wat zouden jullie doen?: als ik een flesje geef van 100 cc (3 schepjes) drinkt martijn hem met 20 minuten op en lijkt tevreden maar als ik hem dan in zijn bed leg gaat hij na 10 minuten schreeuwen en wil hij het liefste op mn pink zuigen of zijn speen, dan valt hij in slaap en na 10 minuten hoor ik hem weer schreeuwen dat zijn speen uit zijn mond is gevallen. en als ik hem een flesje van 135 cc (4 schepjes) drinkt hij hem heel langzaam (ongeveer 3 kwartier), ik moet hem tussendoor elke keer wakker maken, en drinkt hem bijna nooit leeg, meestal drinkt hij dan ongeveer 80 cc. daarna valt hij heerlijk in slaap en hoor ik hem de komende uren niet. hij woog trouwens vorige week woensdag 3330 gram dus zou volgens de berekening 3,3 x 150 495 cc moeten binnen krijgen, ik heb het sinds gister bijgehouden en hij heeft 685 sinds gistermiddag 12 uur binnen gekregen, is dat echt te veel? en zou ik hem minder moeten geven en de speen erin doen als hij nog zuigbehoefte heeft? wat kan ik nou het beste doen? ik weet het even niet meer. ik vind het ook lastig te zeggen wanneer hij nou echt genoeg heeft gehad, vooral omdat ik hem al steeds moet wakker houden tijdens het drinken. en nog een vraagje, voeden jullie met de fles ook op verzoek? en hoeveel uur laten jullie daar dan minimaal en maximaal tussen? ik vind het allemaal nog best lastig.. het ligt natuurlijk ook aan je kind, en ik probeer ook naar hem te kijken wat zijn behoeften zijn, maar ik vind het nog moeilijk. ik ben benieuwd naar jullie ideeen erover. groetjes nien
Min 2 uur max 4 uur deed ik in het begin. Maar toen Lars 3 weken was zat er ook wel eens 5 uur tussen. Ik maakte hem er nooit voor wakker. Als ze teveel voeding krijgen kunnen ze meer krampjes krijgen, maar het hoeft natuurlijk niet van de voeding te komen. Op hoeveel flessen kom je uit dan op een dag?
toen mijn kind zo oud was, gaf ik heb om de 3 uur voeding, daar had hij dan ook echt behoefte aan, net of er een wekkertje in zijn buik zat, ik had vaak ook het idee dat hij te weinig had aan een flesje van 100, ik ben hem toen gewoon 130 gaan geven en dat ging goed. Hij had heel veel last van krampjes maar ik had niet het idee dat het door teveel of te weinig voeding kwam, de ene baby heeft er nou eenmaal veel meer last van dan de andere, ik ben hem toen omneo gaan geven en het duurde ook best lang voor hij van de kramp af was ik denk dat hij ruim 4 maanden was... ik vind dat je, je kind gewoon meer voeding moet geven als je denk dat hij honger heeft, en natuurlijk doe je dit in redelijkheid...mijn kind is nooit te dik geweest en groeit perfect volgens de curve...
hij heeft sinds gistermiddag 12 uur, 8 voedingen gehad, en op de verpakking staat dat hij er dus 5 of 6 moeten hebben. hij zou rond 12 uur weer een flesje moeten hebben dus komt hij op 9 uit..
@jeslin, hoelang deed hij dan over zijn flesje? ik ben steeds ruim een uur bezig vanaf het verschonen, als ik hem het flesje geef van 135 cc.
LANG, zo te lezen hebben we een zelfde soort baby , het duurde ruim 25-30 minuten voor hij klaar was, en als ik ongeluk had 45 minuten. Ook midden in de nacht om 3 uur bijvoorbeeld ik had echt een dagtaak aan voeden. En als ik een speen met een groter gaatje gebruikte was het er zo snel als het erin zat ook zo snel weer uit.. tevens het CB zei tegen mij, dat je al helemaal niet moet kijken naar wat op die verpakkingen staat , het is te standaard en klopt niet echt als een kind 3 weken oud is red hij het echt niet met 5voedingen op een dag pharrel krijgt nun meestal 5 voedingen en eeen enekele keer6 als hij gewoon aangeeft dat hij honger heeft... wij volwassenen hebben soms ook wel eens extra honger/trek en dan nemen we ook wat extra's dus een enkele keer zit hij op 6 voedingen) verder eet hij een halve boterham en een fruit of groentehap... hij is heel actief kan al kruipen en staan aan tafels ect, hij verbruikt aardig wat energie, dus hij heeft het ook wle nodig
dat had ik ook al geprobeerd idd een groter gaatje maar dat duurde net zo lang en hij spuugde dan ook meer eruit. ik denk dat ik idd beter lang over de voeding kan doen, hij heeft dan verder ook minder behoefte aan pink of speen. wel fijn zo'n forum dan hoor je weer dat je niet de enige bent, want je kan best onzeker worden. dat kunnen jullie allemaal bevestigen denk ik.
je wordt er zeker onzeker van, want ik las bijvoorbeeld ook op de verpakking 5 voedingen, en dan denk je al meteen van, mijn kind EET teveel? (wat doe ik verkeerd) ect zo gaat het maar door... en kinderen zijn zo verschillend, in behoefte...dus het is gewoon lastig...er is geen standaard gebruiksaanwijzing en van die darmkrampjes werd ik ook moedeloos, heb echt van alles geprobeerd,
dames er is een heel forumonderdeel over voeding, borstvoeding en flesvoeding. Ik zou daar gaan lezen als ik jullie was
idd je kan daardoor erg onzeker worden. die van mij is nu 5 week oud en krijgt ong 7 voedingen per dag smorgens half 7 a 7 uur 10uur 1uur 4 uur 19:00 22:00 en dan ligt het eraan of ze door slaapt of dat ze rond een uur of 4 a 5 weer komt
ja soms zou je willen dat ze konden praten of dat ze idd een gebruiksaanwijzing hadden hihi. ik hoor mn mannetje, ik denk dat hij honger heeft, ben benieuwd hoeveel hij drinkt.
hij heeft net z'n flesje bijna helemaal opgedronken in een half uurtje tijd! het flesje met 135 cc bedoel ik dan. en tussendoor goed geboerd en daarna heerlijk in slaap gevallen. ik moest alleen 10 minuten erna weer terug want hij had gespuugd en had de hik, terwijl ik toch een kwartier met hem blijf zitten met hem op mijn schouder dat het kan zakken, maar hij slaapt nu heerlijk. ben benieuwd hoe het volgende flesje gaat. stom dat ik dit topic over het hoofd heb gezien.