Fabel hoor! Salami, zeker die je gewoon in Nederland koopt in de supermarkt, kun je gewoon eten. (Ik vind het al duidelijk te merken aan hoe lang je het kunt bewaren in vergelijking met echt verse rauwe producten als rosbief of zo, dat moet je normaal gesproken echt dezelfde dag opeten.) Net als rauwe ham, dat kun je gewoon eten. Het heet rauwe ham, maar het is gewoon gedroogd. En dus bewerkt. Ik krijg echt een punthoofd van al die 'verboden'. Vers rauw vlees zoals tartaar en rosbief en filet americain kun je inderdaad beter niet eten, net als rauwe eieren. Maar je merkt toch zelf wel het verschil tussen salami/snijworst en een stukje rauw rundvlees? VERSE, dus VERSE rauwe haring mag je eten. Dat is zelfs hartstikke goed voor de hersentjes van de baby. Maar van een schaal met toastjes die al de hele avond staan zou ik het laten liggen. Want hoe vers is die nog? Kijk, ieder moet het voor zich weten. En ik twijfel ook best veel, maar sinds ik erachter kwam dat je gewoon brie uit de supermarkt kan eten, is die hier niet aan te slepen. De meeste kaas uit de supermarkt kun je ook gewoon eten, die is niet meer rauw. Het grappige was dat ik toen ik nog niet wist dat ik zwanger was, rosbief in de koelkast had liggen, maar van dat rooie vlees ging ik over mijn nek. Ik heb het toen in de koekenpan bruin gebakken. Mmmmm. Toeval of instinct? Het gekke is dat men gemberthee aanraadt tegen zwangerschapsmisselijkheid, en weet je wat er in het lijstje kruiden staat dat je niet mag eten tijdens je zwangerschap? Juist, gember... Volg je gevoel. En vooral 'te' is niet goed. Te veel gember, te veel tonijn/makreel/roofvis, te veel... Maar dit is mijn mening...
Hier ook, Word al wild als ik de salami ruik. Heb ook steeds de behoefte om het hele pakje leeg te eten. Door me zwangerschapsdiabetes mag ik al zo weinig. Dus eet ik heerlijk een broodje met salami.
Volgens mij raden ze het af omdat er heel veel zout in zit. Salami is gerookt of gekookt van te voren en is dus niet rauw.
Ik eet het hier ook gewoon lekker en zou zeer verdrietig worden als dat ook nog eens niet mag Meningen zijn verdeeld maar eet het gewoon, juist omdat het bewerkt vlees is en dus in principe al niet meer rauw en vers.. !
Ja echt? Jullie eten gewoon salami? Ik wil oohook , maar ik durf het echt niet omdat er op de lijst van het voedingscentrum dus staat, blablablabla, en dan heb ik er geen goed gevoel bij.
Dan moet je alle vleesware maar laten liggen...... Kom op zeg nog ff en we mogen alleen nog droog brood en gekookt water hebben. Overdrijven is ook een vak
Er staat specifiek salami, en cervelaat op de site van het voedingscentrum, ja sorry voor het overdrijven , maar ik houd daar dan toch rekening mee. En droog brood mag dan nog alleen als je het zelf gebakken hebt hé, anders weet je niet wat erin zit
Ja hoor je mag salami en chorizo gewoon hebben. Mijn gyn is van mening dat het Voedingscentrum een beetje doorslaat.
Waha en dan wel zoutloos he. Joh meid leef gewoon je leven en houd rekening met de bekende dingen. Voedingscentrum heeft er veel onzin op staan.
Zie je ik dacht al dat dit een veel besproken onderwerp zou worden, daarom dacht zet het erop. Altijd leuk en dan zie je dat we eigenlijk allemaal er wel mee bezig zijn of geweest zijn wat wel en niet eten En da het ook continue veranderd en anders is.
Oorspronkelijk werd salami gemaakt van een mengsel van varkensvlees en zout dat in de lucht werd gedroogd. Tegenwoordig zijn er vele soorten salami's met elk een eigen mengsel van kruiden en zout. Salami wordt tegenwoordig bovendien niet meer alleen gedroogd door de lucht, maar ook gerookt of gekookt. Sommige variaties worden van rundvlees gemaakt terwijl bij andere typen rundvlees en varkensvlees worden gemengd. De meeste salami's worden gekenmerkt door de duidelijke aanwezigheid van knoflook Dit stukje vond ik bij wikipedia
Zal je zeggen dat ik dus never stil had gestaan bij het gebruiken van neusspray als je zwanger bent. Had er ook nog niets over gehoord tot een vriendin van mij vertelde dat dat niet mocht in je zwangrrschap. Sta je stil bij je eten en drinken maar een in mijn ogen simpel iets als neusspray zou ik geen seconde over na hebben gedacht.
hier in zweden is het advies van het voedingscentrum voor salami om het een nachtje in de vriezer te leggen, en daarna mag je het gewoon eten. Ik geloof dat dit ook voor ham geldt maar gezien ik beide zelf niet eet weet ik dat niet meer helemaal zeker