Voet bij stuk houden! Ik snap jullie volledig. Onze hond heeft destijds N een keer gebeten van schrik. toen begon ik al te twijfelen. Toen die C beet terwijl ze alleen van de bank af stapte was het voor mij duidelijk en dat had het na de eerste keer al moeten zijn. Wij hebben de hond weg gedaan naar een ouder stel die alle tijd voor hem hadden/hebben. Ik zou mijn kinderen nooit of te nimmer meer in de buurt willen hebben van een hond die bijt.
Even alle reacties gelezen... Mn schoonmoeder gaf idd door wat zij gehoord had. En ja idd ze wil ntrlk gewoon dat iedereen door 1 deur kan. Onze zoon staat voorop dat sowieso , tot nu toe heeft mijn man juist alle contacten gehad dus die neemt t zeker voor mij op hij gaf vanavond dus aan dat hij heel erg er mee zit dat ze denken dat het vanuit mij komt. Ik heb zoiets van het interesseert me niet zolang me nu d maar veilig is.. idd liever ruzie dan steeds meer toegeven en straks een verminkt kind of erger... Want ik lees idd al die artikelen ook en reageer ook erop op fb zodat het ook allemaal op tijdlijn verschijnt.. Ik vond de tip om t vanuit t oogpunt vd hond te brengen zeker een goeie aangezien.. mn zwager m rust wilde geven die middag door m.in de bench te plaatsen en mn schoonzus t zielig vondt en m er dus uitliet waarna t dus mis ging dus dat zeker een goed punt. Nee mijn kind gaat niet meer in een ruimte met deze hond. Ik zei al desnoods gaat 1 van ons maar naar een verjaardag van ze of komen we apart van elkaar bij school ouders etc dat is dan maar zo.. De hond is ruim 1.5 geweest of een cursus nog zin heeft vraag ik me af... mn zwager zit er mentaal.doorheen en dus thuis dus mn schoonmoeder zegt dan ja dus ik snap dat ze nu geen training doen ze ze zijn beide op.. wij geven alleen maar aan dat ze zullen moeten investeren erin zodat dingen juist beter en makkelijker worden. Thnx tis me nu wel duidelijk dat wij dus niet te eigenwijs , of rotte appels zijn ofzo maar we dus gewoon voet bij stuk moeten houden
Ow mennn...je hebt weer niets aan mij! Ik zou direct uit mijn stekker gegaan zijn en mijn schoonzus gehapt hebben! Die hond kan er niets aan doen nml. Ik hoor alleen maar zielig zielig voor de baasjes, maar de veiligheid van een kind gaat ALTIJD voorop en zeker nu er nog een mini aankomt. Houd geloof in jezelf!
Zo ben ik ooit gebeten door de teckel van buren van m’n opa en oma. Niet keihard gelukkig maar wel een flinke beet. Waarom? Geen idee. Want dat deed ie anders nooit. Nou ik deed dus mooi niks, we kwamen gewoon aan de deur.
Een cursus heeft zeker zin. Je zwager en schoonzus zijn niet de enigen die een hond gered hebben en vervolgens niet willen zien dat ondanks dat ze hun stinkende best doen, ze het trauma nooit volledig uit de hond kunnen halen. Een beetje hondentrainer kan ze leren dit in te zien en ze ook uitleggen wat de beperkingen van hun hond hierdoor zijn. Een hondentraining is tenslotte niet alleen voor de hond, maar ook voor de baas. Dus, ja het is zeer de vraag of de hond nog iets op de training zal leren, maar zijn baasjes zeker wel.
Waardeloos als mensen niet inzien wat hun dieren kunnen aanrichten al dan niet door stress of gebrek aan opvoeding. helaas is je situatie heel herkenbaar behalve dat wij zelf ook een hond hebben en geen kindje nog. Maar hebben nu al aangegeven dat wanneer er ooit een kindje is wij deze nooit bij hond schoonzus gaan laten. En dus ook niet opa en oma oppassen dat toevallig de hond daar langskomt. Hond is ook niet opgevoed, sloopt het huis en likt kinderen in het gezicht En dan zeggen ze:”aaaaah, hij is zo verliefd op kinderen”. Sorry, hoe lief ook.. Mijn kind hoeft door geen enkele hond in het gezicht gelikt te worden. Ook niet door onze eigen hond. En hier welkom of wij op die hond passen is ook uitgesloten. Terwijl wij de grootste hondenliefhebbers zijn nog wel. Maar een hond heeft regels nodig en opvoeding.. liefde komt erna ook heus wel
Wat een rot situatie en ik vind dat je het ontzettend netjes doet. Je zwanger en schoonzus falen echt op alle fronten. Ze halen een hond uit het buitenland ( wat echt heel pittig is) maar ze vergeten gemakshalve dat een hond uit het buitenland veelal doodsbang is voor mensen omdat ze in het buitenland stelselmatig worden mishandeld door mensen. De mens is dus hun vijand en wat doe je met een vijand wanneer er gevaar dreigt? Je gaat van je afbijten (letterlijk en figuurlijk) en op die manier zijn ze dominant over de mens en staat de mens altijd in de laagste rang. Het huis slopen, schoonmoeder bijten, schoonzus bijten en uiteindelijk jullie zoontje bijten. Dat ze na al die incidenten nog niet willen inzien en begrijpen dat ze een groot probleem hebben met hun hond zou voor mij echt reden genoeg zijn om hun niet meer te zien als de hond aanwezig is. Waarom zijn ze nooit met de hond op cursus geweest? Zo zonde om dit niet te doen want er valt zoveel winst te behalen. De hond happy, baas happy en de omgeving ook. Het is sws nooit te laat voor een cursus. Ze kunnen een gedragstherapeut inschakelen maar als zij zelf niet het probleem zien zullen ze dit ook niet doen. Heel jammer, voor de hond maar ook voor jullie als familie en ik mag aannemen dat je schoonmoeder toch ook wel begrijpt dat jullie doodsbang zijn voor jullie zoontje? Ik geef je dus groot gelijk hoe jullie het doen. Ik zou er ontzettend ongemakkelijk van worden en wij hebben zelf notabene een hond maar een hond die ik niet goed begrijp en niet goed kan inschatten daar kan ik ook angstig van worden. Ik hoop dat jullie er zonder al teveel herrie uit zullen komen.
Ja het is ook doodzonde en veel mensen onderschatten een hond uit het buitenland halen ook enorm. Haal je een puppy uit een nestje dan heb je ook al een karaktertje maar die kan je nog wel kneden op de een of andere manier. Honden uit het buitenland hebben vaak een enorm trauma en zijn dus soms gewoonweg niet te vertrouwen. Onze hond is vorig jaar aangevallen door een loslopende hond uit het buitenland. Onze hond liep aangelijnd, de andere hond kreeg hem in het vizier en is de weg overgestoken en toen ging het heel snel. Diepe bijtwond in de rug en ook een eigenaar die met de beste intenties een hond uit het buitenland haalt maar geen bal snapt van het gedrag. Onze hond heeft er gelukkig geen trauma aan overgehouden en is nog net zo 'n goeierd als dat die al was maar had ook anders kunnen aflopen en je wil er niet aan denken dat die hond nog een keer de kolder in zijn kop krijgt en een kind pakt.
Brrrrr wat een nachtmerrie!! En ergens nog zielig voor die hond ook. Is ook geen leven als je zo onbegrepen bent dat je van je af moet bijten. Mensen lijken niet te beseffen hoeveel tijd een hond kost. Aan training, uitlaten, mentale uitdaging en verzorging etc etc.
Ja is echt sneu. Ik was toen wel woest toen het gebeurde. Die hond had nooit los mogen lopen maar dat is allemaal achteraf. Alles is netjes afgehandeld en ze hebben de hond nog steeds maar ik zie hem alleen nog maar aangelijnd. Een tijdje terug liepen ze ineens een stuk achter ons en onze hond werd heel angstig, oren laag en staart laag, ik vond dat zo erg. Niet teveel aandacht aan besteed en de andere kant opgelopen. Ik liep zelf ook weer met een bonzend hart.
Een hond bijt niet voor niks. Denk dat de situaties met veel mensen voor de hond zelf ook te stressvol zijn. Als het mijn hond was ging ik opzoek naar een goede gedragsdeskundige voor privé training. En dan vanuit dat startpunt, onder begeleiding, kijken of en hoe het uitgebreid kan worden. Je weet ook nooit wat het verleden van zo’n hond is.
Dominantie en angst zijn 2 verschillende dingen . Een hond bijt niet uit dominantie. Een dominantie hond stuurt z’n roedel aan door rust en kracht uit te stralen en hiermee respect te krijgen. Enkel in te grijpen wanneer echt nodig. Een hond die hapt, sloopt doet dit uit angst, verveling of overprikkeling. Aan de baas om de hond te lezen en hierna te handelen. Dit zijn mensen die misschien liefdevol opvangen maar zonder verstand van honden. Ik dit geval idd een gedragstherapie maar vooral voor de baas. Om de hond te leren kennen ipv de hond af te richten.
Ja je hebt gelijk. Dominant klinkt altijd zo negatief en ik denk dat deze hond inderdaad eerder uit angst en overprikkeling gaat happen omdat die in een onveilige situatie wordt gezet. Aan de eigenaar om dan de hond juist uit de situatie te halen maar helaas doen ze dat dan niet. Het blijft een lastig hoofdstuk. Ze halen met de beste intenties een hond uit het buitenland maar denken niet na over alles wat erbij komt kijken. Bij ons in de wijk hebben we een opvanggezin voor honden uit het buitenland. Als de honden min of meer weer helemaal in balans zijn gaan ze naar de eigenaar en volgt er nog begeleiding. Mooi om te zien hoe ze dit doen.
Ik lees; ja er word niet op cursus gegaan want zwager zit erdoorheen. Eh ja? Ik vind dat geen excuus. Die hond is ervoor al uit het buitenland gegaan. Dit is afwachten tot het fout gaat en jullie mogen niet op je strepen gaan staan kennelijk, want dan over reageer je - en let op; dan heeft de hond het gedaan. Daar gaan mijn nekharen echt compleet van overeind staan. Men haalt een hond uit het buitenland, neemt er niet de verantwoordelijkheid voor maar vervolgens ontstaan wel dit soort situaties. En dan... er zijn alleen maar verliezers in deze. Zowel je zwager, je schoonouders, de hond, als een evt gebeten kind/persoon. Je schoonzus neem ik even niet mee want die klinkt alsof ze bovenstaande toch niet wil horen. Jammer dit.
Goed verwoord. Ik krijg er ook altijd de kriebels van. Een hond uit het buitenland halen en verder totaal geen verantwoordelijkheid nemen. Ik zie het sws vaak bij mensen die een hond aanschaffen en totaal niet stilstaan bij wat het werkelijk inhoud en wat er allemaal bij komt kijken. Wij hebben zelf een labrador reu en hij is nu 3 jaar en ik heb al best wat nare ervaringen gehad. Pas werd die in ene keer belaagd door een loslopende mopshond. Mijn hond zat aan de lijn en beet van zich af en toen begon die eigenaar tegen mij te roepen dat mijn hond vals is. Die hond van hem loopt los waar het niet mag en die gaat in de nek van mijn hond hangen en ja wat denk je dan dat mijn hond doet, die verdedigt zichzelf maar de volgende keer zal ik die hond zelf wel even aanpakken. Sommige eigenaars hebben echt oogkleppen op. Het was overigens geen bijtincident, vooral veel herrie maar wel enorm vervelend.
Die hond zou niet meer in dezelfde ruimte komen als mijn kind, tenzij aangelijnd. Een keer bijten is genoeg en teveel. Het is nu goed afgelopen maar wat als dat beest t weer in zijn bol krijgt en in je kind zijn gezicht hapt krijg je spijt dat je hebt toegegeven. Begrijp ook je familie niet. Overigens zou ik er geen moment van wakker liggen als ze dan zouden denken dat dat idee compleet bij mij vandaan komt. Zijn ze helemaal gek geworden de veiligheid van een kind onder te doen aan het gezelschap van een hond.
Het is een hond met een trauma achtergrond en een kind is een "ongeleid projectiel" even stellig benoemd. Een kind maakt overwachte bewegingen, de hond "kent" dat niet en dat alleen kan al een trigger zijn. Ze hadden allang op training moeten zitten en met rust en vertrouwen en vooral grenzen stellen en bewaken de hond moeten "socialisen". Je neemt een hond met een trauma, dat betekend ook dat je daar werk voor moet verzetten. Hond is nooit hoger dan een mens. Zowel hond als kind zijn hier niet mee gebaat. De hond blijft een dier met een trauma, soms tot in den treure maar dan moet je hem ook als zodanig behandelen en doe je hem geen plezier met onverwachte situaties wat angst kan triggeren. Kind kan behoorlijk verwond worden. Als hier de kat nog 1x uithaalt naar mn dochter (zij liet hem de pleuris schrikken) gaan hier beiden katten weg. Vorige keer was t 4mm van dr oog af. We nemen nu meer maatregelen dus daarmee moet t veilig zijn en zij snapt steeds beter dat haar "lief zijn" iets anders is als waar de kat blij van wordt.
Vrienden hebben ook een hond uit het buitenland, een heel lief zachtaardig beestje, ik heb niet veel met honden maar bij deze voel ik me veilig. Dus uit het buitenland zegt niet per definitie iets over de hond. Uiteindelijk is het de eigenaar die moet kunnen lezen en begrijpen wat een hond nodig heeft en zelf stabiel genoeg zijn om een hond te begeleiden daarin. Ik zie helaas veel mensen in mijn omgeving die geen idee hebben. Want juist ook een pup moet opgevoed worden en als je dan excuses gebruikt als “ach ja het is nog een echt puber hè “ (want nee, ik heb er geen behoefte aan als je hond tegen me opspringt, en dochter’s witte broek onder de vlekken zit) dan denk ik mwah. En nu, een jaar later, laat de hond zijn bazin uit ipv andersom..