Ik ben overgestapt op een ander merk zwangerschapsvitaminen met daarin een andere soort ijzer. Probleem opgelost en (tot nu toe) niet teruggekomen.
Kiwi's werken bij mij echt goed! Daardoor niks anders hoeven pakken, en anders had ik roosvicee laxo gehaald.
Heel simpel, maar hier heel effectief: een koud glas water (uit de koelkast/ijsklontjes) op een lege maag 's ochtends. Werkte perfect!
Hier hielp het in het begin om genoeg vezels te eten. Dus roggebrood met ontbijt, donkere boterhammen, kleine salade, fruit en savonds nog portie groente. Dit met veel (voor mijn doen) drinken hielp maar nu zit k alweer paar dagen heulemaal vol Vandaag lactuslosesiroop gehaald en kan morgen nog een poedertje bij de huisarts halen. Donderdag heb ik een lange vliegreis voor de boeg en die maken me altijd al beetje geobstipeerd dus dacht, vol arsenaal oplossingen mee in die koffer! Wil er niet mn hele vakantie "zwanger" uitzien van al het eten dat er niet uit komt
Ik heb vóór mijn zwangerschap al een moeilijke stoelgang, laat staan nu. Ik gebruik Movicolon zakjes (1 per dag) en daarnaast probeer ik zoveel mogelijk vezels te eten!
Vezels, veel water en vet. Dus bv 's ochtends starten met twee glazen lauw water, daarna ontbijten met bv kwark, muesli, kiwi en extra lijnzaad. Bij lunch/avondeten een eetlepel olijfolie erdoor. Veel groente eten ook. Geen witbrood, alles volkoren (dus écht volkoren, niet alleen bruin gekleurd!). Koffie kan ook verstoppend werken, dus zeker de dag niet mee starten.
Glaasje lauwwater in de ochtend, sinasappelsap en hoor vaker dat vijgen ook werkt. Laatst super veel last van gehad en kon echt niet meer. Manlief snel naar apotheek geweest en middeltje gehaald die ik anaal moest spuiten, komt er daarna makkelijk uit. Heb ze wel op voorraad nu, voor het geval het me weer overkomt
Het gekke is, als ik de dag begin met 2 glazen lauw water, een sterke espresso en 2 kiwi's, dan voel ik vaak wel wat aandrang (zeker nu ik meer eet nu ik zwanger ben). Dat van dat vet werkt inderdaad ook. Ik nam eerst nooit boter op brood en bakte heel vaak zonder vet maar tegenwoordig gebruik ik meer olie in de keuken (niet overdrijven natuurlijk!) en smeer ik ook boter op brood bijv. onder kaas of vleeswaren (natuurlijk niet bij smeerkaas of pindakaas.. de laatste is al vet genoeg haha)
Heb nu movicolon gekregen. Ben al bijna een week niet geweest. Hoop dat het werkt en anders maandag terug voor lactulosesiroop. Pff word helemaal gek!
Lauw water bij het opstaan en een kiwi. Dan ff terug in bed en komt de aandrang vanzelf. Anders een kop koffie als ontbijt. Moet wel zeggen dat dit voor mij normaal geld. In mijn zwangerschap heb ik er juist geen last van.