Wat vinden jullie er van als jullie kids bijvoorbeeld een paar paardenbloemen, sneeuwklokjes, madeliefjes of van die andere plantjes in het wild plukken? Ik leer onze kinderen dat het beter niet kunnen plukken maar zojuist kwam de jongste van 7 dus net met een paar bloemetjes aan de deur, hij had ze geplukt speciaal voor mij omdat hij mij lief vond. Uiteraard meteen gezegd dat hij dit beter niet kon doen maar dat ik het super lief vond en heb ze meteen in een glas gezet. Nou zit er dus een buurvrouw samen met nog iemand anders via Facebook dus te klagen over dat er dus '' etterbakkies '' in de straat zijn die al die bloemen slopen en dus niets waarderen van de natuur. Ze waren het er over eens dat je ook geen paardenbloem ofzo mag plukken. Uiteraard even mijn stem laten horen want ik vind dat echt nergens op slaan. Ten eerste, mijn kinderen zijn geen etterbakkies en ze slopen helemaal niets, hij heeft in zijn onschuld die bloemetjes geplukt speciaal voor zijn mama en kwam ze vol trots geven, niets is er moedwillig dus gesloopt. Vind het jammer dat het dan op Facebook word gemeld en niet even bij mij als je er mee zit. Maar goed, het is nu '' uitgepraat '' maar ik vroeg mij dus af, hoe zouden jullie reageren? En wat leren jullie je kinderen als het gaat om het plukken van bloemetjes in het wild? Ik persoonlijk vind het niet zo'n punt als ze in de zomer madeliefjes plukken of andere wilde bloemetjes. Het is niet dat ze het slopen, ze plukken het meestal voor oma bijvoorbeeld of zoals vandaag voor mij. Ik zie hier alleen maar de onschuld van in. Wat is jullie mening daar over? EDIT: Even voor de duidelijkheid, de bloemetjes stonden gewoon in het wild, langs het water bij een sloot dus niet bij mensen in hun tuin.
Geen probleem ermee het veld naast ons huis staat vol bloemen. Lekker laten plukken pure onschuld, kapot trappen is wat anders . Kinderen zien het als iets liefs bloemetjes plukken em geven aan iemand
Als ze bloemen bij mensen uit de tuin plukken, zou ik ze wel duidelijk maken dat dat niet hoort. Maar paardenbloemen en madeliefjes pinksterbloemen die in een plantsoentje of zo groeien, mogen ze van mij gerust plukken.
Je buurvrouw is een azijnzeiker.. Sjonge jonge, klagen over kinderen die bloempjes plukken, dan heb je echt geen leven... Edit; mits het niet bij iemand in de tuin is.!
Jeetje, bloemetjes uit de natuur plukken is toch juist heel normaal en leuk! Ik maakte vroeger altijd een kransje in mijn haar van madeliefjes. Of ik maakte parfum van bloemenblaadjes die ik in water weekte. Juist leuk voor kinderen om mee te experimenteren. Bloemetjes uit de tuin van anderen plukken... dat is wat anders natuurlijk.
Madeliefjes, paardebloemen en verbloemen mogen gewoon geplukt worden hier. Bloemen die geplant zijn, sneeuwklokjes, krokussen, tulpen etc leg ik wel uit dat die geplant zijn, zodat iedereen er van kan genieten en dus niet om te plukken. Dat snappen best goed.
Uiteraard, bloemen pikken uit iemand zijn/haar tuin word hier ook absoluut niet gewaardeerd door ons. Maar het gaat nu dus echt om een paar bloemetjes die langs de sloot stonden
Nee het was echt in het wild, lans de rand van de sloot ( wij wonen in een waterrijke omgeving ) en die sloot ligt naast een klein speeltuintje dus niet in iemand zijn tuin. Als dat wel het geval was dan had ik dat ook absoluut niet geaccepteerd.
Zit jij in mijn hoofd? Wilde ik namelijk eerst doen maar het was gewoon één klein bosje van 6 bloemetjes dus helaas.
Mijn zoon mag gerust bloemen plukken, of dat nu voor mij is, om ze eens goed te bekijken of er in zijn kinderlijke fantasie mee te spelen. Maar ik woon op het platteland, daar stoort verder niemand zich eraan als er een madeliefje of paardebloem wordt geplukt.
En dan die bloemen bij de buurvrouw langsbrengen, met de mededeling dat je voor haar hoopt dat ze een wat blijer en gelukkiger mens mag worden. Sorry.. maar echt ik kan heel slecht tegen dit soort geneuzel.!
Mogen dus nog wat bloemetjes bij hè Maar hier geen probleem. Niet in iemand tuin plukken en ook niet op van die vieze kleine straatjes waar het vol ligt met hondendrollen. Verder mag hij van mij bloemetjes plukken.
Echt waar gaat dit over Laat die kinderen gewoon wat bloemetjes plukken in het wild. Pfffff sommige mensen maken zich ook werkelijk druk om alles.
Dat stootte mij dus ook tegen het verkeerde been. Dat het ten eerste op Facebook gezet werd en ten tweede dat mijn kinderen, waarvan ze weet dat die niet moedwillig dingen slopen, als '' etterbakkies neerzette. Ik vind dat gewoon niet netjes. Ik zal nooit zeggen dat mijn kinderen engeltjes zijn, ze zullen echt wel eens kattenkwaad uithalen ( zoals ieder kind wel eens zal doen ) maar moedwillig dingen slopen? Nee, ik durf daar echt mijn handen voor in het vuur te steken. Maar ik kan het dan ook niet laten om het meteen te melden onder haar post, er waren ook een paar andere die ook aangaven het met mij eens te zijn en dat ze in het vervolg beter dit soort dingen kan melden prive dan plaatsen op Facebook Ik zie dat ze het inmiddels ook heeft verwijderd.
Geen probleem om bloemetjes in de natuur te plukken. Vind het echt heel triest om daarover te zeuren. Helemaal op Facebook. En hier zou het ook totaal geen probleem zijn als ze in onze tuin komen plukken. Maaien het anders toch weg