Zwembaddrama Reeshof in Tilburg: 60.000 euro boete geëist tegen gemeente | Omroep Brabant Ik ben altijd benieuwd hoe het met de moeder gaat. Was echt een vreselijk ongeluk....
Wat een bizar ongeluk. Dat is wel het laatste wat je verwacht, wanneer je met je kind gaat zwemmen! Vreselijk.
Even voor de duidelijkheid, hè, dit is 5 jaar geleden. Ik woon hier dichtbij en heb veel berichten voorbij zien komen toen. Allereerst het ongeluk zelf. Verschrikkelijk natuurlijk! Daarna het onderzoek en de resultaten. De gemeente kon er niks aan doen. Ohja, toch wel. Er waren meerdere correspondenties waarin stond dat er nu toch écht onderhoud gepleegd moest worden. Dat het écht niet langer uitgesteld moest worden. En die berichten zijn genegeerd. En toen. Wie wat er verantwoordelijk? Vingergewijs. Man man wat heeft dat lang geduurd. En dan nu pas dat de gemeente wordt aangekaagd? Waarom nu pas?
Afschuwelijk. Zo'n vreselijk trauma voor de moeder en alle andere betrokkenen. Walgelijk hoe er daarna jarenlang ontkent en gedraaid is. Al die tijd kan de familie het niet goed afsluiten... Als dat überhaupt ooit kan.
De gemeente heeft jaren geleden al een schadevergoeding betaald aan de familie. Dit is de bestuurlijke boete.
Altijd bijgebleven toen, was toen zwanger van de tweede. Denk je veilig te gaan zwemmen met je kindje. Ik hoop dat ze ooit weer gelukkig mogen worden, al helpt geen enkel bedrag daar bij.
Ik vind de boete heel raar, je bereikt er niets mee, alleen de inwoners van de gemeente worden de dupe. Heb liever dat de verantwoordelijke de bak in draait, maar dat schijnt dus niet duidelijk te zijn wie dat is en het schijnt ook niet te kunnen. Als je dan toch een boete wil laten betalen, laat het ze dan nog extra aan de ouders betalen. Als ik op het facebook profiel kijk van de moeder en het goed begrijp hebben ze daarna nog 2 kinderen gekregen. Maar het intense verdriet zal er altijd blijven
Dat is nu ook punt van discussie hier in Tilburg. Dat is inderdaad niet duidelijk. Maar ik vind dat de de hoofdelijk verantwoordelijke, in dit geval burgemeester Noordanus, per direct uit zijn ambt gezet had mogen worden. Of investeren in onderhoud aan o.a. speeltuinen en zwembaden.
Ohhh de drama is me altijd bijgebleven. Was op dezelfde dag dat die twee broertjes waren verdronken. Ik weet nog dat ik hoogzwanger was en weken wakker heb gelegen om deze twee ongelukken. Inderdaad, 60000 is te te weinig !!
Ja wat een drama was dat! Echt zo verdrietig. Ik weet nog dat ik diezelfde ochtend daar wilde gaan zwemmen. Precies in dat gedeelte met mijn toen tweejarige. Hij werd die ochtend ziek, dus zijn we niet gegaan. Als ik daar nu zwem, denk ik altijd aan haar. Wat een drama... Daarna kijk ik ook altijd even naar boven of er niet nog iets hangt.