Ik ken heel andere verhalen dan wat jij zegt. Wat jij zegt, is hoe de "anti zwarte piet" groep zich provileerd. Zoals ik het ken, waren zij inderdaad zijn knechten. Waar ze dus voor betaald kregen, en dus geen slaven waren. Weer een ander verhaal dus En omdat ik niet zwart ben, wil niet zeggen dat ik mij niet inleef. Ik ben het gewoon niet met je eens. Dat is iets heel anders. Het is een kinder(!!) Feest. Geen enkel kind die dergelijke gedachten erbij heeft. Die denken aan kadootjes. En of dat persoon nou geel groen wit of zwart is boeit niet.
Dit snap ik niet helemaal. Heb jij nooit berichten voorbij zien komen van de ‘piet moet zwart blijven’ Facebook groepen? Of de reacties op supermarkten/winkels die roetveeg pieten hebben? Overigens heb ik met de agressieve anti zwarte piet -clubs even weinig. Geweld en dreigen en vloeken los je niks mee op. Ik begrijp op zich de frustratie van beide kanten wel. Maar niemand luisterd naar elkaar. En zie ik van die kant af veel minder gescheld en agressief gedoe.
Je kan overal wel een fotootje van vinden he. Hier op deze van 1950 totaal gelijkwaardig Bekijk bijlage 548618 En volgens mij bevrijdde de oorspronkelijke sinterklaas de slaven of niet? Dus van slavernij is totaal geen sprake. Naderhand werd het verhaal aangepast in zwart door roet. En dat is de traditie ik wil behouden.
Ik ben eerlijk gezegd wel benieuwd wat er dan precies kwetsend is aan een persoon die zwart wordt door roet? Of wat er kwetsend is aan het vrijkopen van ‘slaven’ en ze betaald laten werken want dat is immers hetgeen sinterklaas deed aldus de geschiedenis? Dat het triest is dat dit nodig was in de geschiedenis ben ik het helemaal mee eens, dat we in de huidige tijd daarbij stil horen te staan zodat dit niet opnieuw zal gebeuren ook. Dus ja ik heb geprobeerd om het te begrijpen en nee ik zie niet wat er kwetsend aan is om bovenstaande vragen. Overigens vind ik het tekenend dat wanneer je die vragen stelt of aangeeft pro-zwarte Piet te zijn je uitgemaakt wordt voor racist of PVV-er etc. Dat komt bij onder meer mij over alsof je geen andere mening mag hebben omdat je dan gelijk in een hokje gestopt wordt. (Niet in dit topic overigens) Overigens vind ik dat ieder zijn eigen mening over zwarte Piet mag hebben, maar vind ik het verkeerd om die mening op te leggen aan anderen. Overigens net als dat ik dat met geloof etc vind, ieder heeft daarin zijn eigen keuze en mening.
Jij zegt dat ze slaven waren. Dus zeg jij exact wat de anti zwarte piet mensen zeggen. Ik ken heel andere verhalen. Verhalen waarbij slaven bevrijd werden door sint nikolaas en voor hem werkten (voor geld) als zwarte piet. En niemand luisterd naar elkaar? Genoeg mensen wel hoor. Alleen de hele harde schreeuwers niet. Als jij je niet fijn voelt bij zwarte piet, dan vier je het toch gewoon niet? Heel simpel.
Ik neem aan dat je weet dat die groepen aangemaakt zijn rond de discussie en toen ze veel volgers hadden totaal veranderd zijn qua beheerders etc? En dat zo ongeveer ieder jaar opnieuw nieuwe vergelijkbare groepen aangemaakt worden zodra de discussie weer opleeft? Net als dat er op veel van die groepen gedurende het jaar met behoorlijke regelmaat berichten zijn terug te vinden die niks met racisme of zwarte Piet te maken hebben, puur reclame voor producten etc? Is dat bij de groepen anti zwarte Piet ook zo?
. Ben jij nu niet ook die discussie weer aan het voeden? Ts vroeg of er meer mensen zich irriteerden aan hun familieleden die er best heftige ideeen op na houden.Zwarte piet is een eeuwenoude traditie die hoort bij nederland.Net als tulpen,molens,kaas en haring.Ik noem maar een voorbeelden.Ik hoorde laatst op tv trouwens dat er dit jaar gewoon weer zwarte pieten zullen zijn.
Ik denk dat de ‘piet is zwart van roet’ later is verzonnen. Het is vrij duidelijk dat piet door de kleding (page pakje, wat werd gedragen voor zwarte kindslaven, de zogenaamde ‘morenslaven’), kroeshaar, Zoeloe lippen etc. Een negerslaaf was. Knecht of slaaf is voor donkere mensen maar een dun lijntje denk ik. Beetje net als dat veel witte gezinnen bijv in de jaren 60 in de VS een zwarte ‘help’ hadden. Voor het huishouden en de kinderen. Die dan een hongerloontje kregen en de wc in de tuin moesten gebruiken. Ondanks dat de slavernij is afgeschaft hebben zwarte mensen nog steeds een achtergestelde positie. En of een zwart iemand dus vind dat zware piet niet meer kan. Weet ik niet of wij vanuit onze witte meerderheids positie zouden moeten zeggen. Nee hoor, dat is niet waar dat jou dat kwetst, ik kan het me niet voorstellen. Nou, daar wen je dan maar aan.
Ik ben TS. Ik heb duidelijk aangegeven dat ik er over wil discussiëren op een normale manier. Ik laat hier wat foto’s zien. Om aan te geven dat piet naar mijn idee niet zwart van roet is.
Ik heb geen idee. Ik volg geen anti zwarte pieten groepen. Volgens mij zijn die er ook niet zoveel? Ik kom ze niet tegen in elk geval. Ik hou gewoon niet van de schreeuwers. En de taal die sommige pro negerzoenen en neger piet uitslaan. Nah, ik word er niet vrolijk van.
De kleding die zwarte piet draagt, de zg pagepakjes is erekleding. Is geen slavenkleding, nooit geweest ook, aangezien st Nicolaas de slaven bevrijdde en zij wel voor hem werkten, tegen geld. Deze kleding wordt nog steeds gedragen door de Zwitserse Garde, de paleis en lijfwachten van de Paus. Bepaald geen slavernijkleding dus. Het wordt als een absolute eer gezien wanneer je dit mag worden. Wie in die mooi gekleurde kleding slavenkleding ziet, mag wel iets beter nadenken...Alsof vroeger (en nu trouwens ook) slaven in brokaat, fluweel en kant liepen....
maar om weer terug te komen op dit topic: Nee, geen last van, maar ik heb dan ook geen facebook Heeeeerlijk rustig
Ja ik weet niet. Misschien heeft het gewoon tijd nodig. Sommige dingen worden heel lang als normaal ervaren. En de dingen waar je als kind mee opgroeide die vind je normaal. Dat wil niet zeggen dat je op den duur niet tot ander inzicht kan komen. Maar veel mensen gaan uit een soort jeugdsentiment meteen op slot.
Ik had even niet door dat jij ts was,sorry.Deze discussie kan eindeloos doorgaan.Er zijn nu eenmaal mensen met best uitgesproken ideeen.Sommige mensen blijven maar doorgaan terwijl anderen denken laat maar gaan.
De oorsprong van zwarte Piet doet er wat mij betreft niet toe; er zijn mensen die zich er nú gekwetst door voelen, en daar mag je best rekening mee houden door een soort compromis te zoeken. En dat kan zonder racistische uitspraken en ook zonder geweld, ook zonrer het een achterlijke traditie te noemen etc. Ik heb besloten geen positie meer in de discussie te zoeken, niet meer voor/tegen, maar de evolutie van Piet te omarmen Mijn kinderen vinden alles best.
Maar ik kan er geen tekst over vinden...Maar goed, nogmaals, die zwartepieten discussie is voor mij klaar. al jaren. Iedereen die NU in Nederland woont, weet dat het puur als kinderfeest gevierd wordt. Dat daar niks achter zit. Ik begrijp gewoon niet waarom mensen zo over het slavernijverleden moeten doorzaniken. Stop liever je tijd en energie in mensen die NU nog in slavernij zitten, wereldwijd....
Ook ik wordt helemaal moe van de reacties op PVV en zwarte Piet en al die winacties. Ik ben Pro-PVV, pro-zwarte Piet. Maar als er teveel langskomt van 1 persoon gaat die persoon op Niet meer volgen of ik knikker hem//haar eraf. Ook 1 persoon op niet meer volgen gezet omdat hij ruim 3 maanden voor de Nijmeegse vierdaagse begint al elke dag een nieuwe topic plaatst over dat hij loopt voor Make a wish. Goede zaak, dat zeker, maar elke dag een nieuwe topic???? nee, dan ben ik er klaar mee. En sommigen zijn echt rondweg grof. Zeker als het PVV of Zwarte Piet betreft.... daar wil k geen vrienden mee zijn. De discussie die gevoerd wordt over zwarte Piet, ik vind hem dit jaar al een stuk minder als vorig jaar, maar dat kan ook aan mij liggen.
Dat een Piet zwart van roet is is inderdaad later ‘verzonnen’, misschien moeten we ons af vragen waarom en of dit juist te maken heeft Om de link met ‘slaven’ te doorbreken? Net als dat je je af kan vragen waarom er zo’n dun lijntje zou zijn tussen ‘slaaf’ of ‘knecht’, als je dat naar de huidige tijd trekt is iedereen die betaald werkt een ‘knecht’. Het komt bij mij dan over alsof het nooit goed is, maar dat is mijn mening. Overigens het kroeshaar, felrode lippen en oorringen is ondertussen al decennia geleden afgeschaft. Dat dit op plaatjes nauwelijks is betekent niet dat het in real life conform het plaatje is