Hoi dames, Ik zit met mijn handen in het haar. Mijn situatie, thuiswonend met met zoontje van 6 maanden,hier is het niet vol te houden dus wil heeeeel graag een eigen woning. Nu heb ik bijstand aangevraagd,en toegekend.Weet nog geen bedrag. Ook hebben ze nu een baan voor me gevonden waarschijnlijk,voor 3 dagen in de week.1 maand met behoud van uitkering,daarna contract. Met 3 dagen in de week werken,heb je natuurlijk geen vetpot. Heb ik dan recht op aanvullende uitkering? (ik zit in de WIJ) En heb ik recht op andereaanvullende potjes? Ik heb al kindgebondenbudget,kinderopvang toeslag en natuurlijk kinderbijslag. Maar hoe kom ik aan dat minimum waarvan ik een huisje kan gaan huren + de bijbehorenden kosten van kan betalen? Toch meer gaan werken? Hoe doen jullie dat? Ik zie het eerlijk gezegd niet zitten om 4 of 5 dagen te gaan werken,dit heb ik hiervoor noodgedwongen moet doen maar het valt me vies tegen om mijn zoontje door andere op te laten voeden... HELP!
Ik ben ook thuis wonend en het enige wat ik krijg is IBG/ DUO iets meer dan zonder kind 760 hiervoor 316 Kinderbijslag 194 (per kwartaal) Kindgebondenbudget (84 euro) Alimentatie (150 euro) Dat is het. Ik heb eigenlijk niet echt veel meer hoor. Nu weet ik niet precies als je een uitkering hebt, hoe dat precies zit.. Maar een vriendin van mij krijgt een uitkering en de standaart toeslagen voor alleenstaande ouders meer niet. Misschien kun je ook in aanmerking komen voor een langdurigheidstoeslag (extra geld) En meid het is niet verkeerd bedoeld maar als je opjezelf wilt, en je kunt werken en er is werk dan is een KDV prima, daar krijg je ook van de sociale dienst en belasting geld voor en dan een eigen bijdrage waarschijnlijk... maar zij voeden je kind niet op, zij passen alleen op hem.... En het lijkt me juist fijn dat een kind met andere leeftijdsgenoten opgroeit. Je bent overigens maar een paar uur weg, dat is het leven, het zou mooi zijn als er een wet bestond waarin moeders tot het kind 4 jaar is betaald thuis konden blijven.. maar helaas. succes..
Bedankt voor je reactie. Overigens gaat mijn zoontje al naar een opvang,wel gastouder.Dus opgroeien met andere kindjes doet hij. Het is niet zo dat ik niet wil werken,want alleen maar thuiszitten verveeld ook. Maar fulltime werken,met een kindje en straks huishouden.. pff daar zit ik eerlijk gezegd niet op te wachten. Nog steeds ben ik benieuwd naar andere ervaringen.
huurtoeslag en zorg toeslag heb je natuurlijk ook nog. bij een minimuminkomen kun je stimuleringsregeling aanvragen. 100 pp per huishouden per jaar. ontheffing voor gemeentelijke belastingen. als je onder het minimum uitkomt met werken word dat sowieso aangevuld met uitkering. omdat je niet onder die grens mag leven. succes!
ja ik begrijp het wel hoor misschien 1x per week vrij. Ik zit eigenlijk meer te denken hoe ik het ga doen als de kleine dadelijk naar de basischool gaat :S hoe gaat dan met werk erbij... bleh.
Als alleenstaande moeder en je woont op jezelf krijg je zo rond de 1100 + nog wat toeslagen van de belasting. Ik moet straks ook een wij uitkering aanvragen als ik gescheiden ben. Ik wil dan naar school en dat betalen zij en krijg dan gewoon uitkering waar ik van rond kan komen. Dus als jij straks 3 dagen werkt dan vullen ze de rest aan met uitkering dus daar hoef je je niet druk om te maken.