Misschien een flinke afstand, slurpbak, het gas flink ingetrapt, gepompt aan de snelweg en parkeerkosten? Als ik 500 km lang hard rij gaat mijn 60 liter tank toch ook best hard leeg. Maar de hele situatie is natuurlijk vreemd en 40 euro is een vrij hoog bedrag, vooral als je ook nog met zo'n chagrijn in de auto zit.
Eerlijk gezegd ben ik best op haar afgeknapt , als ik haar zou moeten laten inzien dat de verhoudingen een beetje scheef staan. Ik wil ook niet zo zijn dat ik ga opperen om de benzine of parkeerkosten te delen.. ik vind het fijn om dat voor elkaar over te hebben als vriendinnen en als je dan een tikkie stuurt omdat je mijn salade hebt betaald dan ben ik bang dat ik eigenlijk geen vrienden meer wil zijn met zo iemand. Maar goed misschien denk ik zo omdat het allemaal nog vers is, vind haar verder wel heel lief en is oprecht geïnteresseerd in mij. Even afkoelen misschien..
https://www.linda.nl/nieuws/marleen-tikkie-te-veel-boete-vriendin/?fbclid=IwAR1ikjpoM5PUbnq-Cn3SAuqXhZ9_1rXp_5xDJp_u2CH5WRmykEkRcXbcvyI
Ik hoop ook dat ik mondig genoeg ben maar soms heb je van die situaties dat je gewoon echt met je bek vol tanden staat en pas later weet wat je had moeten zeggen. Helaas!
Ja dat zou ik denk ik ook wel hebben. Het is iets wat je eigenlijk best van elkaar mag verwachten te begrijpen. Helaas ziet niet iedereen dat zomaar in en mag je een ander daar best je gevoel over vertellen om dat kwartje te laten vallen. Ik zou denk ik ook even afkoelen en er dan toch over beginnen. Ik zou ook proberen uit te leggen dat je je naar voelt door de situatie juist doordat je een stukje vanzelfsprekendheid en elkaar begrijpen mist. Blijkbaar beseft zij echt niet wat jij steeds aan kosten maakt met rijden en benzine. Dus ik zou dat zeker aangeven. En dat dit voor jou prima is maar dat het dan wel heel naar is om een tikkie te krijgen voor een 'voorgeschoten' salade. Ze zal wellicht best in de verdediging gaan en zich misschien beledigd voelen met dat je dat dan eerder had moeten aangeven. Juist dan zeggen dat dat helemaal geen punt is. Echter voel je daar verder geen bewustzijn van of waardering als je vervolgens dan wel een tikkie krijgt voor een salade. Sommige mensen moeten echt een terugkoppeling krijgen om te beseffen wat ze doen en hoe dat overkomt op een ander. Wat dat betreft leren we ons hele leven nog van elkaar. Niet iedereen krijgt bepaald 'sociaal' gedrag goed mee vanuit thuis en dan mag je best verteld krijgen hoe bepaald gedrag over komt op een ander. En prima hoor als ze dan alsnog vindt dat ze in haar recht stond. Maar dan weet jij ook waar je aan toe bent en kan besluiten wat je ermee wil. Ik begrijp overigens ook dat er mensen zijn die echt geen cent te makken hebben en zich juist heel schuldig voelen over dit soort situaties en niets durven zeggen. Maar dan nog blijft communicatie het sleutelwoord! Ik zou het veel erger vinden wanneer ik me 'gebruikt' zou voelen financieel gezien omdat ik merk dat er teveel geprofiteerd wordt van mijn geld. Dan dat ik weet dat mijn vriendin niet veel te besteden heeft en ik kan kiezen om dingen voor haar te betalen omdat ik dat graag voor haar doe. En natuurlijk kun je je heel naar voelen om te zeggen dat je geen geld hebt. Maar het nare gevoel vervolgens bij de ander leggen omdat jij er niet over durft te praten is natuurlijk ook niet de bedoeling.
Hahaha wat vreselijk Ik denk dat ik ipv geld te geven 2 boterhammen met pindakaas in d'r handen had gedrukt
Ik heb deze weleens eerder geplaatst, het is ook al jaren geleden dus geen tikkie maar wel overmaken. We werden uitgenodigd bij "vrienden" om pizza te komen eten. Later kregen we een berichtje met ons te betalen deel. Bestellen is duur en ik vind het anders als je samen ter plekke afspreekt wat te bestellen. Wij waren in de veronderstelling dat we het gingen maken of diepvriespizza zouden eten.
Ja avondeten want ze had boodschappen voor een week gehaald en schijnbaar er vanuit gegaan dat dochter mee zou eten .
In het voorbeeld van die buurvrouw die ongevraagd een dure hovenier planten in mijn tuin laat plaatsen, 10000% zeker dat ik dat had gedaan! En had de rekening van de hovenier door de brievenbus gedaan met een briefje dat ze die zelf mag betalen incl de plantjes die te terug kan vinden voor haar deur. Dat soort acties halen het slechtste in mij naar boven.
Deze heeft voor mij gewonnen als meest gekke tikkie. Dacht dat de buurman van Suus koekoek was met die handschoenen maar deze spant de kroon! Ik vraag me af of jij (En anderen hier) zo lief bent/zijn of ik een gigantische bitch want ik had echt niet betaald! En ik vind het uberhaupt al belachelijk om tikkies naar ouders te gaan sturen als je een kind mee neemt voor een ijsje!
Zo sta ik er ook volkomen in. Ik ben juist degene die altijd zelf aanbied om (mee) te betalen. En als ik dit topic lees ben ik heel blij dat ik dit zo geleerd heb. En al komt er geen volgende keer andersom en ben ik 5x degene die dat andere kind mee neemt dan is het nog mijn keuze en zou ik never nooit om een tikkie vragen.
Dit dus. Omdat ik niet wil dat mensen achteraf wat te kletsen hebben dat ik mijn kind heb meegegeven zonder te betalen ook al vind ik dat normaal als je iemand mee vraagt. Ik zou wel mijn kind geld meegeven zodat ze op een diner en/of lunch kunnen trakteren en af en toe op een ijsje en zou daarna een bos bloemen en een diner check brengen om te bedanken voor de goede zorgen voor mijn kind. Ik kan me de eerste vakantie die ik met mijn man (toen nog vriend) mee ging met zijn ouders nog goed herinneren. De vakantie werd in januari geboekt voor juli. Zijn ouders wilden dat ik voor die 3 weken 450 gulden (of euro?) Mee zou betalen voor het eten ter plaatsen. Dag geld wilden ze meteen hebben in januari. Mijn ouders vonden dat heel raar dat ze dat doen wilden hebben en niet in juli voor vertrek. Ik vond mijn ouders stom dat ze daar zo moeilijk over deden en nu ik zelf volwassen ben snap ik mijn ouders pas.
Ik vind het gek dat ze een tikkie stuurt aangezien jij ook wel eens betaald voor de lunch en haar dan ook niet laat betalen. Ik zou de tank en parkeerkosten hier los van zien. Zonder haar in je auto maak je die kosten ook. Het zou haar wel sieren als ze uit zichzelf hier aan mee zou betalen of af en toe zou zeggen vandaag zijn de parkeerkosten voor mij.
Ben ik het mee eens. Het is nog nooit in mij opgekomen iemand aan te bieden mee te betalen aan tanken en parkeren! En echt niet uit onwil maar omdat ik het andersom ook onzin vind om te vragen/ontvangen omdat ik die kosten toch wel maar met of zonder bijrijder.
Ritje Limburg op en neer (vanaf amsterdam) kost mij ook wel bijna een volle tank benzine a bijna €100.
Nou zeg dat wel. Het schaamrood zou me op de kaken staan. Ik doe zelfs nog gekker. Heb weleens gehad dat ik net ijsjes voor mn kids sta af te rekenen en dat er een klasgenootje (met ouders) langsloopt en groet. Dan koop k daar ook meteen een ijsje voor (met toestemming van de ouders). Al gaan we daarna ieder een andere kanf uit.