We hebben nu helemaal geen telefoonaansluiting dus ik reken 20 euro extra p/m ook voor een vast nummer/toestel of hoe noem je dat? Ander komen de pakketten resp. op n62 en 71 euro.
Wij hadden 2 jaar tele2 toen overgestapt op upc omdat het goedkoper was je kan het bij een winkel afsluiten en dat is goedkoper ( scheer en foppen)
upc geen ervaring mee, kan hier in limburg niet hier hebben we ziggo. we hebben nu tele2 vind het opzich heel fijn, niet of nauwelijks storing en klantenservice heel vriendelijk (hebben pas 1 x gebeld of zo) ik vind het ook niet duur en geen addertjes onder het gras. het enige wat me ontzettend stoort is dat de ontvanger van de tv regelmatig de tv gids gaat laden of zoiets. ben je iets aan het volgen op tv word opeens het beeld zwart springt er heel groot tele2 in beeld en dan de nieuwe tvgids gegevens worden opgeladen of ziets. dat duurt toch wel een minuut of 2 en als die klaar is springt die op 1. echt k*t! moet je weer zoeken welke zender je ook alweer ophad en ondertussen heb je dus een stuk van het programma of film of wat dan ook gemist. je kan dan ook niet terugspoelen, dus echt vervelend. we gaan dan ook overstappen dadelijk in december. ik denk dat we dan telfort pakken. (andere tele2 gebruikers daar geen last van trouwens?)
Ik heb via de telefoon van tele2 een verkeerd abbonement aangesmeerd gekregen (meisje werkte er net ofzo) en dat is nooit opgelost ondanks dat ze toegaven dat het hun fout was MOEST ik dus teveel blijven betalen!!!! Eenmaal eindelijk opgezegd heb ik dit 4x moeten doen omdat er al die tijd gewoon geld afgeschreven werdt en moest telkens 6-8 weken wachten op een terug storting!!!! Nee bah vuile oplichters bende is het! Nooit meer Tele2!!!
Wij hebben hier UPC (al zo'n 2 jaar) en mijn schoonouders hebben het al langer. Tot op heden zijn we er blij mee, geen storingen en alles werkt naar behoren. Na een paar maanden belden we naar de klantenservice om onbeperkte telefonie erbij aan te vragen, werd ons netjes geadviseerd dat we voor hetzelfde bedrag ook recorder en extra zenders konden krijgen. Afgelopen week heeft vriendlief gebeld ivm een nieuw kastje wat uit was en we krijgen nu onbeperkt bellen naar vaste + mobiele nrs, sneller internet en weer een nieuw kastje, zodat je 4 zenders tegelijk kan opnemen voor een paar euro extra. Wij hebben hier het uitgebreidste pakket incl HD zenders enz. OnDemand werkt ook goed en kan gratis afleveringen kijken van bepaalde series enz Mijn ouders hebben een pakket van Online (internet en bellen), maar dat is een drama... Slechte bereikbaarheid van de telefoon (vaak storingen en totaal onbereikbaar) en traag internet... In het begin werden het internet en telefonie door een fout van Online/Wanadoo elke maand afgesloten (hadden dubbele aanvraag in hun systeem gezet, waardoor alles afgesloten werd door instellingen in hun computer). Dit heeft bijna een half jaar geduurd!
Wij hebben nu zo n 4 jaar tele2 en echt geen problemen mee! Geen storingen, ze bellen netjes als je abbo bijna afloopt zodat je je daar ook weer bewust van bent (evt over kan stappen /zij je een aanbieding kunnen geven) We hebben wel nog een "dikke" tv dus geen poespas verder. Wel pakket met tv, internet en huistelefoon.
Ik ben 10 jaar tevreden klant geweest van UPC. Tele2 zal ik nooit maar dan ook nooit meer zaken mee doen, al zou ik geld toe krijgen! Maar zoals je ziet, kan dat nogal verschillen per persoon..
in leeuwarden had ik UPC, dikke ellende mee gehad. slecht beeld met digitale tv, internet wat vaak het niet deed enz... vriendin van mij heeft tele 2 al jaren en voldoed haar erg goed. nooit geen klachten e.d. ik zelf heb een regionale provider nu hier, en bevalt me prima snelle service en goede service.
Wij hebben ook een hele tijd Tele2 gehad. Op zich prima, maar de tv ontvanger liep constant vast, dat wij er helemaal zat van werden en de hulp die ze gaven vond ik ook niet zo goed. We moesten gewoon eindeloos wachten, dus we betaalden voor ''troep''. Daar was ik boos over en zijn we over gestapt naar KPN (Weet ook niet de beste)