ik ben surinaamse van oorsprong maar woon al in nederland sinds ik 1 jaar oud was ben nu bijna eenendertig dus eigenlijk een echte hollander doe ik dingen anders hmmm ben wel wat strakker in me normen en waarden misschien en ik verwacht ook zeker respect en dat probeer ik zo goed mogelijk in te brengen door hem ook respect te geven maar ik denk dat dat niet zozeer met buitenlands te maken heeft je topic bedoel ik ik denk eerder dat dat van persoon tot persoon verschilt en hoe je zelf in het leven staat. het enige wat echt anders is en dat is bij ons af en toe is het eten maar een goeie hollandse stampot gaat r hier goed in hier. nogmaals denk niet dat het te maken heeft met buitenlands zijn of niet! vind het als ik eerlijk ben ook een beetje rare topic maar das maar een mening en misschien begrijp ik het verkeerd weet niet
Ik bedoelde eigenlijk of jullie bepaalde ritueeltjes hebben na de bevalling. Ik ben zelf ook surinaamse en wij doen bepaalde dingen anders na de bevalling.
wat dan? ik doe niks anders qua ritueel eigenlijk?! doe een sluitlaken of hoe noem je dat om en meer niet!
Me moeder en oma hebben allemaal van die dingen die we moeten doen als je bevallen bent. bv de baby wassen met blauw water en zo. En ik vroeg me af of meer mensen dat deden ik bedoelde het niet persoonlijk of zo hoor.
nee dat snap ik wel dat je dat niet persoonlijk bedoelt (sta nu in de bloei van me hormonen sorry als je het verkeerd opvat) ja idd van het blauw of een okraikrara dat soort dingen ja dat gebeurt hier bij mij ook maar dat is meer voor mensen die met kwade ogen naar je kind kijken, terwijl ze zo lief doen das beschermend voor je kind. de turken dragen de baby blauwe sieraden met een oog erin.
Ohh ok. Nou dat was dus eigenlijk mijn vraag. Of er meerdere buitenlandse meiden zijn die zulke dingen doen.
Ja hoor Prinsje! ik ben buitenlandse, ben antiliaanse! woon zo,n 6 jaar hier dus voel me absoluut nog een antiliaanse hoor. ja we hebben een paar rituelen, maar kweet niet precies wat het zijn. ben 24 , zwanger van me eerste kind dus weet niet zoveel. ik kan wel bij mn moeder informeren.. wat we bevoorbeeld hebben is een zwart met rode armband met een rode boon deraan vast. dat doen om aan het polsje van de baby voor bescherming (tegen het kwade oog). maar op de antillen worden de babies gewoon in het ziekenhuis geboren hoor, of in een kraamkliniek. tis niet zo dat we buiten in de rimboe rond een kampvoer zingend kinderen baren of zo..
Ik ben buitenlands Turks/Syrisch en al twee keer moeder, nu wachten we op de derde Bij ons is het wel zo dat als de baby net geboren is dat de vader of een ander mannelijk persoon de azaan (daarmee begint je in de islam het gebed zeg maar) in de rechteroor van de baby fluistert zodat het eerste wat hij/zij hoort het gebed is... verder moet je bij ons een schaap/lam slachten in de naam van je baby en er moet een geboortefeest gegeven worden
Ik ben Egyptish en woon in Egypte Bij ons zijn het de Islamitishe gewoontes die we gebruiken en natuurlijk de dingen die de cultuur zelf meeneemt de Islamtishe gewoontes ziijn de azaan in rechteroor (oproep gebed) en bij geboorte meisje sleachten van een schappe en geboorte jongen slachten 2 schapen . Het feest erom heen worden suikersnoepjes uitgedeeld aan de kinderen en worden kaarsen aangestoken baby wordt in mand wat is versierd gelegd en alle vistes kunnen baby dan zien en iedereen geeft dan envolop met geld aan mama of doet dat bij de baby. Verder is het niet echt gewoon dat de man bij de bavalling is (ik uitzondering als alles goed gaat) en vrouw eerste 40 dagen niet uit huis met baby en man en vrouw mogen dan ook geen sexual intercourse hebben de eerste 40 dagen (staat ook in de koran) meestal helpt de familie haar met alles koken en schoonmaken en egelijk mag ze 40 dagen echt een princess zijn hahaha maar Ikzelf wil gewoon opstaan en niet als ziek persoon worden behandeld daar kan ik niet tegen er is ook een speciaal drankje wat wordt aangeboden bij geboorte baby dat heeft Morat weet even niet waar het van gemakat is maar schijnt ontzettend te stinken dat is wat ik allemaal weet na de bevalling kan ik jullie wat meer vertellen want ik heb het nog niet "echt" meegemaakt....