Mensen hebben tegenwoordig overal commentaar op. Borstvoeding vs flesvoeding Potjes vs vers Wakker maken voor nachtvoeding vs laten slapen Enz enz... Je moet doen waar jij je goed bij voelt en waardoor jij het gelukkigst wordt. Een relaxte en vrolijke moeder is een relaxte baby en dan kan iedereen commentaar geven, maar jij en je kleintje moeten het straks zien te regelen met elkaar.
Iedereen bedankt voor de berichtjes! Fijn om te lezen dat ik niet de enige ben die twijfelt.. ga alles even goed op me in laten werken. Gelukkig heb ik nog even om een keuze te maken.. dankje!
Wat ik zou doen? Tja, ik ben een enorme BV-fanaat geworden, heb ook lang gevoed. Dat was wat voor mij het beste voelde, maar ik heb ook nooit getwijfeld. Ik ben wat dat betreft een beetje 'biologisch' aangelegd: mijn lichaam (en dat van mijn baby) is in tienduizenden jaren evolutie zo ontworpen dat ik het voed met mijn eigen melk. Zo gaat het al eeuwen lang, dus waarom zou ik het niet doen? Maar ik weet dat zeker niet iedereen hier zo in staat. Belangrijkste lijkt me dat je je eigen gevoel volgt, maar bij twijfel... Iedere druppel is er 1 zeggen ze dan... Vergeet niet dat je lichaam straks na bevalling 'anders' is dan nu en ook jij in een heel andere mindset kunt zijn. Er gebeurt veel met je op het emotionele vlak als dat hummeltje op je borst wordt gelegd . Ook gieren er dan allerlei hormonen alle kanten op, op een andere manier dan nu. Als je nu pijnlijke tepels hebt, zegt niets over hoe het aanvoelt tijdens voeden (wat, als het goed gaat, echt, echt geen pijn doet!). Wat ik zelf wel ervaren heb, is dat kennis bij BV erg belangrijk is want dingen lopen (heel) anders dan bij FV en het is belangrijk om voorbereid te zijn op die verschillen zodat je met reële verwachtingen er aan begint (frequentie van voeden, clusteren, regeldagen, belang van goed aanleggen, gevoeligheid van toeschietreflex e.d.). Ik zou dan ook altijd adviseren om voorafgaand goed geïnformeerd te zijn (boek, cursus, folder etc). Persoonlijk vond ik BV geven best een 'investering' in het begin waar je ook wel motivatie voor moet hebben, want het gaat zeker niet altijd 'vanzelf' (FV is wat dat betreft echt makkelijker). Goede begeleiding is belangrijk. Wat je ook kiest, je kindje groeit prima op beide dus je maakt altijd een prima keuze
Bedenk je trouwens ook dat bv op de langere termijn enorm handig is. Wij zijn met dl naar Portugal geweest toen ze 8 mnd was. Kreeg nog volledig bv naast ( rapley) hapjes. Geen flesjes mee hoeven nemen, geen gedoe met melkpoeder oid. Heerlijk! Lees trouwens dat mensen fv kozen omdat ze niet wilden stressen. Denk dat als bv eenmaal goed gaat er weinig meer relaxed is dan bv
Precies dit, alleen voed ik nog maar 4 maanden ik vond de eerste 6-8 weken echt investeren, maar had met mezelf afgesproken, ik investeer de eerste 4-6 weken, en maak dan een beslissing stoppen of doorgaan. Maar zoals iemand anders ook zei, relaxte mama is ook belangrijk voor je kindje. En je hoeft pas te beslissen op moment dat je kindje er is he, voor borstvoeding hoef je niks voor te bereiden en voor flesvoeding kom je met een klein flesje uit een box en wat voeding de eerste dagen ook door (en ik had beidde ter reserve liggen).
Ik wilde bij de eerste ook fv geven omdat ik daarna weer fulltime (lees60-70 u p/w) moest gaan werken en de tijd thuis in verlof ook echt nodig had om daarvan bij te komen. Bovendien was kolven daar ook geen optie want dan kreeg je je werk nòg minder snel af. Maar uiteindelijk was ik blij dat ik fv heb gedaan omdat mijn zoontje erg mager bleek bij de geboorte (afgevallen in de buik ivm placenta). Hij had gewoon die boost flesvoeding meteen na de geboorte nodig en ik had denk ik weinig productie (geen stuwing daarna of vocht vantevoren). Hij is nu ook een mega gezonde knul die voorloopt met alles Dus voor mijn kindje was flesvoeding echt de juiste keuze, dat kan natuurlijk ook
Ik had heel bewust voor borstvoeding gekozen, maar er zijn heel veel momenten geweest (in het begin) dat ik wilde stoppen. Ik vond het ook gewoon niet leuk om te doen en ik heb de "pech" gehad dat ik zo'n hoedje moest gebruiken wat het toch wat minder makkelijk maakt. Na 3 maanden ben ik overgegaan op flesvoeding vanwege mijn werk waar ik niet kon kolven. Achteraf ben ik super blij dat ik borstvoeding heb kunnen geven en was het ook wel weer bijzonder, maar flesvoeding vond ik net zo fijn om te geven en vond ik toch makkelijker. En wat er al eerder is gezegd, niets is verkeerd voor je kindje. Maar als je de mogelijkheid hebt, is het "bijzonder" om toch te proberen en als het je niet ligt kun je gewoon overstappen. Geniet nog lekker van je zwangerschap!
Ik ga voor borstvoeding. Ik vind dat toch de beste voeding die je een kindje kunt geven. De flesvoeding van tegenwoordig is ook van goede kwaliteit, maar geen puur natuur. Maar je moet er wel 100% achter staan, want het is ook best pittig om bv te geven en/of te gaan kolven.
Ik heb ook tot het einde toe getwijfeld! Uiteindelijk toch voor bv gekozen omdat ik mn dochtertje het beste wilde geven. (niet dat fv niet goed is, maar zo voelde het voor mij!) Ik was echt heel onzeker en zeker die 1e weken, pfoe wat was dat zwaar zeg! Elke week had ik een borstonsteking of zat ik er tegenaan! Uiteindelijk ervoor gekozen om fulltime te gaan kolven zodat ze toch mijn melk binnen kreeg. Dat heb ik tot 5 maanden gedaan en toen heel ziek geweest van weer een borstonsteking, waardoor mn bv ook stopte! Mijn gevoel zei heel de tijd je moet bv geven is beter, maar mn verstand wilde al veel eerder stoppen! Nadat ik ben gestopt ben ik eindelijk op gaan knappen en kreeg ik weer wat meer energie! En sinds dien krijgt ze fv en ze groeit en ontwikkeld enorm goed. Ik ben heel blij dat mn dochtertje de eerste maanden bv heeft gekregen, maar als het niet goed voelt als je het geprobeerd heb, kan je er altijd mee stoppen! Want het kost je alleen maar meer energie als je het met "tegenzin" aan het doen Ben!
Ik zou het proberen en kijken hoe het gaat en daar niet te krampachtig mee omgaan. Als het niet gaat er gewoon mee stoppen. Ik heb niet alle reacties gelezen maar ik zag iets staan over elke twee uur voeden, minstens 45 minuten mee bezig zijn, productie die niet op gang komt etc. Dat kan natuurlijk allemaal maar dat is niet mijn ervaring. Mijn tweede zoon drinkt nu 6 a 7 keer per dag (nog geen drie weken oud). Zowel zoon 1 als 2 hapten vanaf het begin heel goed aan, heb dus ook niet enorm veel pijn gehad. Stuwing weinig last van gehad, heb nog nooit zoogcompressen hoeven gebruiken maar wel genoeg productie. Kolven gaat mij niet goed af dus dat doe ik alleen bij hoge uitzondering als ik een keer een avond weg wil (zal pas over een maand zijn vermoed ik, nog niet helemaal hersteld.) Ik ga dus ook vanaf 10 weken sowieso afbouwen omdat ik niet op mijn werk wil kolven. Als het bij mij niet zo makkelijk was gegaan had ik het niet gedaan. Moraal van het verhaal: als je het niet probeert weet je het niet. Misschien gaat het bij jou ook wel zo soepel als bij mij. En zo niet, kun je er altijd mee stoppen. Voordeel ervan vind ik dat m'n buik zo snel weer plat is . En natuurlijk goed voor je kind enzo maar ik vind het ook fijn voor mezelf. Baarmoeder kromp supersnel, heb nu al bijna geen bloedverlies meer.
Flesvoeding is enorm relaxed hoor dat is echt zo'n vooroordeel. Je hebt het binnen no time klaar, er wordt vaak echt te zwaar gedacht over zoiets simpels als een flesje klaar malen.
Borstvoeding. Mijn oudste was prematuur en had geen makkelijke start, daarom vond ik het belangrijk om de borstvoeding hoe dan ook te laten slagen. Het was niet makkelijk en ik heb de eerste 5 maanden fulltime gekolfd voordat hij pas zelf bij mij kon drinken. Uiteindelijk heeft hij zo'n 20 maanden borstvoeding gehad. Mijn pleegzoontje kwam bij ons toen hij slechts een paar dagen oud was, hij heeft een half jaar donormelk gehad en in het begin nog wat van mijn voorraad die nog in de vriezer lag. De derde die op komst is wil ik ook graag weer borstvoeding geven.
Haha dat geloof ik ook, maar ben er bij hem wel echt van overtuigd dat hij de eerste dagen toch tekort zou zijn gekomen (als mijn bv daarna op gang zou zijn gekomen dan).
Nee niet als je heel langzaam afbouwd. Dus 1 voeding per keer vervangen met een flesje en dan pas weer als je echt helemaal geen stuwing voelt weer een voeding vervangen. Dan zou het goed moeten gaan.
De eerste kreeg de fles en straks de 2e ook. Ikzelf heb niets met borstvoeding, dus wilde het niet proberen. Verloskundige vond dit prima overigens. Als je twijfelt zou je het altijd kunnen proberen en als het dan toch tegenvalt kun je altijd over op de fles. Doen wat voor jou goed voelt en niet wat een ander vind.
Inderdaad...in een drukke Ikea heb ik zo een flesje in elkaar geflanst en binnen 30 minuten kunnen we weer verder
Ik wou bij mijn zoontje ook liever de fles geven , heb van kleins af aan altijd gezegd dat ik nooit borstvoeding wou geven. Toch door bepaalde druk van mijn omgeving aan borstvoeding begonnen en heb nog nooit zoveel spijt gehad. Nu is de 2e op komst en ben gelijk heel duidelijk geweest dat ik gewoon de fles ga geven. Je moet doen waar jij je goed bij voelt en niet luisteren naar andere mensen . Jou kindje Jou lichaam Jou keuze
Luister vooral naar je eigen gevoel Ik heb voor flesvoeding gekozen, omdat ik bv gewoon niet zag zitten.. kolven etc etc. En denk dat het dan ook niet zou werken als ik het geprobeerd had. Maar wat ik al zei, luister naar je eigen gevoel
Je moet het voor jezelf doen eb niet voor anderen, omdat ze anders commentaar hebben!! Dat werkt niet en iedereen heeft wel wat te zeggen. Echt op je eigen gevoel af gaan hoor