Hoi meiden, Sinds een dag of drie/vier piest en poept de hond een paar keer per dag in de keuken. Hij heeft geen diarree, laat hem gewoon uit op de normale tijden en heb geen "aanvaring" of zo gehad de laatste tijd. Weet iemand raad en wat kan ik er tegen doen, het wordt steeds vaker en weet niet meer wat te doen.... Hij heeft het een tijd eerder ook gehad een week lang, maar niet zo vaak, dat was in het begin dat ik een nieuwe baan had en dus veel van huis...Toen kon ik het tenminste verklaren en het is dan ook overgegaan... Wetende dat het een hond is die meer dan de helft van zn leventje in een asiel heeft doorgebracht en er drie maanden over gedaan heeft om thuis met ons niet meer de staart tussen de benen te hebben en al bang is als iemand een beetje harde stem heeft, durf ik hem niet te hard aan te pakken, alleen als het niet anders kan. Bedankt alvast, Marieke
misschien komt het door je zwangerschap ...honden voelen zoiets haarfijn aan ... Als hij lang in een asiel heeft gezeten en bang is aangelegt , dan zal hij dit bij zijn vorige baasjes ook hebben gedaan , en krijg je het misschien niet meer afgeleerd .. betrappen is het beste ...je pakt hem dan bij nekvel (corrigerend) en zet hem buiten daarbij een korte FOEI suc6 meid
Ik zou je vraag even op een hondenforum stellen bijvoorbeeld deze: http://www.hondenplaza.nl/ Ik denk dat er meer is dan even corrigeren enz... Hij heeft toch best een achtergrond.
thnx had het in de lounge gevraagd omdat er al meer onderwerpen zijn geweest over de beestejes en er veel dierenliefhebbers zitten. Had ook al op internet gezocht natuurlijk maar kon niks vinden, handig dus die link, dankjewel!
ik heb/had hetzelfde met mijn kat..... eerste consult bij de dierenarts....stress....ivm zwangerschap....nieuwe ontwikkelingen.....terratorium afbakenen......zou kunnen dacht ik toen nog....(bij mijn eerste zwangerschap geen last van gehad, maar oke).. tweede consult bij de dierenarts (andere arts)...het kan een ontsteking zijn....en ja hoor...onze kat had een fikse blaasontsteking....antibiotica en pijnstillers.....en het was over... Dus als ik jou was toch even langs de dierenarts gaan. Succes en sterkte ermee. Groetjes Yvonne.
hoe oud is je hond? Als ie oud is kan het zijn dat ie wat moeilijker alles kan ophouden. En dan volstaat de gewone dagelijkse uitjes niet meer. Vooral de nachten kunnen dan de meeste problemen geven. Dus savonds heel laat vlak voor je gaat slapen nog ff de hond uitlaten ( werkte bij onze hond ) Ook kan het idd komen door je zwangerschap. Honden voelen EN ruiken dat er iets anders aan je is. De neus van de hond is heel gevoelig! Hij weet dat er iets anders is aan je maar weet niet wat en dat kan hem erg onzeker maken vooral snachts als ie je niet ziet en je niet in de gaten kan houden. Hard aanpakken heeft geen zin trouwens. Je vind zijn "ongelukjes" smorgens. Wie weet hoeveel tijd eroverheen is gegaan. Als jij dan binnen komt en begint op hem te schelden enzo dan kan ie dat niet meer koppelen aan het feit dat ie een "ongeluk" heeft gehad maar koppelt ie dat aan het feit dat je binnenkomt smorgens. Dan word ie daar nerveus over en het resultaat is misschien wel meer "ongelukjes" en een erg ongelukkige hond. Straffen heeft dus geen zin. Als ie het zou doen uit luiigheid of dominantie ofzo dan kan je op het moment zelf hem wel streng toespreken en buiten zetten. Maar zo te lezen heb je een nogal onzekere hond en dan moet je echt niet gaan straffen.
Ben je misschien over gegaan op ander voer? In welke tijd doet hij het juist. Doet hij het s'nachts? Of overdag als je weg bent? Hoe oud is je hond, wat voor ras is het? Hoe is de samenstelling van de ontlasting? Hoe is hij verder momenteel qwa gedrag ? Er is een behoorlijke hondengriep geweest , misschien heeft hij er ook wat van meegekregen?
Ok, 3 jaar en drie maanden oud, nu een jaar en drie maanden bij ons, ras is een cocktail d'amour (zie album) met waarschijnlijk een beetje Bull Terrier erin. Vind hem wat extra bangig, blaft ook snelller dan normaal en poept en piest meestal 's ochtends als baas naar werk gaat en twee uur ong na het uitlaten, als ik in de huiskamer zit, dan gaat hij ineens naar beneden (huiskamer op 1e verd en keuken beneden, oud frans huis) en dan ruik ik weer wat....Niet van voer veranders, wisselende ontlasting, maar niet echt diarree (wel wat slijmerig eromheen, daar wordt ik dus kotsmisselijk van als ik dat zie) en weet niet of griep hier ook heeft geheersd. Weet wel dat ie allergisch is voor teken, heb er alleen geen één kunnen ontdekken... Enneh, ik straf hem dus ook niet, vooral omdat ik hem niet op heterdaad betrap. Dat vind ik zielig, dan snapt ie er ook niks van en wordt hij alleen nog maar banger. Natuurlijk ben ik niet blij ermee en ik weet dat hij dat voelt, maar als je met je hoofd boven de wc hangt.....Arm beestje, vandaag ging ie ook al gras eten. Zal wel last van zn buikie hebben...
Mijn hond komt ook uit het asiel en is zeer onderdanig... Hij heeft dit ook wel eens gehad. Even een tijdje iets vaker de mogelijkheid geven naar buiten te gaan dan normaal heeft bij mijn hond geholpen... wie weet
Nee straffen heeft geen zin, zeker niet bij zo'n hond... Misschien is er iets niet in orde in zijn buik, kan geen kwaad hem eens na te laten kijken of navraag te doen bij een dierenarts!
Doen we ook wel, hij gaat vaak mee naar het wijnveld van vrienden om de hoek, kan ie lekker achter de konijnen aan. Ergens anders ontsnapt ie maar daar niet...Grappig hè? THNX iedereen trouwens, dit is echt een heerlijk forum waar je van alles op kwijt kan. Zeker omdat ik qua locatie vrij geisoleerd zit waardeer ik dit heel erg!
Misschien helpt het dat je erachteraan gaat wanneer hij naar beneden gaat en hem naar dan buiten laat. Ik zal ook zeker met hem naar de dierenarts gaan.
Ik heb ook zon hond gehad...wat ook wel eens wil helpen is de keuken even vol zetten met etensbakken, met daarin een klein beetje brokken..honden poepen/plassen meestal niet tussen hun eten...(niet helemaal vol, maar verspreid door de keuken met niet te grote ruimtes ertussen...) suc6 liefs Pjetje
Honden kunnen in bepaalde situaties een terugval krijgen en daardoor onzindelijk worden. Ik zou hem proberen veel naar buiten te doen, zodat hij geen kans kan krijgen het binnen te doen, en veel belonen bij goed gedrag. En anders misschien een gedragtherapeute inschakelen.
hmmm klinkt toch een beetje als iets medisch. wisselende ontlasting met slijm en nu ook gras eten Je zegt dat ie wel eens naar de wijnvelden gaat om los te lopen.... je weet zeker dat ie daar niks kan eten wat niet goed is? iig geeft ie het wel aan DAT ie iets moet doen. Hij gaat naar beneden. Beste is idd om hem dan te volgen en snel naar buiten te laten! Laat je vriend/man hem eerst uit voor ie naar zijn werk gaat? Heeft hij iets veranderd in zijn ritme smorgens? Al is het maar iets kleins zoals hem geen xtra koekje of een aai geven als ie weggaat. Maar goed, als het aan de gang blijft ( dit weekend ) dan zou ik als ik jou was maandag even naar de dierenarts gaan ( of eerder ). Even laten onderzoeken kan zeker geen kwaad! en dan weet je iig zeker op wat voor vlak dit probleem ligt ( medisch of gedrag ) Succes en hou ons op de hoogte! Trouwens, het is wel een liefje hoor zo te zien! Wat een koppie! Prachtig
Ja zoals ik het lees lijkt het me ook medisch. Onze hond had dit ook, en ik vond toen ook een dikke week lang, elke ochtend ontlasting waar hij is in de nacht. Heel zielig, want ze doen het echt niet graag op hun slaap/eet plek. Ik heb hem toen van de dierenarts op ander voer moeten zetten, speciaal dieet en daarna was het over. Gewoon een flinke buikgriep, of echt iets verkeerds gegeten. Ik zou altijd naar de HA gaan als er zoveel verandering is, zowel de ontasting als dat hij het niet op kan houden.
Denk dat de HA er weinig aan kan doen hoor! Maar het gaat vandaag wat beter, hij heeft nog niks gedaan!Ben er erg blij mee....
Klinkt mij ook als iets medisch of toch een soort verandering in het huis, honden met een verleden zijn daar extreem gevoelig voor, mijn hondje die als puppy zijnde alleen in een doos is gestopt met 4 weken en alleen voer kreeg elke dag en zo 4 weken heeft geleefd heeft ook van die "rare" dingen. Afstraffen heeft absoluut geen zin. Probeer eens de puppymethode; elke half uur uit gaan laten (en weer langzaam opbouwen) (ALS je zeker weet dat het niets medisch is in elk geval) En vooral met belonen werken en het andere negeren, wat ik ook weleens heb geleerd is NIET opruimen waar je hond bij is (zou iets met de rangorde te maken hebben, maar verder geen idee) Werkt de puppymanier niet binnen 1 week dan zou ik het ook niet weten, steeds als die van mij zo'n momenten heeft (bv tijdens onze verbouwing, of als ik teweinig aandacht aan hem geeft, en dat heeft ie veel nodig haha) dan poept ie van mij ook weleens maar zodra ik dan effe die manier een week doe is het over. Je moet er alleen effe tijd voor hebben (of eventueel iemand anders vragen) Ik ben fulltime thuis dus KAN het doen maar dat geldt niet voor iedereeen natuurlijk.
Ik zou zeggen een afspraak maken bij een da. Er hoort geen slijm bij de ontlasting te zitten. Het hoort een mooie sigaar te zijn zeg maar. Het is vast iets als een buikgriep.