Hallo, Ik hoop dat men mij kan helpen! Ons meisje kan zich vanaf vandaag naar haar buik draaien. Terug lukt haar nog niet, is me opgevallen. Ik ben bang dat ze 's nachts naar haar buik draait zonder dat we het doorhebben. Ze doet dat namelijk erg stilletjes, als ik het niet zou zien zou ik het niet merken. Ben erg bang dat ze 's nachts in de problemen komt met haar ademhaling. Ik wil dus eigenlijk dat ze 's nachts niet kan draaien naar haar buik. Nu lees ik op diverse adviessites dat een slaapzak het draaien voorkomt. Heel leuk, maar ze draaide zich zojuist nog op haar buik terwijl ze in haar slaapzak ligt. Het is dan wel een vrij dunne slaapzak ivm het warme weer, ik ga haar met deze temperatuur geen winterzak aantrekken. Ik ga geen deken of laken over haar heen leggen, dat doen we al 2 maanden niet meer ivm een ander probleem. Dus dat is helaas geen optie. En ik begrijp dat het bovenstaande niet perse voor risicovolle situaties hoeft te zorgen. Maar het zit mij gewoon totaal niet lekker! Ik ben op zoek naar serieuze adviezen / ervaringen die mij helpen om mijn zorgen en het risico weg te nemen.
Als ze naar haar buik kan rollen, is ze in principe sterk genoeg om haar gezichtje uit het matrasje te houden. Maar ik kan me wel voorstellen dat jij er 's nachts niet zo'n lekker gevoel bij hebt. Misschien is een aerosleep matras(dekje) een idee? Dan geeft het niet als ze op haar buik ligt of met haar gezicht wat meer in het matrasje. Je zou ook kunnen kijken voor een Safe T sleep. Daarmee kan ze niet op haar buik draaien.
Wij hebben een aerosleep aangeschaft. Gewoon zodat mama ook lekker kan slapen. Het zat me helemaal niet lekker. Ook bang dat het fout zou gaan. Inmiddels heb ik wel het vertrouwen gekregen dat hij niet zomaar zijn hoofd in het matras drukt. Het duurt nu al een maand dat hij niet zelf terug kan draaien en een enkele keer moet ik er snachts uit om hem om te draaien, want dan wil hij verder slapen op zijn rug. Hij draait dus zelf naar zijn buik, maar valt dan in slaap. Een meisje van 4,5 maand is in principe gewoon in staat om haar hoofd omhoog te houden en het is nogsteeds een reflex dat ze hun hoofd draaien wanneer ze hem naar beneden doen. Maar wat ik zeg voor mijn gemoedsrust hebben we toen dat dekje aageschaft. Vastleggen zoiezo niet doen. En een slaapzak ik geen garantie dat ze zich niet omdraaid. Die van mij vind ik bijna iedere ochten ondersteboven in bed terug.
Misschien een gekke vraag, maar is het een idee dat ik haar op een andere slaapplaats leg? Ze ligt sinds ze 1,5 maand oud is in haar eigen ledikant. Is het een idee als ik haar weer in haar wieg laat slapen? Die is een stuk kleiner, en dan ligt ze dus krapper. Kans is dan groot dat ze simpelweg geen ruimte heeft om om te rollen. Of is dit ook niet veilig?
Waarom zou je dat doen? Ik snap je bezorgdheid, maar laat haar slapen zoals zij graag wil. Als ze kan draaien dan is ze echt sterk genoeg in het nekje. Een baby zal echt niet zomaar zn neus in t matras duwen. Ik keek eerst iedere 5 minuten, maar het went. Mijn zoontje draaide met 2 mnd al het hele bed door. Het went echt! laat je kindje lekker slapen hoe zij dit wil.
Idd, laten slapen zoals zij dat wilt. En voor je eigen gemoedsrust een aerosleep nemen. Maar terug leggen in de wieg zou ik niet doen.
Hoi, ik snap je bezorgdheid, maar ben het wel met de anderen eens: als ze sterk genoeg is om naar haar buik te draaien, dan is ze ook sterk genoeg om haar hoofdje te draaien. Kindjes op deze leeftijd gaan niet zo maar meer met hun neus in het matras liggen. Ik weet wel (maar geen ervaring mee) dat er een soort matje is die je onder het matras kan doen die de ademhaling van je kind registreert. En dus een alarm af laat gaan als het niet goed gaat. Geloof dat het iets van een nannycare heet. Wellicht dat dat iets is ter geruststelling?
Wieg zou ik niet doen. Dan zou ik bang zijn dat ze zichzelf klem draait tegen de spijlen aan Alles wat er voor zou zorgen dat je kindje vastligt zodat ze niet kan draaien, is niet veilig, omdat ze het toch gaat proberen en dan vast komt te zitten...
Hallo allemaal, Bedankt voor jullie reacties! Ik moet eerlijk bekennen dat ik haar vannacht in de wieg heb gelegd, bij ons op de kamer. De berichten waarin dit wordt afgeraden lees ik nu pas omdat ik wat eerder naar bed ging. Ze vond het zelf niet erg geslaagd, ik hoorde steeds POK omdat ze haar armen en benen tegen de spijlen aan stootte. Ik begrijp uit jullie berichten dat ze in principe sterk genoeg zou moeten zijn om haar hoofdje naar de zijkant te draaien wanneer ze op haar buik zou gaan slapen. Kan ik ervoor zorgen dat ze dit vaker doet / oefent? Heb haar gisteren namelijk op de speelmat gelegd en dan draait ze heel snel naar haar buik. Maar vervolgens tilt ze af en toe haar hoofd wel op maar laat ze 'm ook vaak in de speelmat zakken. En dan blijft ze een hele tijd met haar gezicht naar beneden in de stof liggen. Dat wil ik dus voorkomen. Is een Aerosleep (zo'n goed ademend matje geloof ik) dan de enige optie?
Mijn zoontje is ook zo'n draaikont die z'n hele bed doorkroop.... Wij hebben vanaf het moment dat hij in z'n eigen ledikantje sliep een Angelcare gebruikt....wel duur maar geeft mij wel rust!
Een eerste reflex van een kindje is het hoofdweg draaien,. En buikslapen is echt niet onveilig. Je moet er gewoon voor zorgen dat je je kindje niet te warm aan kleed, de ruimte goed ventileerd en niet roken in de buurt dan is er niks aan de hand. De aerosleep kan je hierbij helpen. Door het gaatjes systheem van het matje kan de lucht ook onder je kindje langs circuleren waardoor ze het niet te warm kan krijgen en geen warmte stuwing kan ontstaan. Kindjes vastleggen in bed niet doen!! Ze zullen toch proberen om te gaan draaien en draaien zich op die manier misschien vast. Een wiegje ook niet meer doen. De richtlijn om van een wiegje naar ledikant over te stappen is het moment dat ze gaan draaien en grijpen. Maar dat heb je zelf al ondervonden. Je kunt het toch niet tegen houden dat ze gaan draaien, dan kun je beter zorgen dat het op een goede manier gebeurd als dat je alles gaat proberen om het tegen te houden. Daar wordt jij niet gelukkig van en je kindje al helemaal niet.
Ik zou dr gewoon laten liggen hoe ze wilt, misschien ben ik een slecht voorbeeld maar al mijn kinderen sliepen al nog voor de 1 maand op hun buik. Ik heb overigens geen aerosleep want daar geloof ik niet in.
Ik zou haar gewoon laten slapen zoals zij wilt en ga kijken naar hoe ze ligt. Mijn zoontje is ook nu een buikslaper en soms moet ik heel klein beetje zijn hoofdje verzetten maar that's all. Haar forceren weer in een te klein wiegje te slapen vind ik echt overbodig en eigenlijk eng als ze al rolt. Ik vind zo'n aerosleep ook geldklopperij maar goed.
Bedankt voor de andere tips. Ik heb eerlijk gezegd gistermiddag alsnog een Aerosleep gekocht....uiteraard begrijp ik dat, ondanks wat de fabrikant beweert, het matrasdekje wiegendood niet kan voorkomen. Nogal logisch aangezien wiegendood het gevolg is van een onbekende oorzaak. Ik snap ook niet dat ze ermee adverteren. Maar voor m'n eigen gemoedsrust heb ik 'm toch maar gekocht. Alleen de matrastopper en een hoeslaken, niet het matras want dat vond ik te duur. Haar bedje is verder leeg (geen knuffels enzo binnen handbereik) en ze slaapt alleen in slaapzakken, nooit onder dekens of lakens. Volgens mij heb ik er nu alles aan gedaan om het bedje zo veilig mogelijk te maken. En nu maar hopen dat ze het terugrollen ook snel onder de knie krijgt.
mijn dochter is nu 5 en halve maand en ik gebruik al een hele tijd een grote slaapzak waardoor ik ruimte aan d onderkant overhoud odat ik dat stuk onder het matras kan stoppen. Zo kan ze zich niet omdraaien
Door haar overdag meer op haar buik te leggen om te spelen, kun je inderdaad haar nekspieren trainen. Ook kun je haar op je schoot laten zitten tegen je buik aan. Zorg voor goede ondersteuning en niet te lang. Kijk het slapen gewoon even aan. Misschien rolt ze wel niet op haar buik in haar slaap? Zelfs als ze plat op dr matrasje gaat liggen met haar gezicht, kan ze blijven doorademen. Zeker met de Aerosleep. En zodra ze slaapt kun je natuurlijk haar hoofdje wat opzij draaien mocht ze dat doen. Ik dacht dat de meeste baby's instinctief hun hoofd al opzij draaien.
Bij sommige kindjes is dat voldoende. Maar heeft je kindje een sterke wil en wil hij perse op z'n buik liggen, gaat dat vastleggen hem niet tegenhouden met als gevolg dat hij zichzelf helemaal vastdraait in zijn slaapzak... Dat is stukken gevaarlijker dan gewoon op de buik slapen.
Als ze zich naar de buik kan rollen, dan zal ze ook sterk genoeg zijn om haar hoofdje op te tillen. En als ze niet prettig ligt, zal ze wel gaan huilen. Vast leggen is echt geen goede optie, want dit hoort gewoon bij de ontwikkeling. Je moet er ff doorheen, ook met vertrouwen krijgen in je kindje. Hier buikslapers vanaf een week of 2 oud. Ook drukken ze hun gezicht weleens in het matras, maar vaak niet lang of is de neus toch wel vrij. Is even wennen en spannend, maar je krijgt echt wel snel vertrouwen in je kindje. Succes!
wij hebben een aerosleep aangeschaft dus dat was al een prettiger idee. Maar de eerste tijd dat hij dus indd op zn buik kon draaien heb ik geslapen met de babyphone naast me op volume 10 Ik was ook bang dat er iets mis zou gaan maarja hij sliep lekkerder op zn buik blijkbaar... En toen hij ook terug kon draaien ging hij zn hele bed door en lag in de meest rare houdingen en positites te slapen. Blijkbaar is onze zoon gewoon een enorme draaikont in zn slaap. Dat is ook de reden dat hij nu nog steeds in een ledikant slaapt en niet in een groot bed
Mijn dochter draait ook naar haar buik zonder dat ze terug kan draaien. Ze begint dan na een tijdje altijd te huilen en dan draaien we haar terug. 'sNachts slaapt ze soms ook op haar buik maar dan heeft ze er kennelijk geen last van. Wat ook helpt is om haar links of rechts van het midden leggen (wat de kant is waar ze naar toe draait) en dan een opgerolde handdoek tussen haar en de spijlen van het ledikantje te leggen. Zo kan ze wel op haar zij liggen maar niet op haar buik doorrollen. Bij ons werkt dat als ze niet te veel woelt. Eerlijk gezegd zou ik me er niet te druk over maken. Onze dochter ligt ook in een slaapzak en als ze op haar zij of buik wil liggen dan doet ze dat. Dat bepaalt ze toch echt zelf.....