Wie doet dat wel eens en hoe...meng je de pesto met olie of smeer je het zo over de kip?? Ik bedoel dus niet vullen, maar echt marineren.
Gaat prima hoor tuc Doen wij heel vaak in een ovenschaal Dikke laag pesto erop (gewoon uit een potje dus) En dan nog vanalles erbij... Champignons, kappertjes, olijven, gedroogde tomaat, aardappeltjes... Prima maaltijd
Saskia78 doe jij dan de rauwe of voorgekookte aardappeltjes in dezelfde schaal? En hoe doe je de kip dan? Gewoon van die grote stukken filet? En hoe lang op welke stand in de oven? Klinkt erg lekker!
dank je wel, dit lijkt heel erg op mijn recept, maar normaal gesproken is dat met tapenade en ik wilde het nu met pesto proberen. Hier gaan er ook aardappeltjes in (rauw idd in partjes), plakken courgette boontjes, tomaart.
Jammie!! Ik vind dat altijd zo lekker, helaas denkt mijn man daar anders over. Maar morgen is 'ie er niet, dus ik weet al wat wij dan eten! Ik smeer de pesto meestal 's ochtends al op de kip en dan laat ik het de hele dag zo in de koelkast staan. Een keertje was ik het vergeten van tevoren te doen en toen smaakte het ook prima.