Follikels? Hoe moet ik dit zien?

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door Karlijn88, 8 jun 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Karlijn88

    Karlijn88 Lid

    21 okt 2021
    40
    6
    8
    Vrouw
    Hoi hoi,

    Ik had eergister een echo bij de gynaecoloog en daar waren in beide eierstokken follikels te zien. In de een iets meer dan de ander. Er was ook al een dunne laag baarmoederslijmvlies.
    Alleen ik geef nog altijd borstvoeding, dus ik heb geen idee wanneer ik mijn ovulatie of menstruatie kan verwachten.

    Kan daar aan de hand van de foto's iets over gezegd worden?

    Liefs.
     

    Bijgevoegde bestanden:

  2. Asil

    Asil VIP lid

    14 nov 2018
    10.149
    9.753
    113
    Vrouw
    Denk er zo een 18 te zien in totaal, ziet er niet uit als activiteit.
    In je follikels zitten eicellen, dit is als het ware dus je eicel voorraad. Elke maand groeit er een follikel en daaruit onstaat je eisprong om in verwachting te raken.
     
  3. Karlijn88

    Karlijn88 Lid

    21 okt 2021
    40
    6
    8
    Vrouw
    Oke, dus voorlopig geen eisprong?
    Ben nu zo'n 8,5 maand geleden bevallen.
     
  4. Asil

    Asil VIP lid

    14 nov 2018
    10.149
    9.753
    113
    Vrouw
    Ziet er niet naar uit maar kan zo niet zien hoe groot te zijn. De meeste lijken van gelijke grootte.
     
  5. Karlijn88

    Karlijn88 Lid

    21 okt 2021
    40
    6
    8
    Vrouw
    Ja, op het filmpje zie je soms dat een groter is.. maar misschien komt dat wel vanuit de hoek waar dat echo apparaat zat. Dank je wel! Dan wachten we gewoon geduldig af ❤️
     
  6. WWJD

    WWJD Niet meer actief

    Heeft de gynaecoloog daar tijdens de echo niets over gezegd? Ik weet niet of daar de echo speciaal voor was?
     
  7. Karlijn88

    Karlijn88 Lid

    21 okt 2021
    40
    6
    8
    Vrouw
    Nee, de echo was voor iets anders en ze controleerde meteen of alles er in orde uit zag. Ze zei: ik zie dat er een dunne laag baarmoederslijmvlies is en dat er in beide eierstokken al aardig wat follikels 'klaar staan'. Maar ook dat het nu nog 'slaapt'

    Precies omdat ik hier niet perse voor kwam bleef dit maar door mijn hoofd spoken.. want, wat zegt dat dan haha.. kan het morgen opeens uit de slaap komen of duurt het dan nog heel lang. Voor mij de eerste keer zo. Eerste kindje van oktober.
     
  8. Milena92

    Milena92 Fanatiek lid

    13 nov 2019
    3.485
    3.110
    113
    Vrouw
    In het begin van je cyclus ziet t er volgens mij zo uit, veel kleine follikels, en baarmoederslijmvlies nog dun, daarna word het dikker en rijpt er een follikel uit die de grootste word en dan 'springt'. Zo ging het bij mijn echo's in ieder geval! Maar als zij zei dat het nog 'slaapt', dan bedoelt ze denk ik dat het hormonaal nog niet zo word aangestuurd dat je dan eisprong gaat krijgen. Dat word dan onderdrukt doordat je borstvoeding geeft. (Prolactine is het hormoon dat je hebt tijdens borstvoeding, en dat remt LH en FSH). Maar hoe zij dat ziet op een echo, geen idee. Maar misschien nam ze dat gewoon aan, aangezien je geen menstruatie nog hebt.
     
    Karlijn88 vindt dit leuk.
  9. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.652
    27.303
    113
    Vrouw
    Grote kans dat je eierstokken nog in rust zijn door de borstvoeding. Bij mij bleven ze 1,5 jaar in slaapstand. Om daarna ineens op hol te slaan met elke 10 a 15 dagen een menstruatie :| dat was óók weer niet de bedoeling.
     
    Karlijn88 en Milena92 vinden dit leuk.
  10. Karlijn88

    Karlijn88 Lid

    21 okt 2021
    40
    6
    8
    Vrouw
    Haha ik ook niet en mijn man vertrouwt het helemaal niet. Toen ik vorig jaar zwanger raakte van mijn dochter had de gynaecoloog die ochtend gezegd dat er ongeveer 1 week na die afspraak mijn ei zou springen. Het was de eerste cyclus na onze 2e miskraam en dus wilde we wachten. Die dag gemeenschap gehad en afsproken daarna te wachten tot ik mijn menstruatie had gehad. Nou die menstruatie kwam niet
     
    Milena92 vindt dit leuk.
  11. Karlijn88

    Karlijn88 Lid

    21 okt 2021
    40
    6
    8
    Vrouw
    Amai, iedere 2 weken! Dat is inderdaad geen pretje.
    Hoe wist je dat ze in slaapstand stonden? Of pas achteraf omdat je zo lang op je menstruatie moest wachten?
     
  12. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.652
    27.303
    113
    Vrouw
    Ja klopt en op de echo's kwam er ook geen groei en dominant follikel verder. Dus de gyn zei; of ze zijn in slaapstand of je zit toch in de overgang (ik was 37 en had al een operatie aan mijn eierstok gehad dus dat had gekund)
     
  13. Karlijn88

    Karlijn88 Lid

    21 okt 2021
    40
    6
    8
    Vrouw
    Ik zie dat ik je nog mag feliciteren met de 3e. Wat een traject.
     
  14. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.652
    27.303
    113
    Vrouw
    Dank je! :)
     

Deel Deze Pagina