Hoi hoi Ik had een vraagje over bereidingen in de slowcooker. Ik heb er 1 gekregen voor mijn verjaardag en al hele lekkere dingen in gemaakt. Maar nou was mijn vraag: kan ik een gerecht de avond van tevoren al klaar zetten en dan de volgende dag aanzetten in de slowcooker ??
Op zich kan dat prima, maar dan wel in de koelkast. Ik denk niet dat je veel vlees en vis zolang buiten de koelkast moet laten. Ik doe het eigenlijk nooit, dus weet ook niet of veel vlees uitdroogt zo.
Precies wat @tuc zegt! Verder als tip: invriezen van alle ingrediënten voor een gerecht in een zakje. Die doe ik dan savonds erin en sochtends zet ik m aan. Dan is alles nog koud en vaak niet eens helemaal ontdooid. Of gewoon sochtends erin (maar volgens de handleiding mag er eigenlijk geen bevroren eten in. Werkt prima ) Ik heb een aantal van die zakjes klaarliggen.
Doe ik heel vaak. In de ochtend heb ik echt de tijd niet. Hier gaat dan alles erin en in de koelkast tot de ochtend
Heb ik nu ook gedaan haha Hoeft morgen alleen nog maar aangezet te worden. Ik vind hem echt super handig , en je kunt er zoveel in maken
Ja kan prima. Ik doe dat eigenlijk nooit op die manier, maar doe wel vaak al het snijwerk al de avond vooraf en mik het dan vanuit verschillende bakjes in de slowcooker. Maar dat komt ook doordat ik mijn slowcookerpan maar moeilijk in mijn koelkast kwijt zou kunnen.