochtend.
Nee hier heeft ze ook geen fles meer. Vanaf 12 maand een beetje melk bij de boterhammen. Overdag is ze ook erg actief. Zit ook nooit een moment stil.
Die van ons lijken wel op elkaar geloof ik, haha. Ach, ik vind het vaak ook wel leuk. Lekker dansen, gek doen, veel buiten d'r energie kwijt. Maar soms zou het fijn zijn als ik even rustig de dag kan opstarten, haha.
Haha dat doe ik hier door haar te laten liggen en eerst zelf voor een bakkie koffie zorgen. Loop altijd wel heen en zeg dat ze moet gaan slapen. Zodra ik weg ben begint ze weer... Zolang ze nog zo'n lol heeft. Alleen vind ik half 6 gewoon erg vroeg. Eigenlijk heb ik alles na kwart over 6 a half 7 wel geaccepteerd. Maar 5.30 op de wekker zien is echt verrot en inderdaad hier is het ook direct dansen, gek doen, eten alsof haar leven er van af hangt.