Er zijn nu een aantal topic.s van jongere meiden. En dan bedenk ik me was ik toen ook zo naïef en zo van we doen dit en dat. En dachten de wereld nog in pacht te hebben. En deden dingen zonder er echt goed over na te denken of ben je altijd al gelijk goed verstandig geweest of heb je net zo als ik een aantal levens fouten gemaakt waar van je nu denkt Ja ik heb mijn huisje toen ik 20 was ook onderverhuurd maar stond ik stil bij de gevolgen? Nee. ( is gelukkig goed af gelopen) Ja gaf girobetaalkaart,s uit als of het water was. Was net 18 moest ook alles alleen doen. Werkte toen wel ging met een vriendin op vakantie en heb dat toen betaald met ja wel girobetaalkaart,s voor de meiden die dat nog weten( giro)!Pas na de hand dacht ik van wat heb ik gedaan kon toen even 2000 gulden terug betalen. En dat ging niet zo snel. Heb het jaren gevoeld. Haha. Nu ben ik 38 en kan ik niet mee zo denken als toen. Is het levens ervaring? Wie zegt het. Of maak je als je deze leeftijd heb nog die naiefe fouten van die tijd. Het antwoord is nee. Denk nu wel 10 keer na voor ik echt is gaat doen of kopen ect..
En ergens zit iemand van 65 die denkt was ik op mijn 38ste echt.nog zo naïef? Je leert nu eenmaal steeds in je leven. De meiden van 20 weten nu meer dan toen ze 12 waren. Wij weten door vallen en opstaan weer meer dan zij nu en onze moeders weer meer dan wij.. Fouten maken is menselijk. En goed. Zonder fouten leer je niets En ja sommige lessen zijn (te) hard. Ook ik heb er daarvan wat op mijn lijstje staan..
Ik ben nu 40, en als ik nadenk over de dingen die ik deed toen ik 20 was, ben ik blij dat ik wel wat wijzer ben geworden ja. Toch had ik die ervaringen nooit willen missen! Ben er toch mee geworden wie ik nu ben. Enerzijds in mijn gedrag (drankgebruik, rood staan, heel verkeerde jongens, dat soort dingen). Die girobetaalkaarten vond ik toen inderdaad superhandig, voor als je geen geld meer had en ook echt niet meer kon pinnen. hoe stom.... Anderzijds m'n houding; ik had toen echt een enorm superioriteitscomplex, en iedereen die niet voldeed aan mijn normen vond ik vreselijk stom. Ben wel blij dat ik daar een stuk milder in ben geworden. (en dat zie ik -ook hier- nog wel eens terug bij jonge meiden, dat ze net zo vast zitten in hun eigen idee van wat hoort en goed is, en totaal geen waardering kunnen opbrengen voor mensen die anders zijn/doen). Ik denk trouwens niet dat ik per se meer weet dan een willekeurige 20-jarige nu, maar wel meer dan ik wist toen ik 20 was.
Ik herken het wel. Ik dacht op mijn 18e ook dat de hele wereld op mij zat te wachten en dat hij aan mijn voeten lag. En dan ga je onderuit, en hard ook! Inderdaad, door schande en schade wordt men wijs. Dat geldt ook voor mij. Zo zal het hen ook wel vergaan.
Idd dus. En je maakt nu nog fouten alleen anders. Ik kan die jongen meiden wel begrijpen. Werd alleen dwarser als een oudere mij toen vertelde het anders te doen van hallo ik ben oud genoeg om zelf te beslissen haha tja dan ga je idd eens op je bekkie of meerdere keren. Mijn zusje heeft problemen met haar dochter van 18 en dan zeg ik tegen mijn zusje. Iedereen heeft het recht om zijn of haar eigen fouten te maken hoe moeilijk het ook is om aan te zien. Als ouder van 64 nu tegen mij zo praten denk ik van ja misschien heb je gelijk.! Dat vind ik wel beter gaan als toen ik 20 was neem iets nu wat sneller aan dan toen. Toen was ik een eigenwijs stuk vreter. Nu soms ook nog wel eens hoor haha. De wilde haren verliesje maar niet de streken.