Ik ben op zoek naar ervaringen van ouders waarbij hun zoon/dochter met 4 jaar is begonnen met zwemles. Mijn zoontje wordt in november 4 en start in januari met zwemles. Ik ben dus erg benieuwd naar ervaringen, waar liep je tegenaan? En zou je het een 2e keer weer zo doen of tóch later beginnen?
Ik had dezelfde vragen, maar ben er inmiddels achter dat het heel goed mogelijk is. Ik ga binnenkort starten en mijn dochter is 3 jaar en 2 maanden. Waar ze gaat zwemmen is er een meisje van 3,5 die af gaat zwemmen. Zullen wel uitzonderingen zijn, maar bij deze zwemschool hebben ze al 40 jaar ervaring met zwemles vanaf 3 jaar. Tot 4 is het wel priveles, daarna pas groepjes. Er wordt niets gedwongen en de ouders blijven aanwezig. Lees maar eens op zwemschool 't Spatje voor meer info. Heb de zwemonderwijzer gesproken en hij vertelde wel dat ze niet meteen met ABC zwemles kunnen starten. Zij hebben een unieke aanpak speciaal voor hele jonge kindjes.
Malou en Ruben zijn eind september 4 geworden en ergens half januari gestart met zwemles, dus zeg dat ze 4 jaar en 4 maanden waren toen ze begonnen. Hier gaat het erg goed, ze gaan prima mee met de andere kinderen, maar je merkt wel dat het voor hun vermoeiender is dan voor bijv de 6 jarigen in hetzelfde bad, zwemleraren zeggen dat ook. Ze zitten nu in het derde bad, na dit bad gaan ze naar het vierde (laatste) bad en daar is het echt klaarstomen voor het afzwemmen, duiken, door het gat duiken/zwemmen, afstanden maken, nouja vanalles al word dat natuurlijk ook in de andere baden wel geoefend maar in het laatste bad is het het echte werk . Of we bij Benthe weer rond die leeftijd gaan beginnen ligt aan de wachtlijst of er plaats is en ik denk dat ik even kijk naar de tijden. Heb ook geen zin om 4x op verschillende tijden bij zwemles te zitten, eerst de oudste twee hun zwemdiploma's maar en dan daarna zij . Maar behalve dus dat het wel vermoeiend is voor de kinderen, eigenlijk niets waar we tegen aan lopen. Tijden zijn prima te doen, op vrijdag wel wat later maar we eten zogauw we thuis komen en daarna is het douchen en naar bed, beetje 'druk' maar prima te doen voor ons en de kinderen.
Hier mama en zwemjuf. Onze dochter is vanaf haar verjaardag bezig (16 juli) 1x in de week 3 kwartier. Ze heeft er nu 7 zwemlessen op zitten. En het gaat erg goed. Maar (zoals iedereen altijd al zegt) het hangt van je kindje af of het goed gaat of niet denk ik. -Ik ben bewust in de zomervakantie begonnen (nog geen school) -Ze zwemt al vanaf baby af aan met oma bij ouder en kind zwemmen -ze kan haar concentratie goed bewaren voor haar leeftijd, let érg goed op (sta ik zelf nog van te kijken) Wat me opviel: De 1e lessen snapte ze gewoon niet alles wat er gezegt werd ten opzichte van de andere kinderen in haar les. Ze moet het echt hebben van wat ze ziet. Hoe is het nu na 7 lessen? bij ons start je in een watervrij bad, daar heeft ze 1x gezwommen, aangezien ze prima watervrij was Nu na 6 lessen zwemt ze de beenslag vrij automatisch. Ws nog 1 les (zei de lesgever) om de puntjes op de i te zetten. Verder trappelt ze met haar benen op buik+ rug (kon ze al) Drijft op buik en rug (kon ze al) springt in 1.40 en 'zwemt' zelfstandig terug naar de kant (kon ze al) Ze is vrij lang en vrij sterk, dus dat scheelt allemaal. Dus het is wat moeilijk te vergelijken denk ik. Verder komt het moeilijkste nu nog: Zwemmen met armen en benen (schoolslag) . Dus ik moet nog even zien hoe dat gaat . Ze heeft de tijd. Het viel me van de week niet tegen hoe het ging met zwemles, in haar 1e schoolweek. Ze was hartstikke moe van 2 dagen school, maar lette gewoon nog goed op enzo. Dat had ik niet verwacht. Of ik met de jongste weer start met 4 jaar weet ik niet. Dat hangt dus van haar af. Hoe geconcentreerd is ze dan (momenteel minder dan haar zus indertijd ), wat kan ze al etc.
Mijn zoon was nét 4 toen hij begon met zwemles. In een kleine groep(6 kindjes) en 1 x per week 45 minuten. Omdat hij wat smalletjes is en weinig kracht in zijn lijfje heeft heb ik hem in de zomervakantie wat extra lessen laten nemen. Al met al had hij in 1 jaar en 5 maand zijn A & B. Mijn zoon was trouwens behoorlijk angstig voor water. Voor mijn dochter (wordt in december 4) ben ik nu ook al aan het kijken. Zij heeft veel meer kracht in dr lijf en is totaal niet bang en al goed watervrij. Ik zou het dus zo weer doen.
ik heb uiteraard geen ervaring met mijn kind, maar wil wel delen wat ik met de zwemjuf hier besproken heb...zij raadde aan om wat langer te wachten. Er zijn kindjes van 4 die dat best leuk vinden en aankunnen, maar het is gewoon wel zwaar op die leeftijd. De les op zich...het moeten luisteren en snappen wat er gezegd wordt en natuurlijk ook fysiek. Haar ervaring was dat 90% van de 4 jarigen uiteindelijk op hetzelfde moment afzwemmen als degenen die met 5 gestart zijn. Ze doen er gewoon een jaartje langer over. Helemaal geen punt natuurlijk, maar misschien wel zonde van je tijd en geld.
hier is hij met 4,5 gestart en nu een jaar bezig. dat het wat minder snel gaat is sowieso op jongere leeftijd, maar ligt ook nog aan je kind. mijn zoon is hooggevoellig waardoor voor hem de indrukken en veranderen erg intensief zijn. echter doordat er op onze camping een zwembad is die 1.40 is en hij zo in kan wandelen wil ik dat hij zichzelf kan redden! en dus niet meteen kopje onder gaat en blijft. nu kan hij makkelijk naar de kant komen. misschien niet op de manier dat voor je diploma moet, maar wel om te overleven
Mijn dochter was begonnen met eind vier jaar. Haar grootste probleem was dat ze motorisch niet zo handig is en moeite had om met handen en benen twee verschillende dingen te doen. Ze deed er erg lang over voor zij een diploma had.
Heb gehoord dat 5 jaar de meest ideale leeftijd is. Ik wacht dus tot dan. dochter is prima watervrij en kan zich goed concentreren maar zou niet weten waarom ik nu al zou beginnen... Ze kan dus eerst lekker op dansles...heeft ze erg veel zin in.
Ik heb van veel mensen begrepen dat het afhangt van je kind en dat 5 vaak de meest 'ideale' leeftijd is. Toch kies ik ervoor om al met 4 jaar en 3 maanden te gaan starten (dat is de vroegst mogelijke leeftijd hier). Ik ga er wel vanuit dat het langer duurt totdat hij zijn diploma haalt, ik heb niet de illusie er snel klaar mee zijn. De reden dat ik toch vroeg ga starten is dat wij een huis aan het water hebben en ik het fijn vind er zo vroeg mogelijk mee te beginnen. Zoonlief (nu 3,5) is erg lang en heeft voldoende kracht, daar maak ik mij geen zorgen om. Wel is hij vrij angstig. Mocht het echt niet gaan, haal ik hem er een paar maandjes vanaf en start dan opnieuw.
Dat vroeg ik niet toch? Thanks voor alle ervaringen! Heb mijn zoon ingeschreven en hij zal wss net voor hij 4 wordt starten. Ben heel benieuwd!
Ik twijfel nog. Ze zit wel dr hele leven al op 'zwemles', dus is watervrij, daarbij lang en wel redelijk sterk denk ik, kan ook al fietsen. We gaan ws verhuizen tussen 4-5 jaar, dus twijfel of ik haar dan hier al zal laten beginnen met zwem-ABC of wacht tot we verhuisd zijn. Dan zit er ws ook weer een hele tijd tussen ivm wachtlijst etc, misschien dat ze al het geleerde ook weer vergeet. En de lesjes die ze nu heeft (en doorgaan tot ~5jr), zijn veel leuker, dan het echte zwemmen lijkt me. Tijden zijn ook gunstiger. Anderzijds kan de verhuizing ook nog langer op zich laten wachten. En dan zou ze misschien dr A al gehaald kunnen hebben..