Ik maak zuurkool met, voor de afwisseling, vegetarische spekjes. Alleen deze nemen de boter volldig op en manlief heeft gister het laatste zakje juspoeder opgemaakt. Ik heb geen jus op voorraad en kan niet even snel naar de winkel. Dus hoe maak je snel lekkere jus?
je zou een roux kunnen maken van bloem en boter. Deze laten bakken totdat hij goed bruin is en dan bouillon er bij doen. Dit kwam ik tegen op internet. Het klinkt mij meer als een sausje en of het smaakt ook geen idee. Hopelijk smaakt het.
Uitje bakken in boter, eventueel wat soyasaus erbij. Beetje bloem, gaar laten worden en dan verdunnen met bouillon inderdaad.
Waarschijnlijk heb je al gegeten maar voor de volgende keer: Je zou best wat extra boter kunnen gebruiken, ietsjes water kunnen toevoegen, wat paprikakruiden, een stukje ontbijtkoek verkruimelen (ja echt!) en een laurierblaadje toevoegen. Eventueel ook eerst een uitje fruiten.