Bedrijfarts

Discussie in 'De lounge' gestart door Smiley24, 27 feb 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Smiley24

    Smiley24 Fanatiek lid

    1 jun 2008
    4.093
    1
    38
    Ik heb een vraagje namens mijn neefje, wellicht kunnen jullie raad geven.

    Hij is momenteel 2 weken ziek ivm een knieblessure (een ontsteking). Hij loopt heel moeizaam en loopt tot aan de toilet met krukken. Gisteren is hij bij de bedrijfsarts geweest en hij heeft hem 100% beter gemeld :(

    Mijn neefje werkt in Den Haag, reist met de auto vanaf Rotterdam. Hij kan helemaal geen auto rijden en tot slot eindigt zijn arbeidsovereenkomst morgen (ivm bezuinigingen moeten de laatste werknemers zonder een vast contract eruit). Hij heeft contact gehad met PZ en aangegeven dat hij niet kan lopen laat staan autorijden. En zij hebben gezegd dat dat niet hun probleem is en dat ie voor vervoer moet zorgen.

    Ik begrijp überhaupt ook niet waarom die bedrijfsarts hem 100% beter meldt terwijl ie dat niet is.

    Hebben jullie misschien advies??
     
  2. Apenijn

    Apenijn Bekend lid

    17 dec 2012
    741
    0
    0
    Beter gemeld omdat ze hem anders niet mogen ontslaan/contract beeindigen.
     
  3. mamavanmimi

    mamavanmimi Fanatiek lid

    13 mei 2010
    2.802
    777
    113
    Tussen de fruitbomen
    Idd, anders mag hij niet ontslagen worden...
    Beterschap voor hem!
     
  4. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.548
    524
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Second opinion aanvragen bij het UWV, kost hem dan wel 50 euro. Maar ik denk wel dat ik weet waarom ze hem hebben beter gemeld.... Zijn contract loopt morgen af en dan hoeven ze hem dus niet "ziek uit dienst" te melden....

    Qua vervoer hebben ze op zich wel gelijk, hij zou een taxi oid kunnen nemen... anderzijds vind ik het wel heel lullig van PZ om te zeggen dat hij dan morgen maar moet komen. Heeft hij nog vrije dagen? Dan neemt hij die morgen alsnog op. Of moet hij nog zaken inleveren op kantoor?
     
  5. Smiley24

    Smiley24 Fanatiek lid

    1 jun 2008
    4.093
    1
    38
    Maar hij mag toch gewoon ziek uit dienst?? Ze hebben hem eerder doorgegeven dat zijn contract niet verlengd zou worden en nadat ie ziek werd kreeg ie daarvan een schriftelijke bevestiging.

    Nee, hij heeft helaas geen dagen meer om op te nemen. Hij hoeft alleen zijn toegangspas te retourneren.
     
  6. Jsvlinder

    Jsvlinder Niet meer actief

    Wat doet hij voor werk?
     
  7. Triskele

    Triskele Niet meer actief

    waarom neemt ie niet contact op met de arts misschien is er wel een foutje gemaakt ofzo?
     
  8. Flipske

    Flipske Fanatiek lid

    25 mrt 2011
    1.330
    0
    36
    overijssel
    Kost de baas geld en per 1 januari is dat een een stuk omhoog gegaan. (google op deskundigenoordeel als je hier meer over wil weten). Ziek uit dienst betekend inderdaad voor de werkgever dat hun gedifferentieerde WGA premie volgend jaar omhoog kan gaan.

    Laat je neef anders even met het UWV bellen om te vragen wat wijsheid is en aan zijn behandelend arts vragen om een verklaring dat hij op dit moment niet in staat is zijn werkzaamheden uit te voeren.

    Heeft hij een rechtsbijstand verzekering? Misschien handig om deze ook in te lichten en om informatie te vragen. Want dit klinkt niet als goed werkgeverschap.
     
  9. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    Als het een tijdelijk contract is, loopt dat gewoon van rechtswege af, ook als hij ziek is. Dus dat gezegd wordt dat dat niet kan klopt gewoon niet. De werkgever kan de werknemer gewoon ziek uit dienst melden, dat is helemaal niet zo'n grote moeite dus snap niet waarom ze dit zo aanpakken.
     
  10. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Als hij zittend werk doet klopt het toch dat hij "beter" is?
    Zijn knie is niet beter maar dat hoeft geen belemmering te zijn. Als hij niet kan rijden moet hij een andere manier kiezen om op zijn werk te komen, openbaar vervoer oid.

    Vervelend dat dat nu net zo loopt nu zijn contract afloopt maar ik zou hem aanraden toch te gaan. Gaat ie niet, zouden ze dat werkwijgering kunnen noemen en verspeelt hij zijn recht op een uitkering.
     
  11. Verox

    Verox Niet meer actief

    Als zijn validiteit het enige probleem is, en hij voor zijn werkzaamheden niet valide hoeft te zijn, (omdat hij bijvoorbeeld de hele dag achter de computer zit) dan kan hij zijn werk misschien gewoon voor 100% hervatten en melden ze hem daarom voor 100% beter?
     
  12. Smiley24

    Smiley24 Fanatiek lid

    1 jun 2008
    4.093
    1
    38
    Hij werkt bij een bekend casino :)
    Ha heeft gezegd dat hij rust moet houden en niet mag werken. Hij heeft overigens geen zittend werk. Hij loopt dus veel, en met zo'n knie gaat dat niet.
     
  13. Manuk

    Manuk Fanatiek lid

    19 okt 2010
    2.751
    62
    48
    Vrouw
    Groningen
    Wat voor werk doet hij dan?
    Een zittende kantoorbaan kan natuurlijk prima met een knieblessuere.
    Maar als hij bv in een winkel werkt waar hij staand werk moet doen, kan t natuurlijk niet..
    Afgezien dus van het vervoer, zou hij zijn eigen werkzaamheden kunnen doen of niet?
    Kan hij dat wel dan is ie naar mijn inziens terecht beter gemeld. Kan hij dat niet, dan zou ik een deskundigenoordeel aanvragen bij het UWV. Het is maakt voor je neefje namelijk wel verschil of hij ziek uit dienst gaat of niet.

    Het vervoer is geen reden om ziek gemeld te blijven, hoe vervelend ook.
    Toen mijn man zijn enkel gebroken had en de eerste tijd nadat hij weer aan het werk ging kon hij heel moeilijk schakelen ivm die beweging. Ik heb hem toen dagelijks op en neer gereden. Dat is geen reden om in de ziektewet te blijven.
     
  14. Smiley24

    Smiley24 Fanatiek lid

    1 jun 2008
    4.093
    1
    38
    Omdat hij dus geen zittend werk doet verbaast het ons dus dat ie beter gemeld is. En de arts acht hem dus volledig hersteld. Met een hartstikke dikke knie :$
    Als hij nou zittend werk had dan was het een ander verhaal geweest, maar dit?

    Zijn ha is niet meer te bereiken dus die kan hij ook niet spreken.
     
  15. K0pjeThee

    K0pjeThee Bekend lid

    18 nov 2011
    990
    52
    28
    mh
    In dit geval lijkt het mij het verstandigst als de zieke zich ziekmeldt bij uwv.
    Als je binnen 4 weken ziek bent nadat je uit dienst bent, kun je je ziekmelden bij uwv en dan kijken zij verder voor een tijdelijke ziektewet uitkering. Echter omdat het om een knie gaat zal de zieke dan wel z.s.m een andere baan moeten zoeken voor als hij weer beter is en kan werken.
    Als uwv de zieke beter verklaard, zal het recht op de ziektewetuitkering eindigen en heeft diegene misschien recht op ww.
    Bij de werkgever heeft ziekmelden geen nut, omdat het contract afloopt.
    Als zijn contract langer had doorgelopen, dan had een second opinion bij uwv nut gehad, omdat je dan in dienst moet blijven vanwege ziekte.
    In dit geval omdat het contract afloopt, heeft de ex werkgever daar niks meer mee te maken.
     
  16. Josien

    Josien VIP lid

    27 jun 2006
    9.956
    5
    38
    Vrouw
    Loonadministrateur
    Noord-Brabant
    Als het hier een contract voor bepaalde tijd betreft loopt deze, zonder dat dit iets te maken heeft met ziekte, gewoon af van rechtswege. De werkgever kan later ook niet geconfronteerd worden met een verhoogde WGA-premie zoals hier eerder vermeld werd, aangezien het hier een contract voor bepaalde tijd betrof.

    Het is het verstandigste als hij zich even meldt bij het UWV. Aangeeft dat hij nog ziek is en dan een ZW-uitkering aanvraagt.

    Succes!

    Groetjes,
    Josien
     
  17. Booey

    Booey VIP lid

    6 dec 2006
    5.663
    0
    36
    Radiator Springs
    Wat een heerlijke onpartijdige neutrale bedrijfsarts!

    :$

    On ge lo fe lijk ....
     
  18. BabyLovley

    BabyLovley Actief lid

    21 jan 2009
    144
    0
    16
    https://www.facebook.com/nnnails.nl
    West- Brabant
    Ik sluit me hierbij aan. Succes!!
     
  19. Manuk

    Manuk Fanatiek lid

    19 okt 2010
    2.751
    62
    48
    Vrouw
    Groningen
    Dan is het inderdaad apart dat hij beter gemeld is..

    Ik zou gewoon even contact opnemen met het UWV hierover...
    Het is niet de eerste keer dat een werkgever de werknemer niet ziek uit dienst wil melden, in conflict is er namelijk via een omweg het ook mogelijk bij het UWV zelf als ik het goed heb.
     
  20. Smiley24

    Smiley24 Fanatiek lid

    1 jun 2008
    4.093
    1
    38
    Om gezeik te voorkomen met zijn werkgever heeft mijn neefje besloten om morgen te gaan werken. Hij wordt naar zijn werk gebracht door mijn zwager en kijken hoe dat gaat. Zijn eigen werkzaamheden kan hij niet doen dus moeten zij ervoor zorgen dat hij passend werk kan verrichten.
     

Deel Deze Pagina