Poe hee... Dinsdag is het zover, dan gaat onze benjamina naar de psz. En deze mama heeft een knoop in de maag. Het was niet het plan, ze zou gewoon nog even thuis blijven. Maar ineens was bij mij het moment daar, ze heeft gewoon wat leuks nodig en heel eerlijk? Ik even een momentje voor mezelf. Maar ze is nog zo klein... En ze heeft een ernstige pinda-allergie. Dat maakt die knoop nog groter. Hele nachtmerries spelen zich af in mijn hoofd. Maar het protocol is klaar, de juf ingelicht, de epipen tas is klaar, hAar eigen bakje vul ik in t weekend... Maar ben zo bang voor dat onbewaakte ogenblik, voor de traktatie die toch gegeven wordt, voor de juf of hulpmoeder die er geen erg in heeft, of (nog erger) het niet serieus neemt. het komt vast goed... Maar dan ben ik ineens na 7 jaar kindloos, en zit ik hier in mijn alleentje zorgen te maken. Went het snel?? Je jongste naar de psz??
Loslaten is altijd moeilijk, al is het maar een klein stukje (of in dit geval: voor een paar uurtjes). Vooral omdat jouw dochtertje een pinda-allergie heeft is het extra spannend. Maar wat zal ze genieten van het spelen met andere kindjes en met ander speelgoed dan thuis. En wat heerlijk voor jou om na 7 jaar wekelijks (of meerdere ochtenden per week) een moment voor jezelf te hebben. Echt, het went snel. En dan zul je merken dat de tijd vliegt op de ochtenden dat ze er niet is.
En in het ergste geval gaat het een keer verkeerd. De juffen zijn goed getraind, ze weten wat ze moeten doen. Ik kan me zo voorstellen dat het echt wel vaker mis zal gaan in dr leven. Kop op, het komt vast helemaal goed!
neemt ze zelf fruit mee? dan zou je op haar trommel een sticker kunnen plakken met haar allergieën Ik zie ook wel eens kinderen met die stickers van goedgemerkt.nl ofzo en daar alle allergieën op. Misschien dat het je helpt om het los te laten
bij ons op de psz was ook een brief mee gegeven, waarin ze vroegen rekening mee te houden. stond ook in liever niet ontbijten met musli, brood met pindakaas op di en do. vonden de ouders allemaal heel normaal succes en sterkte met loslaten
Meisje heeft een ernstige pinda allergie. Volgens mij kan het dan echt heel fout aflopen hoor... Ik heb zelf op kdv gewerkt en ik heb nooit een kindje met ernstige allergieën meegemaakt, maar wij hebben hier nooit trainingen in gehad hoor. Zou niet weten wat ik moet doen.
Ja de jongste naar de psz is altijd wennen maar wel even fijn hoor een paar uur voor jezelf . In jouw geval is het natuurlijk nog wat anders. Is er ook een brief naar de ouders gegaan? Vorig jaar zat er bij mijn oudste ook een jongetje met ernstige pinda-allergie in de klas en wij kregen allemaal een brief. In de lokalen waar hij zit hangen ook instructies, telefoonnummers etc.
Mijn zoontje heeft diverse allergieen en gaat 4 dagen naar de opvang. Hij wordt gelukkig niet benauwd of raakt in shock, wat de zorgen natuurlijk minder groot maakt. Maar wat wij gedaan hebben is op zijn schriftje heel duidelijk geplakt wat wel/niet mag, en wat te doen als het misgaat. Dat wordt gewaardeerd door de leidsters, en ik merk dat ze het ook echt gebruiken. Er staat ook letterlijk, in geval van nood bel 1: moeder (06-nummer) 2: moeder (werk nummer) 3: vader etc Ik geef eigenlijk alles vanuit huis mee, en ze hebben een alternatieve traktatie in de kast liggen voor als er verjaardagen zijn. Mijn zoontje eet gewoon nooit mee, met de standaard traktaties. Het is niet te doen om alles te blijven controleren, en dan liever het zekere voor het onzekere. Hoewel je dit misschien niet wilt horen, is het bij ons ondanks zorgvuldig handelen wel al 2x misgegaan. 1x had een vervangende leidster uit een andere groep mijn zoontje verwisselt met een ander kindje. Dus kreeg mijn zoontje een paar hapjes yoghurt, terwijl hij erg allergisch is voor koemelk. Een andere situatie was vergelijkbaar. Toen kwam er een nieuwe invaller, die per ongelijk twee tuitbekers verwisseld had. De eerste keer is hij er flink ziek van geweest. De tweede keer hadden ze het gelukkig op tijd door, en heeft hij er waarschijnlijk niet van gedronken. Beiden keren ben ik direct gebeld door de leidsters om te overleggen. Het is in die situatie daarom wel heel belangrijk dat ze exact weten wat te doen, en het protocol altijd bij de hand hebben.
Onze dochter heeft een notenallergie. (Epi-pen) Gaat naar school en naar de bso. Ondanks zorgvuldig overleg en protocol is het ook hier 1 keer mis gegaan. Ik weet dat dit niet is wat je wilt horen 😉😘 Maar mijn ervaring is wel dat door constant in gesprek te gaan en te blijven er beter om wordt gedacht. Het liefste had ik haar thuis gehouden, niet naar feestjes laten gaan. Je zou er nog voor kunnen kiezen dat je de eerste tijd er bij blijft ivm haar allergie. Succes, het komt goed! Loslaten is al erg moeilijk, en in dit soort situaties bijna niet te doen
Fijne reactie richting een bezorgde moeder. Ik neem aan dat de leidster op de psz van dit meisje wèl duidelijke instructies hebben gehad waar ze op moeten letten om problemen moeten voorkomen en hoe ze moeten handelen als het toch een keer mis gaat. Ik wist ook pas ècht hoe ik met een jonge diabetes-patiënt om moest gaan, toen ik een kindje in de klas kreeg ket diabetes. En allergie / epilepsie zit natuurlijk ook wel in de gewone EHBO, maar als je een kindje krijgt met dit soort aandachtspunten krijg je van de ouders nog even extra uitleg en je verdiept jezelf er nog een keer extra in. Verder heb je inderdaad altijd telefoonnummers bij de hand om in geval van twijfel te overleggen. Het is voor ouders van kinderen met dit soort bijkomende zorgen altijd extra spannend om hun kind aan een ander over te laten. Het maakt loslaten gewoon moeilijker. Maar mijn ervaring is dat het altijd wel losloopt. Ja, er gaat en eens wat mis. En dan handel je zoals afgesproken en dan is het weer opgelost. Ondertussen genieten de kinderen -net zoals hun leeftijdsgenootjes- van het spelen met elkaar.
Ik denk niet dat je bang hoeft te zijn dat de leidster het niet serieus zal nemen. Ik zou hier echt wel heel zorgvuldig mee omgaan (ben ook psz leidster geweest) M'n zoontje blijft over met kinderen uit een andere klas en we hebben onlangs ook het verzoek gehad om geen lunch mee te geven met bijv pindakaas of pasta. Ik ben zelf toen echt op zoek gegaan naar alternatieven. Ik denk dat elke moeder dat wel doet. De meeste mensen weten wel hoe gevaarlijk een notenallergie is. En als je dat bezorgde gevoel straks een beetje los kunt laten en de kleine is gewend, dan is het toch stiekem wel heerlijk hoor die paar uurtjes voor jezelf. Ik sjees altijd heel m'n huis door en doe op zo'n ochtend echt heel veel. Erg fijn is dat! Succes met loslaten!!!
Oh dat lijkt mij ook moeilijk. Oudere kinderen kunnen zelf goed vertellen dat ze allergisch zijn. Ik heb op een bso gewerkt en wij kregen toen ook ern kindje op de groep met een epi pen. Zijn moeder is een keet langs geweest met een oude epi pen en een sinaasappel en heefy het voorgedaan aan ons. Misschien is dat ook een idee. Vond ik prettig want zo zag je het in de praktijk ipv op papier. Gelukkig nooit te hoeven gebruiken.
Bedankt voor de lieve reacties!!! Ze is inmiddels twee keer geweest. In het intro gesprek vond ik de leidster wat vlak in de reactie. Maar toen ik haar de eerste keer kwam brengen, hing haar protocol keurig aan de muur(ik heb een allergiekaart gemaakt met foto, wat ze niet mag, wat de reacties kunnen zijn en hoe te handelen, inclusief een stappenplan voor de epi pen) Vandaag de twee keer gebracht en toen kwam de andere leidster naar me toe om over een kabouter high tea te vertellen en hoe we dat aan gingen pakken, helemaal top dus. Puk heeft een traktatiebakje 'veilig snoepen voor puk', een eigen koekbakje en een eigen fruitdoos. De leidsters zijn dus goed op de hoogte van hoe te handelen. Over een keer mis gaan. Sorry, maar heb je enig idee waar we t over hebben? Mijn dochter kan dood gaan als ze pinda binnenkrijgt en er niet correct gehandeld wordt (epi pen en binnen 15 minuten medische hulp) De mama tijd is.... Heerlijk Dat went dus erg vlug idd
Das erg slecht dat jullie niet wisten wat te doen. Zo gaat het hier in de regio's gelukkig niet op de kdv's
Taliaa weet je dat er eigenlijk 2 epi pennen moeten zijn? Ik werk op n kdv en krijg hier training in, terwijl t eigenlijk weinig voor komt. K heb zelf ook pinda allergie en niet iedereen wilt zich aanpassen aan een leidster met pinda allergie, zoals brood met pindakaas meegeven s ochtends want tja Pietje wou niet eten s ochtends 😰
Ik snap je ineens HELEMAAL. Onze dochter gaat over 3 weken naar de peuterspeelzaal... Dat vond ik al een grote stap, maar nu blijkt ze sinds dit weekend ook een notenallergie. Voor cashewnoten... Haar hele gezicht zwelt op. Nog geen enge shocksituaties meegemaakt, maar toch... We hebben in afwachting van de allergoloog een antihistamine-drankje gekregen. Ondanks de vooralsnog milde allergie voor een heel specifieke noot vind ik dit wel weer een 'dingetje'. Sterkte zeg!
En een button maken en op haar shirt/vest/jas vastmaken? Neefje van een vroegere vriendin mocht heel veel niet hebben qua eten. Was echt levensgevaarlijk voor hem. Hij had een button met de tekst GEEN ETEN EN DRINKEN, met daaronder: zonder overleg met mijn papa/mama/juf. En hij had een sos armbandje altijd om waar alles op staat. Pinda's is ook een lastige want er worden dingen ook in archideolie gebakken (noten, chips, zoutjes, oliebollen, etc.). En daar staat men vaak niet bij stil.
Weten jullie toevallig of je met een Notenallergie bananen snoepjes van Haribo mag hebben. Niet de schuimpjes maar de snoepjes met suiker? Ik heb mijn vraag ook in de lounge gesteld maar nog niet echt een antwoord gehad. Mijn zoontje gaat morgen trakteren op de Psz en gok dat ik de ouders van het kindje niet meer zie
Ja dat is een heel moeilijk moment... Hier ook een ernstig allergische dochter, ernstig voor noten, voorheen ook voor ei en kiwi.. Laatste 2 is ze overheen gegroeid en eerlijk, het is nooit fout gegaan!! Maar voel met je mee!!
Mijn ervaring en allergie (zuivel ei en noten, gelukkig niet heftig!) is dat als je goed in gesprek gaat en alles zelf duidelijk mee geeft (pen, voedsel, drinken) met naam en alles er duidelijk op. En een goed plan door spreek voor alle situaties die voor kunnen komen dan gaat het eigenlijk bijna nooit mis. Hier is het maar eens bijna fout gegaan, maar de leidster twijfelde dus heeft ze gewoon niks gegeven. (ja iets uit haar eigen doosje) En ze belde mij meteen op met de vraag of ze dat mocht hebben! Dus als een psz zijn werkgevers goed instrueert en jij er goed open over praat denk ik niet dat je je zorgen moet maken hoor! (mijn dochter is bijna overal overheen gegroeid, behalve ei...en nog iets waar we niet achter kunnen komen maar antihistamine drankje is voldoende) (allergie test was niet duidelijk in de uitslag....)