Dag allemaal, Ik en mijn vrouw zijn enorm blij met de geboorte van onze zoon, circa 6 weken geleden. Hij was bij de geboorte 55 cm lang en woog 3360 gram, een beetje licht voor zijn lengte van wat ik zo zien kon op de ontwikkelingsgrafieken. Maar dat heeft heeft hij snel goed gemaakt, en hoe... We zijn nu 6 weken verder en de score is 64 centimeter en 6700 gram! Ik heb er met de dokter over gesproken maar die zegt dat er niks aan de hand is, de baby krijgt alleen borstvoeding en dan kan er volgens hem weinig mis gaan. Er zijn verder geen aanwijzingen voor gebreken, alles normaal en hij is een hele rustige en happy baby! Huilt alleen bij het badderen en als zijn moeder te lang afwezig is, verder nooit wat aan de hand. Toch maak ik mij een beetje zorgen omdat ik nergens op het internet vergelijkbare gewichts- en lengte ontwikkelingen kan vinden. Voor zover ik kan vinden is een gewichtsverdubbeling na 6 weken normaal. Wij zijn 6 weken (!) verder en we zitten daar al op. Zijn er hier mensen die soortgelijke ervaringen hebben? Ik ben benieuwd naar jullie verhalen en/of meningen. Gr. TT205
Sem komt z,n kilo per maand aan maar krijgt FV. Ik weet dat BV babys vaak sneller aan komen in het begin om daarna weer wat af te vlakken. Mara iedere kind groeit op zijn eigen manier maak jezelf er niet druk om. Je kan je baby moeilijk op dieet zetten en je kindje krijgt BV dus krijgt eigenlijk niets teveel binnen hoor
ik denk ook niet dat je je zorgen hoeft te maken , zeker bij borst voeding drinken ze echt niet te veel ! geniet lekker van jullie kereltje die het zo goed doet !
mijn zoontje was met 5,3 week al 6700 gram maar hij woog bij geboorte wel iets zwaarder namelijk 4400 gram Hij kwam steeds wel een kilo per maand aan en sinds 2 maand (sinds fv) gaat het niet meer zo hard.. maar alsnog is hij bijna 10 kilo en 72 cm. Krijg er geen commentaar over en hoe kunnen ze ook over zo'n heerlijk ventje!!!
ik zou mij hier ook geen zorgen over kunnen maken. fynn ging in het begin echt gruwelijk hard.maar kreeg met 3 maanden een groeidip die bijna 3 maanden duurde (dit is vooral bij borstvoedings baby's heel erg gewoon.laat jezelf niets wijsmaken bij het cb ) ons lijstje: geboorte: 3390 gram 51 cm 4 weken: 4902 gram 56 cm 8 weken:6250 gram 62 cm 12 weken: 6568 gram 63 cm 4,5maand: 6684 gram 64.5 cm 6maanden: 7844 gram 69 cm 7.5 maand:8240 gram 69 cm 9 maanden:9704 gram 75 cm 11 maanden:9974 gram 76 cm 14 maanden:10300 gram 77.3 cm
Sem heeft een half jaar bv gekregen en oh wat was het een michelin mannetje Hij kwam ver boven het gemiddelde uit van de groeicurve maar het is normaal dat kindjes sneller groeien in gewicht van de bv. Als jullie kindje straks gaat kruipen en meer gaat bewegen zul je zien dat het meer in verhouding komt! Hier was Sem een week of 9:
ff offtopic... wat een heerlijk ventje hebben jullie ilse Ontopic, heb eigenlijk niets toe te voegen aan wat de rest al heeft gezegd. Als de huisarts al zegt dat het goed. Je moet niet je kindje gaan vergelijken met statistieken van andere kindjes. Elk kind is uniek en niet te vergelijken. geniet lekker van jullie mooie wonder!
Het is een hele normale ontwikkeling dat kindjes die borstvoeding krijgen de eerste tijd redelijk wat aankomen. Ze volgen vaak een ander lijntje dan kindjes die flesvoeding krijgen. Rond de 4 maanden merk je dan vaak dat ze een groeidipje krijgen volgens het lijntje van het CB. Dit is echter heel normaal omdat het CB een groeimonitor gebruikt die niet helemaal op kindjes van toepassing is die borstvoeding krijgen. Het is erg moeilijk om een kindje teveel borstvoeding binnen te laten krijgen, vooral als je op verzoek voedt. Je zou eventueel op www.borstvoeding.com kunnen kijken naar de bv-groeilijn. Maar geen enkele groeilijn is absoluut heilig. Het belangrijkste blijft toch om goed naar je kindje te kijken. Als hij tevreden is, is dat het belangrijkste.
ik denk niet dat je je erge zorgen moet maken. Mijn zoontje was heel klein bij zijn geboorte maar groiede als kool in het begin en zit nu boven het gemiddelde. Zijn opbouw was: geboorte: 2550 gram 46 cm 4 weken 3480 gram 8 weken:5250 gram 56 cm 3mnd: 6360 gram en 60cm 4mnd: 7250 en 64 cm 6mnd: 8240 gram en 68,5 cm 7mnd 9290 gram en 70 cm ( kreeg toen te horen dat hij veel te zwaar was en veel te veel at! maar heb daar zelf niets mee gedaan). 9mnd 9980 gram en 74 cm. Nu zit hij ook op +1 volgens mij terwijl hij met -2 begon. Ieder kindje groeit op zijn eigen manier en miss maakt die van jullie wel een groeispurt en gaat het later wat minder hard.
Geboorte: 4055 gram en 54 cm 1 maand: 5210 gram en 57.5 cm 2 maanden: 7000 gram en 62 cm 3 maanden: 7800 gram en 65 cm 4 maanden: 9100 gram en 68 cm 6 maanden: 10.050 gram en 73 cm 7 maanden: 10.700 gram en 74.5 cm 8 maanden: 11.100 gram en 75.5 cm Ik denk ook niet dat jullie je zorgen moeten maken.. Hij groeit goed en van BV kun je niet teveel krijgen hoor! Mijn meissie is ook snel gegroeid..
Hahaha ja..... Ze is errug zwaar he haha! Mensen denken ook altijd dat ze al 1 is als ze in de kinderwagen zit..
Hier geboren met 3640 gram! 4 wkn: 4690 gr 8 wkn: 5750 gr 3 mnd: 6725 gr 4 mnd: 7420 gr 6 mnd: 8850 gr 7.5 mnd: 9375 gr 9 mnd: 10060 gr 11 mnd: 10300 gr Als je naar dit lijstje kijkt, dan ging het aan het begin ook heel snel. Maar als je naar de laatste 2 keren kijkt, dan is ze in 2 maanden tijd maar 240 gram aangekomen. gaat dus niet zo snel meer hahaha. Komt dus helemaal goed hoor. Er komt vanzelf een moment dat hij niet zo hard meer groeit
Ik herken me helemaal in je ongerustheid. Onze zoon groeide ook héél erg hard. Hij is afgevallen tot 2990gr na de geboorte en toen ineens kwam hij op 1 dag 220gr bij en de maand erna elke dàg +/- 150gr! (normaal komen ze gemiddeld 150gr per week bij). Ik werd ook al ongerust dat er hormonaal iets niet juist was bij hem ofzo maar hij is supergezond en ik ben er nu alleen maar héél trots op m'n slagroomkindje dat zo groeit van mijn slagroomborsten! Nu de voorbije week was ie trouwens 'maar' 60gr bijgekomen (heb thuis een babyweegschaal), dus heb de indruk dat het aan het stabiliseren is. Maakt je vrouw zich ook zorgen? Denk dat jullie alleen maar fier hoeven te zijn, zenne!
Wat al gezegd wordt: Bv-kids groeien de eerste 4 maanden vaak harder dan Kv-kindjes, daarna draait het vaak om. Geen zorgen maken, komt helemaal goed