Ik kan me voorstellen dat ze hard heeft gedrukt!!! Ik heb wel inwendige echo’s gehad. Ze zeggen dat ze dat liever doen bij een zwangerschap van minder dan 10 weken. Ik heb ze gehad bij verloskundige en gynaecoloog.. mijn zwangerschappen zijn medisch , dus ik loop altijd standaard bij gynaecoloog maar ik meld me altijd bij een verloskundige (is ook nodig voor na de bevalling) en zij geven mij ook een vroege echo en die is uiteraard inwendig, rond de 7 weken.
Ja bij mijn dochtertje ( eerste keer echo) ging ik daar ook vanuit doordat ik dat hoorde vsn mn vriendin die bij dezelfde praktijk met 7 weken een inwendige echo kreeg. En ik was een paar weken later zwanger en ging er ook vanuit dat ik mijn echo met 6+4 dan sws inwendig zou moeten krijgen. Maar ze zei we proberen het eerst zo. Zelfde verhaal met James. Dus geen flauw idee, nou is mijn vriendin wat voller en ik ben zelf wat dunner en weeg 54 kilo miss dat dat nog iets meehelpt? Neem aan dat iemand die heel zwaar is dat dat veel moeilijker kijken is uitwendig in het begin. Of zeg ik nu wat doms haahha
Het heeft (denk ik) niet zo zeer met het gewicht te maken maar meer met het feit dat de embryo de eerste drie maanden nog heel klein is en dat de baarmoeder nog diep in de bekken ligt, dus echt nog achter het schaambeen. Bij een inwendige echo komt de echokop dichter bij de baarmoeder en geeft voor vroeg in de zwangerschap een duidelijker beeld dan bij een uitwendige echo.
Hier ook gewoon uitwendig toen hoor voor de 7 weken, was prima te zien incl flikkerend hartje. En was ook nog bij de gyn in het ziekenhuis zelfs Ik had me ook voorbereid op inwendig, trok nog net mn broek niet uit Kan me niet eens herinneren dat er hard gedrukt werd..maargoed is ook 13 jaar terug.
Ik las je berichtje en wilde toch even reageren. Je baarmoeder hoeft ook niet boven het schaambeen uit te komen voor een uitwendige echo. Het is zelfs zo dat je baarmoeder pas tussen week 12-16 boven het schaambeen uit zal komen.
@Littledreamers , kijk maar naar dit berichtje. Daarom zeggen veel verloskundigen/echoscopiste van gynaecoloog dat ze liever inwendige echo’s doen onder de 10 weken zwangerschap.
Ligt ook echt aan de apparatuur. Ik had deze zwangerschap een ‘pret’ echo met 7 weken ivm 5 eerdere miskramen en was ook uitwendig, prima te zien. Inwendig was juist iets lastiger. Ligt echt aan de ligging van alles ..
Denk ook dat het ligt aan de protocollen van de verloskundigen praktijk en /of ziekenhuis zelf. Want hier beide keren, in ziekenhuis en bij verloskundige, inwendig gehad. En werd mij die reden gegeven, dus dat ze het beter kunnen zien bij een zwangerschap jonger dan 10 weken. Bij de termijn echo kreeg ik dan wel een uitwendige echo..
Protocol is inderdaad tot 10 weken inwendig maar daar wordt vaak vanaf geweken. Hier ook met 6+1 een uitwendige echo met kloppend hartje gehad. Ik had ze liever inwendig op dat termijn, wereld van verschil in hoe je beeld is.
Ik zie niks. En hij is volgens mij ook niet betrouwbaar zo. Ziet er niet echt goed uit. Ik zou een nieuwe test doen. Of nog even wachten. Hopelijk is hij wel positief♡♡