Hallo Meiden, Sinds ruim een week heb ik witte blaasjes op mijn tong (grote van speldenknopjes) die aanvoelen alsof ik mijn tong verbrand heb (heb ik niet). Om de zoveel dagen komt er weer een blaasje bij. Ook zag ik sinds gisteren dat ik een paar diepe sneetjes heb aan de zijkant van mijn tong. Al met al doet het erg zeer. De HA zei dat het aften waren, maar die heb ik wel vaker gehad en daar vind ik het niet op lijken. Mijn dochtertje van 18 maanden lijkt er ook last van te hebben, die eet sinds 1,5 week bijna niets meer, zit veel met handjes in haar mond, maar ik kan niet zien bij haar, ze wilt ook niet dat we in de buurt van haar mondje komen. Toen sprak ik mijn schoonmoeder die ook 1 dag in de week op mijn dochtertje past, die heeft er ook last van. Later ook maar even op het KDV nagevraagd, en daar was ook een ouder die er last van had gehad en haar kind waarschijnlijk ook. Wie o wie kent dit, weet wat het is en heeft een goede tip om het over te laten gaan?? Groet Snoozie
mijn jongste dochter heeft het op dr handjes en voetjes gehad, en mijn oudste dochter in dr mond die kreeg spul om mee te spoelen, ik meen iets van rood spul, weet alleen de naam niet meer...sorry
ja, klinkt als menselijke vairant van mond en klauwzeer. Heb ik 2 jaar geleden ook gehad. Bij mij begon het op de binnenkant van mijn handen. Deed veel pijn. Ik naar de Ha die vroeg, heb je het ook in je monden en op je voeten. Ik zei: weet ik niet. Toen hij ging kijken was dat idd zo. Hij vond het erg bijzonder en riep gelijk een collega arts om te komen kijken............... ik dacht heb ik weer. dus toch maar weer even naar de ha denk ik
Ook is het Coxsackievirus de veroorzaker van de hand-, voet- en mondziekte. (niet te verwarren met mond- en klauwzeer!) Deze variant is te herkennen aan blaren in de mond met daarna vaak een huiduitslag aan handen en soms ook voeten. Het is belangrijk dat tijdens de ziekte de kinderen goed blijven drinken. De incubatietijd (tijd tussen de besmetting en het uitbreken van de ziekte) is 3 6 dagen. De behandeling is gericht op de bestrijding van de verschijnselen; het virus zelf kan niet worden aangepakt. Besmetting: Via hoesten, direct contact met neus- en/of keelslijm, vocht uit de blaren en ontlasting van besmette personen. Besmettelijke periode: Van voor het acute stadium tot lang daarna omdat het virus weken tot maanden na de infectie nog uitgescheiden wordt via de keelholte en ontlasting. De uitscheiding via de keel is over het algemeen kort, via de ontlasting lang. De besmettelijkheid van het virus is het ergst aan het eind van de incubatietijd, dus vlak voor het uitbreken van de ziekte. Het is belangrijk om tijdens de ziekte papieren zakdoekjes te gebruiken. Na het toiletbezoek goed handenwassen, liefst met desinfecterende zeep. Wanneer uw kind de mond-, hand- en voetziekte heeft en zich verder niet ziek voelt kan het kind gewoon naar school. Vertel uw kind duidelijk dat het de hand voor de mond moet doen bij het hoesten en goed de handen moet wassen na toiletbezoek. De mond-, hand- en voetziekte kan niet van de mens op dieren worden overgebracht.
Aargh, dat hebben wij hier allemaal een half jaar gelden ofzo gehad. Mijn dochter, vriend, vader, moeder en ik zelf allemaal een zere smoel Vooral de tong was erg pijnlijk, kon nauwelijks eten. Was idd een of ander virus, moest vanzelf overgaan. Duurde bijna 2 weken voordat de klachten echt over waren.
we kunnen hier nu wel allemaal teksten gaan kopieren en plakken maar het is totaal niet zeker dat ts dit heeft, vind het niet zo slim.. vooral omdat erin staat dat het voor baby´s gevaarlijk is. Hierdoor krijg je altijd van die panische mensen.
Dank je Ninien, volgens mij moet dat het zijn! Ik heb namelijk ook allemaal kleine blaasjes op mijn hand, mijn man ook, maar die heeft geen last van zijn mond. En bij mijn dochtertje heb ik ook geen blaasjes op handen en voeten gezien...maar wie weet uit het zich dus verschillend bij iedereen. @Dancer4fun, heb jij er toen iets voor gekregen? Hoe ben je er af gekomen? Denk dat ik met dit verhaal maar weer bij de HA op de stoep ga staan!
ik heb de tekst even aangepast hand mond en voetziekte is dus NIET gevaarlijk voor baby's alleen een bepaalde variant, als je even goed gelezen had, dan had je kunnen zien dat het om 2 varianten ging
Ik denk dat het altijd belangrijk is zelf nog even goed te lezen en een HA te laten beoordelen, voor er helemaal panisch van te worden. Maar het is toch fijn als je wat herkenning leest. Ninien, kregen jouw meiden hier toen nog iets voor?
tis al weer 2 jaar geleden. Ik had een zalfje voor mijn handen. Weet eigenlijk niet meer of ik verder nog iets had gekregen. Volgens mij niet. Ik had het meeste last van mijn handen. Deed echt enorm zeer. Maar na een paar dagen zalven was het al beter.
de jongste had het aan dr handen, dat moest vanzelf overgaan, maar de oudste kreeg iets om mee te spoelen, maar ik weet echt niet meer hoe het heette Het was rood van kleur, en het was er snel mee over Misschien even overleggen met de assistente van de huisarts
hand voet mondziekte. Heeft mijn zoontje vorig jaar ook gehad. Begon in de mond en later zaten de hele handen en voeten ook onder de witte blaasjes. Na een week of 2 was alles ongeveer weer weg.