Hallo, Ik hoop dat iemand hier kan helpen. Mijn zoontje is nu 3 maanden oud. Vanaf dag 1 heeft hij (normale) flesvoeding gehad, dit ging tot vorige week erg goed. Hij dronk netjes zijn flessen leeg en sliep van 23-8 uur. Hij zat op 4 flessen van 180/6 en 1 fles van 150/5 ingedikt met jbpm. Sinds 5 weken heeft hij Zantac voor verborgen reflux en dit helpt/ hielp erg goed! Sinds vorige week vrijdag huilt hij erg veel en weigert hij steeds vaker de fles. Hij komt soms nog maar op een totaal van 600 cc per dag uit, terwijl hij bijna 900 gewend is. Nu is hij goed op gewicht (6 kilo) dus ik maak me niet direct zorgen om zn gewicht, maar toch heb ik het gevoel dat er wat is. Hij huilt zodra we de fles willen geven en hij duwt de speen eruit. Als we de speen al in zn mondje houden, drinkt hij gewoon niet. Als hij echt honger heeft, pakt hij hem uiteindelijk wel maar het gaat niet lekker. We willen ook niet te lang aandringen, straks wil hij helemaal geen fles meer. Hij komt nu ook vaak rond 5 uur `s nachts weer voor een voeding omdat hij dus overdag te weinig binnenkrijgt. Met ingang van deze week moesten we van de ha de Zantac en jbpm afbouwen. Zou het kunnen dat hij hier last van heeft? We zijn met de Zantac van 2x 2 ml naar 2x 1.5 ml gegaan en de jbpm hebben we afgebouwd tot een half schepje ipv een volle schep. We gaan morgen weer terug naar 2x 2 ml Zantac want ik denk dat hier een deel van het probleem ligt. Misschien ook weer jbpm opbouwen? Ook voor het slapen gaan huilt hij erg veel sinds vorige week. Met name het slaapje van 20-23 uur. De andere slaapjes gaan goed, dan gaat hij zonder problemen slapen. Hoe kan het dat hij alleen rond 20 u zo erg huilt? Iemand enig idee? We hebben een vast ritueel voor de nacht; badje of wassen, fles, knuffel, luier, voorlezen, aai over de bol en slapen. Elke avond hetzelfde.. Wat kan het zijn? Herkent iemand iets?? Alle tips zijn welkom want ik weet het niet meer.. 2 weken geleden ben ik weer aan het werk gegaan. Zou dit het kunnen zijn? Dat hij moet wennen aan de nieuwe routine en het reizen van en naar de oppas? Ik heb ook gekeken/ gevoeld of ik tandjes oid voelde, maar ook dit is het niet volgens mij. Hij kwijlt wel erg veel, ook sinds vorige week. Groetjes, Jeanette17
Het eerste wat in mij opkomt is spruw. Overige ideeën: medicatie NIET afbouwen, is veeeeeeeel te vlug zo te lezen! Oorontsteking? Sprong kan, maar niet het eerste waar ik aan demk
Spruw heeft hij niet meer. Hij heeft wel spruw gehad maar dat is nu weg.. Ik vond het ook snel om de medicatie al af te bouwen. Wat ik tot nu toe veel tegenkom is dat men vaak wel tot een jaar Zantac gebruikt. Volgens mijn ha sluit rond de 3 maanden het maagklepje beter, dus konden we afbouwen. We gaan dus morgen sowieso weer terug naar de oude dosering hoor.. Ik vertrouwde het zelf ook al niet. Oorontsteking?? Nog niet aan gedacht... Als ik de symptomen bekijk zo het zomaar kunnen.. Als we hem zo wakker maken voor een fles ga ik zijn temperatuur gelijk even opnemen.
Wat mij is verteld is dat rond de 6 maanden, dacht ook 9 en 12 maanden kans is op vermindering van reflux, door het beter sluiten van het maagklempje. Echter hoor en lees je vaak dat kindjes pas rond de 12 maanden van de medicijnen af kunnen. Als je gaat afbouwen, probeer het dan 1 voor 1 en niet 2 dingen tegelijkertijd. Dan weet je niet wat voor de ongemakken zorgt. Voor nu zou ik terug gaan naar wat hielp en daar weer even op blijven. Nutriton kan prima blijven gebruikt worden en Zantac volgens mij ook.
Oke bedankt. Vandaag hebben we weer 2 doseringen van 2 ml gegeven en dit lijkt nu al te werken. De flessen gingen zonder problemen naar binnen en het slapen ging redelijk vlot. Voorlopig houden we het even zo. Dan inderdaad 1 voor 1 afbouwen en niet tegelijk.