Zo grappig, Benjamin plaste tijdens het verschonen. Niet op hemzelf of op verschoonkussen, maar met boogje precies op mijn broek en op de grond. Iets wat onrustig in de nacht kwam bij Benjamin, denk ik, omdat er een poepje dwars zat, wat maar niet kwam. s Nachts tijdens onrustige momentjes borrelde het in zijn buikje, maar er kwam geen poep. In de vroege ochtend hetzelfde en nu net voor het slaapje een poep explosie. Is dat bij jullie ukkies soms ook? Hondje Puk vindt het niet kunnen als ik Benjamin op zijn ruggetje klop bij het boeren. Dus met een rustige lieve stem zeggen dat het goed zit. Benjamin groeit hier zichtbaar (kleertjes 56 zitten beter, luiers maat 1 zitten nu perfect bijna te klein). Mensen die hem een weekje niet gezien hebben, vinden hem gegroeid. Ik ben benieuwd hoe zwaar hij weegt woensdag. Uitstapjes/ boodschappen, vanaf hoeveel weken namen jullie jullie kleine mee met boodschappen? Of met de auto ergens naar toe voor een wandeling in een park of zo?
@meenemen zodra hij terug was op zn geboortegewicht. Inmiddels is hij al een paar keer mee boodschappen wezen doen, naar familie, winkelen en natuurlijk wandelen
@pukjepuk: het is zeker lastig met de voeding. In het begin dronk L. Zo slecht dat zelfs het cb zijn zorgen uitte. Na extra weeg momenten bleek dat L. toch groeide. L. had al na de geboorte een achterstand opgebouwd omdat ik geen melk gaf en hij dronk altijd snel. Ik heb zelf vroeger moeite gehad met eten, op dat gebied heeft hij veel weg van mij Maar ik ga vandaag 150/5 geven en kijken wat er gebeurt ik hoop geen zwaar spuug spektakel want al zou je L. een fles met 180cc geven, het moet in zijn ogen op de gekke jongen. Zo'n poep explosie hebben we hier ook vaker. Vooral net na de voeding. Maat 1 luiers zijn dan Veel te klein daarom gebruiken we nu maat 2. Mag 2 pakken luiers gaan ruilen want ik dacht dat hij het wel nog een tijd met maat 1 zou doen Uitstapjes: dat doen we al vanaf dat ik weer redelijk kon lopen. L. mocht al in de kraam week naar buiten omdat hij zijn temperatuur goed kon regelen. We gaan nu elk weekend samen boodschappen doen. En doordeweeks neem ik hem vaker mee op pad.
Pukje: hier ging J, voor het eerst mee de dag na de kraamweek. Ik was toen zelf weer goed te pas en zijn temperatuur bleef ook goed. Hij is nu al bij de ikea geweest en ook in een restaurant haha. Hij gaat ook mee de hond uitlaten als mijn vriend niet thuis is. Naar de supermarkt met hem vind ik wel heel irritant, dus dat probeer ik zo min mogelijk te doen. Als er geen redenen zijn dat hij niet mee kan dan kan hij gewoon overal heen.
Mee naar buiten: ik deed dat telkens al, vaak mee met boodschappen tot afgelopen weekend. Juist omdat ik toen merkte dat de supermarkt te druk was en ze alleen maar huilde als ik haar een jasje aan deed. Nu met deze eerste week met rust en regelmaat wordt het afgeraden om naar buiten te gaan ivm prikkels etc. Gaat het volgende week woensdag nog goed (dan een ruime week voorbij) dan gaat ze weer lekker mee met wandelen want ik wil er ook wel weer uit Gisteravond heb ik wel vals gespeeld, ze was erg onrustig en op advies heb ik haar in de draagdoek gedaan van voedingsmoment tot voedingsmoment. Alleen, ik had nog een uur over. Toen ben ik hierachter de polder ingelopen want ze slaapt alleen als ik beweeg en anders heb ik straks echt een gat in de woonkamervloer staan Daarna sliep ze ook heerlijk na gegeten te hebben, ze had ook lekkere blosjes op haar wangen van de buitenlucht, zo lief om te zien! Anne begint per vandaag ook te lachen! Het is zo aandoenlijk, mijn roze wolk is op en top terug!
Mijn roze wolk is weg geblazen. Ik zit met een heel lief mannetje wat verlatingsangst heeft ofzo.. Ik mag als hij wakker is niet uit zijn zich verdwijnen, vertellen wat ik doe of wil gaan doen werkt nu ook niet. (Ik vertel altijd wat ik ga doen als hij wakker is, ja ook dat ik naar de wc ga ) Hij ligt nu weer in de wagenbak want in bed wilt hij niet liggen. Hij ligt net een half uur te slapen maar hij moet zo wel nog een voeding krijgen want anders zit er wel heel veel tijd ertussen. Ik weet gewoon niet meer wat ik moet doen op rustig blijven na. Continu op mijn arm dragen is zwaar, dat is het enige wat hem kalmeert, en een draagdoek heb ik niet in huis. iemand tips?
Meenemen: al snel na de kraamweek, hij was nog niet eens op geboortegewicht. Boodschappen doen, rondje lopen, winkelen. Al merk ik wel dat ik het met hem véél minder doe dan met de anderen heb gedaan, omdat hij zoveel huilde en zo weinig ritme heeft. Maar juist dan word ik ook gek van thuiszitten. Gisteravond sliep hij weer niet, dus heb ik hem in de wagen gelegd en ben naar mijn ouders gewandeld, die wonen tijdelijk op 10 minuten lopen afstand. Daar bakkie gedaan, en met mijn moeder nog half uurtje gewandeld, en weer teruggelopen naar huis, maar slapen deed ie echt niet. Uiteindelijk om 21.15 uur gevoed, in bed gelegd en hij heeft tot 05.00 uur geslapen. Na een kwartiertje voeden weer tot 08.00 uur Zo lekker! Poepexplosies hebben we hier niet gelukkig Hij poept sowieso maar weinig, eens in de 4 dagen ofzo, en dan meestal niet zo heel veel. als ik het te laat doorheb zit het wel eens op zijn romper, maar dat komt niet zo vaak voor. Eindelijk zijn de kramppjes hier veel minder geworden. Zo fijn. Alleen nu weet ik niet zo goed wat er is als hij huilt. Is hij moe? Wil hij drinken? Dat vind ik het lastige van borstvoeding, er zit geen enkel ritme in. En hij slaapt ook zo weinig overdag, dus wordt niet alleen wakker om gevoed te worden. Wel vandaag al 2 keer half uurtje in zijn eigen bed geslapen, het begin van regelmaat is er Vandaag zijn we ook allemaal vrij, dus ik hoef niks, kan mooi een hele dag oefenen met in zijn bedje slapen. Oudste 2 vermaken zich al uren buiten
Hier een dag van korte hazenslaapjes. Pfff, vermoeiend, vooral voor hem zelf. Helemaal uit zijn ritme, wezen wandelen met hem en de hond. Maar toen in slaap gevallen, halfuurtje geslapen en weer wakker (en poep). Nu op bedje proberen. Hij moet gewoon even een goed slaapje van twee uur maken, dan zijn de hazenslaapjes ook weer doorbroken. Puckababy piep (0-3mnd) binnen. Nu voor het eerst aangetrokken. Even flink gehaald, getroost met een aai en lieve woordjes en een speentje. Ik hoor nu niks meer, ik ben benieuwd. ... en vijf minuten later hij slaapt en hopelijk voor langere tijd. Riean, die heeft vanacht lang geslapen. Nu nog overdag beter slapen. Wel goed/ fijn trouwens dat hij die hazenslaapjes nu s nachts doorzet. Mimimama, verlatingsangst lastig ja. Goed dat je je blijft praten, dan hoort hij je stem wel, en dan leert hij vanzelf dat je niet weg bent ook al ben je niet in het zicht. Pff, vermoeiend, zo kom je nergens aan toe.
Emma heeft eigenlijk nooit geprotesteerd in de doek. Ik doe haar er alleen 's avonds en 's nachts in. Emma heeft vandaag kleertjes van maat 62 aan. Het is nog iets te groot, maar het is te doen. Wat gaat het allemaal toch hard. Nog een maand en dan moet ik alweer werken. Heb mijn rooster gekregen en die valt nog best mee. Ben maar 4x oppas nodig naast de kinderopvang (waar ze in mei 17 uur naartoe gaat). Nu scheelt het wel dat VL in mei een aantal dagen vrij is die ik moet werken.
Elsa, over een maand al weer werken. Zie je er tegen op om je kleine Emma weg te brengen naar de oppas/ opvang? Lijkt mij zo spannend. Ik moet 1 juni weer werken, en ik laat de week ervoor Benjamin wennen (halve dagen). En mijn schoonouders uit Roemenie komen ergens eind mei, en de eerste week van juni laat ik Benjamin ook nog halve dagen wennen en eventueel een dag minder. Protesteren in de doek, ik denk dat hij vooral oververmoeid was en daarom huilde. Want ondanks de hik is hij toch met de puckababy zelf in slaap gevallen. Werk, gelukkig maandag duidelijkheid gekregen. Ik krijg een nieuwe groep en ga maandag, dinsdag en donderdag werken. Geeft mij zoveel rust dat ik nu eindelijk mijn werkdagen weet. Maar ik moet er nu nog even niet aan denken dat ik drie dagen 10 uur zonder Benjamin ben.
Ik zie er nu nog niet tegen op, maar als het zover is denk ik wel. Gelukkig gaat ze geen hele dagen, omdat ik hooguit tot 13.15 uur werk. Langere diensten hebben we niet. Dan zit ze 6 uur op de opvang, van 8.00 tot 14.00. Dit is het pakje dat Emma vandaag aanheeft, gekocht bij de Zeeman Ze was net heel druk met andere dingen, vandaar dat 'boze' gezicht Bekijk bijlage 451018
Elsa: Wat is Emma netjes gekleed . J. ligt eindelijk weer in bed, heel onrustig vandaag. Volgens mij ook wat last van krampjes. Hopelijk blijft hij vanavond rustig. Werk, mijn verlof houd ook over een maand op (de achtste) maar zoals ik al eerder zei moet ik eerst weer werk vinden. Ik ben al wel begonnen mij cv weer netjes te maken en ik heb al vacatures gezocht, brieven schrijven ga ik na het weekend mee beginnen. Hopelijk blijf ik niet zo lang werkloos.
Elsa, een prinsesje gekleed als een prinsesje! Zeeman heeft gewoon hele leuke baby-kleertjes! Benjamin heeft bijvoorbeeld een schattig berenpakje van de zeeman,maar daar moet hij eerst nog even in groeien. Fijne diensten van je werk? Hoeveel dagen per week? Floddertje, hopelijk vind je snel werk ja! Vervelend dat je nu juist tijdens je verlof aan werk zoeken moet denken.
Echt zielig. Zie ik duidelijk dat Benjamin moe wordt (eerste signalen). Tijd voor bedje dus, krijgt hij hikaanval van 20 minuten. Echt zielig vind ik dat, want het stoort hem zo erg als hij moe is. Hebben jullie ukkies dat soms ook? en wat kun je er tegen doen naast troosten dan?
Bij een hikaanval helpt bij Lars de tut goed.. En idd troosten en tegen je aan houden. Hier vandaag ook een regel dagje denk ik.. Veel huilen kort slapen en heel onrustig en veel willen eten. Verder slaapt hij al 3 nachten door. Dat wil zeggen zonder voeding. Het is af en toe wel een gevecht om hem weer in slaap te krijgen. Tut die hij de hele tijd uitspuugt. Maar het gaat goed. 22.30-23.00 laatste fles. Daar. Laat hij nog steeds ongeveer 70cc van staan. Maar trekt het daarmee wel tot 7.00. Maar die fles drinkt hij ook niet leeg?? De flessen overdag wel, dus het zal wel genoeg zijn voor hem. Maar je zou zeggen dat hij na een lange nacht die ochtendleveringen helemaal leeg drinkt
Die verlatingsangst hier ook.. Ook al slaapt meneer en ik ga even naar de diepvries die in de schuur staat wat ophalen dan huilt hij alweer.. blijkbaar moet hij mij ruiken, al werkt een t shirt van mij in zn buurt weer niet.. lastig.. Ook in zn eigen bedje wil hij niet slapen. Ik blijf t proberen, maar vanmiddag na 3x de moed opgegeven. Bij mij op de arm slaapt hij zo, en zo gauw hij in zn bedje ligt is ie klaarwakker en meteen volumeknop voluit. Dan eerst hoelang bezig hem weer tot bedaren te brengen en dan slaapt ie ook snel weer.. pff moeilijk... vannacht was ook al zo'n ramp. Van kwart over 10 tot kwart voor 2 rustig geslapen, gevoed en daarna heeft ie zon beetje de rest van de nacht elk half uur aangehapt en paar slokjes gedronken.. Wat betreft de roze wolk... die mag hier ook wel eens komen.. al mag een mooi helderblauwe wolk ook
Pukjepuk, ik werk ongeveer 3 dagen in de week, maar ook wel eens 2. In het weekend is VL thuis. Ik heb diensten van 7.00 tot 10.30, 7.00 tot 13.15, 15.30 tot 23.00 en 20.30 tot 23.30.
Kom hier nog eens piepen, tegenwoordig weinig tijd om op laptop te piepen Elsa, hoe ga jij dat doen met die vroege posten 's morgens? Hoelaat ga je Emma uit bed halen? Ik werk ook in de zorg, begin ook om 7u, mijn man om 7.30.. Zie er nu al tegenop om dochtertje zo vroeg uit bed te halen Moet gelukkig pas eind september beginnen, dan is ze 7 maanden en heeft ze hopelijk al een goed ritme en kunnen we ze erop voorbereiden
Mijn vriend begint ook om 7.30 uur, maar moet al om 6.15 uur weg. Mijn moeder brengt Emma naar de opvang. Ze gaat dan van 8.00 tot 14.00. Mijn moeder komt bij ons omdat ik geen auto heb en het is ongeveer 20 minuten lopen naar mijn ouders. Dus ik kan haar gewoon laten liggen en dan kan mijn moeder haar uit bed halen. En op dagen dat ze niet naar de opvang gaat past mijn moeder op.