Vanwege zware menstruatie moest ik van de huisarts HB en ferritine laten prikken. HB was 7.1 en ferritine was 7. Nu sinds 3 weken heb ik 2 tabletten per week maar merk nog totaal geen verschil. De eerste week januari moet ik weer bloed prikken. Hoe snel ga je wat merken van de ferrofumaraat?
Kan wel even duren. Neem je het wel in met bijv sinaasappelsap? Dat bevordert de opname. Je kan evt ook floradix kopen, dat is een drank. Misschien slaat dat beter aan.
Het kan best lang duren ik heb het ook ooit gehad dat duurde wel een week of 6 voordat het iets beter was.
Ik geloof dat het wel even duurde, paar weken oid. Ik slik het wel dagelijks (misschien andere dosering?).
Ik krijg altijd een ijzerinfuse tegen mijn laag ferritine, maar ben met dit probleem bekend. Met tabletten kom het bij mij nooit omhoog.
Mijn ferritine was <5. Heeft echt maanden geduurd voor hij weer rond de 20 was en nu zit ik 5 jaar later eindelijk op 48. Ik prik die nu altijd mee. Maar ik heb tot de 20 tabletten geslikt en daarna dus uit voeding ijzer gehaald.
2 x 100mg keer week is de nieuwe richtlijn ! Ik gmheb al vaker een lager hb en/of lasg ferritine en dit keer dus 2 maal per week .Vindt het fijn omdat ik dan maar 2x per week een half voor ontbijt er aan moet denken Ik slik het met vitamine C.
Weet jij toevallig waarom dat is? Ik vind het maar bizar weinig. Ik heb ook extreem laag ferritine gehalte. Kreeg ook pillen mee voor 2x per week, ik heb er floradix bijgekocht. Alles innemen met sinaasappelsap en even een uurtje niet eten. Kan wel een paar maanden duren voor het beter word.
Mijn dochter van 16 slikt ze nu 2.5 week, 2x per week idd. Zij zat op 5.3 en was ook extreem duizelig. Nu is dat minder maar ze merkt verder nog niet heel veel verschil. Over 1.5 week weer opnieuw prikken, ben benieuwd. Ze heeft de klachten al heel lang trouwens, in juni was het 9 en hielp floradix niet echt. In november werd de moeheid weer heel extreem al was die nooit echt weggeweest.
Ik vergis me. Twee maal per week 200mg. https://m.nhg.org/actueel/nieuws/nhg-standaard-anemie-geactualiseerd-doseringsadvies-ijzersuppletie-aangepast?redirect-to-mobile=1 Samengevat het is net zo effectief maar minder bijwerkingen