Ik ben benieuwd waar jullie de flessen bewaren die je dagelijks gebruikt. Ik doe ze nog elke dag in de magnetronsterilisator en bewaar ze dan droog in de koelkast tot gebruik. Zo heb ik dat geleerd in de kraamweek van de hulp. Maar nu las ik laatst ergens dat dat geen goede plek is?
Hier precies het zelfde hoor elke ochtend in de magnetronsterrilisator en daarna in de koelkast. Volgens mij is dat de beste plek hoor gr vruchtje
Hier na het uitkoken even uitlekken op een schone theedoek/hydrofielluier en daarna in de koelkast. Bij die andere twee ook zo gedaan (tot sinds kort, nu maken we ze alleen nog met een sopje schoon en dan in de kast) en nu doen we het dus weer zo.
oei ik doe ze gewoon op dit ding: http://www.babyandmore.eu/17-eten-en-dr ... essen.html had nooit gehoord dat ze id koelkast moeten!
ik maak ze trouwens na het drinken schoon met een flessenborstel en een minidruppeltje dreft, goed uitspoelen, afdrogen en dan op dat rek. En elke avond steriliseer ik ze.
Bij mij staan ze gewoon in de kast; wel laat ik ze eerst goed drogen na het afwassen. Ik kook de flessen 2 keer per week uit. (de eerste 4 maanden deed ik dit om de andere dag)
dagelijks steriel maken, en na elke voeding afwassen in een heet sopje en met heet water naspoelen, afdrogen waar mogelijk en daarna de koelkast in. En waarom de koelkast? nou logisch: wat er door het hete water niet dood gaat aan bacteriën, gaat wel dood in de koelkast vanwege de kou. buiten dat om vermeerderen bacteriën zich minder snel in de koelkast.
Uh in de koelkast? Dat hebben wij hier nog nooit gedaan. Is volgens mij ook helemaal geen standaard. Lijkt me ook zwaar overbodig om alle bacterieen te willen doden
Ok dan doe in het dus zoals de meesten hier. Tot wanneer moet je eigenlijk steriliseren? Doen ze op het KDV toch ook niet elke dag of wel?
Maar op het kdv breng je toch steeds je eigen schone flesje mee? Verder zijn de meningen over hoe vaak en hoe lang blijven stereliseren verschillend ! Ik blijf het overigens doen tot ik hier niet meer met gekolfde borstvoeding zit en ik vind dat de kleine oud genoeg is. Bij die twee 'grote' ben ik er met ruim 14 maanden mee gestopt, tot toen dus gewoon elke dag even uit gekookt. En in de koelkast vind ik een prima plek ja, en niet om alle bacterien te doden, maar wel om ze niet extra te laten groeien. En dat vind ik belangrijk zeker bij gekolfde borstvoeding maar net zo goed bij kunstvoeding omdat je kindje er toch uit drinkt. Zelf drink ik ook niet graag uit een glas wat al een dag met een nat laagje in de kast staat.
nou hier worden ze goed afgedroogd en staan op een schonen theedok op het aanrecht ondersteboven. zo heeft mijn kraamhulp hte mij geleerd. niks in de koelkast.
Het KDV hier heeft gewoon een fles van Tobe standaard daar staan. Geen idee of en hoe vaak ze ze steriliseren. Maar ik steriliseer zelf niet dus het zal me een worst wezen. Hij krijgt in ieder geval altijd zijn eigen fles en die zal zeker worden schoongemaakt. Overigens staan ze daar ook niet in de koelkast, die flessen. Leggen jullie het bestek dan ook in de koelkast? En de bordjes?
Nee, want daar word het eten niet in bewaard en dat is bij flesjes wel het geval ! Overigens van flessen op het kdv laten staan wist ik niet. Hier gaan ze gewoon elke dag bij iedereen mee naar huis !
Eten in bewaard? Er wordt hier geen eten bewaard in de flessen hoor Er zijn bij ons maar 3 baby's op de groep, dus 3 flessen schoonmaken is voor hun een kleine moeite
Ik versta borstvoeding/gekolfde borstvoeding/kunstvoeding allemaal onder eten ! Dus ik noem het eten wat in de flesjes zit. Wil jij het drinken noemen is dat ook prima ! Misschien is voeding een betere algemene naam? Dus dat er voeding in bewaard word ! Maar hier op het kdv worden ze ook wel schoongemaakt hoor, maar gewoon weer schoon mee naar huis gegeven ! Zo zie je maar weer overal verschillen! De hoeveelheid baby's zegt overigens niks over de hoeveelheid flesjes, Malou en Ruben krijgen nog gewoon flesjes mee, en met anderhalf jaar ben je geen baby meer toch? ! Nouja maakt niet uit, ieder zijn/haar manier van bewaren en ieder heeft daar zijn/haar reden voor en ideeen over! En die kunnen we dus zo mooi uitwisselen !
Maar ik bewaar geen flesvoeding in die flessen hoor? Dat wordt klaargemaakt en direct aan Tobe gegeven, dus dat noem ik geen bewaren? Maar goed, al waren het 5 of 6 flessen, dan is het toch nog steeds een kleine moeite?
Al zijn het er 20, het is zo gebeurd een paar flesjes schoon maken ! En dat hoort gewoon bij de taken van het kdv vind ik. Zou het toch echt niet pikken als ze mijn flesjes de hele dag vies lieten staan en dan vies mee naar huis gaven ! En oke, dat is idd niet bewaren. Hier stond/staat er gekolfde borstvoeding in, dat dus erin word bewaard en dan wil ik echt niet dat daar enge dingen in gaan zitten groeien. En kunstvoeding heb ik weleens thuis al klaargemaakt en dan meegenomen, dan dus precies dezelfde gedachte !