Weten jullie hoe dit zit? Van de week ben ik met een vriendin naar het borstvoedingscafé geweest. Het kwam ter sprake dat ik er zo hard aan moest trekken om mijn productie op peil te houden en ik vroeg of daar dan iets aan te doen was. De lactatiekundige had het er over dat je het zo moest zien dat je borsten gevuld waren met een soort van aanlegsteigertjes en als die niet van begin af aan getriggerd waren dat ook niet meer goed kwam. Wat vinden jullie van deze gedachtegang? Ik wil mijn laatste kindje graag lang voeden, maar mijn productie is niet optimaal. Verder vindt ze op dit moment alles interessant behalve de borst. Mijn derde kindje heb ik 18 maanden gevoed, zij stopte van de ene op de andere dag. Ik wil de jongste eigenlijk minimaal 2 jaar voeden. Hoe pakken jullie dit aan? Ik heb al heel wat hobbels overwonnen. Keizersnede, spruw, tepelkloven, borstontsteking, tepelhoedje, fulltime gekolfd tot ze 5 maanden was, koemelkallergie, etc Ik slik ook al 4 maal daags domperidon. Je zou denken dat ik alles al weet omdat het de vierde keer borstvoeding is maar ik kan je vertellen dat het echt per kind verschilt hoe het loopt. Wie oh wie heeft tips om minimaal 2 jaar te kunnen voeden?
Nou dat het niet meer goed komt vind ik wel wat cru eigenlijk. Misschien kost het wel wat meer moeite. Hier ook slechte start, productie die niet op gang kwam, bijgevoed met kv, spruw een keer of 6, tepelkloven, blaren, te kort tongriempje en een hangen en wurgen productie. Maar voed toch al bijna 2 jaar . Ik heb het eerste jaar boezemvriendjes geslikt en de hele dag door bv thee van weleda gedronken. Na een jaar ben ik hier mee gestopt. Na 14 mnd gestopt met kolven en het gaat prima. Geen idee wat ik op een dag nu produceer. Maar het kan echt wel! En ook met plezier!
Hmmm, ik wil dan toch even bijdragen dat als deze vrouw gelijk had, relacteren ook niet mogelijk zou zijn. En dat is het wèl! Niet doodsimpel, wel mogelijk. Vrouwen voeden zelfs hun geadopteerde kinderen zelf na relactatie. Voed je nog met tepelhoedje? Hoe gaat het als je zonder probeert?
Ik heb er zelf geen ervaring mee, dus kan je helaas geen tips geven. Voor mijn bevalling heb ik het Borstvoeding Boek, van Stefan Kleintjes en Mary Broekhuijsen geleend bij de bieb. Uit mijn hoofd, stond daar ook iets in in de trant van: je moet de eerste weken zo vaak en veel mogelijk aanleggen, omdat dan de borstvoeding gestimuleerd wordt. Als dat onvoldoende gebeurd, kan dit na een x-aantal maanden voor problemen zorgen wanneer de productie verhoogd zou moeten worden, omdat dan bepaalde klieren(?) niet zijn geactiveerd in het begin van de borstvoedingsperiode. Wat ik al zei: het is even geleden dat ik het heb gelezen, dus ik weet ook niet of daar heel diep op in werd gegaan. Misschien kan je het boek zelf in de bieb lenen, en kijken of daar specifieke tips in staan voor langer voeden en de productie.
Je hebt bij de natuurwinkel speciale thee, kabouter feest heet dat zo uit mijn hoofd, dat is een kruidenthee die de kleine ook uit een fles mag drinken. Op de verpakking staat dat het de borstvoeding bevorderd.
Bij mijn eerste een slechte start gehad en maanden lang een lage productie gehad met veel kolven, domperidon etc.. Na een half jaar merkte ik dat mijn productie stabieler werd en na ongeveer een jaar was er helemaal niks meer te merken van de slechte start. Zelfs maanden nadat ze gestopt was met bij me drinken, produceerde ik nog melk. Dat het niet meer goed kan komen vind ik te kort door de bocht. Ik denk dat je vooral vertrouwen en een hart onder de riem nodig hebt. Heel veel succes en je doet al heel veel!
Het is volgens mij zeker niet onmogelijk, maar idd wel harder werken; als je in de eerste weken de productie echt goed stimuleert, trigger je meer melkklieren meen ik, en rond regel-periodes heb je daar profijt van; je productie past zich sneller aan aan de verhoogde vraag. Maar dat betekent niet dat het onmogelijk is om op een gegeven moment aan de verhoogde vraag te voldoen. Wel duurt het regelen langer, moet je misschien heel bewust gaan clusteren etc.
Zonder lukt helaas echt niet. De lactatiekundige heeft hier regelmatig mee gekeken om het zonder te doen maar dat lukt helaas echt niet. Jullie verhalen geven me wel moed. Dankjewel!
Hier alle kids met tepelhoedje aan de borst, de meiden 9 maanden en zoon 2, 5 jaar. Dus...maak je daar niet te druk om hoor!
Lief van je. Doe ik ook niet hoor. Heb ze allemaal met tepelhoedje gevoed. 1 jaar, 14 maanden en 18 maanden...