1e keer met 34 weken, om nog optimaal tijd voor mezelf te hebben . Tweede met 36 weken, omdat ik de eerste keer 2 weken overtijd liep, dus 8 weken ervoor en 10 weken erna had. De verhouding was een beetje weg.De tweede keer ook 10 dagen overtijd gelopen, dus heb toch nog 5,5 week ervoor gehad. Heerlijk. Ik heb op zich geen licht, maar ook geen echt zwaar werk, maar ik had gewoon niet zoveel klachten, dus kon het prima volhouden.
Ik werk door tot 34 weken. Dit om praktische redenen. Als ik tot 36 weken zou werken is 31 december mijn laatste werkdag. Ik werk in de zorg dus dat zou betekenen dat ik kerst of oud en nieuw nog moet werken. En niet geheel onbelangrijk, het weer. Met de gladheid en sneeuw rij ik liever geen auto meer.
bedankt voor de antwoorden tot zover leuk om te lezen allemaal! Afrola, bedankt voor de uitleg, ik kan dus altijd nog eerder stoppen mocht ik daar behoefte aan hebben. aan degene die zei dat ze geen verlof heeft omdat ze huismoeder is, ik ben naast werknemer ook (huis)moeder dus ik zal in dat opzicht ook door moeten tot de bevalling dat moeten alle moeders
Nee ook bij 4 weken van te voren verlof en overtijd gaan, houd je na afloop gewoon je 12 weken bevallingsverlof. Dus je hebt ook dan minimaal 16 weken verlof. Ik ben bij beide kinderen 4 weken tevoren gestopt en licht overtijd gegaan (3 dagen en 5 dagen....) maar die dagen werden er aan de achterkant gewoon aan vast geplakt hoor.
Ik denk er over na om 5 weken te doen. Dat kan bij ons prima, dus dan zit ik er precies tussen in.. Maar vind het ook lastig hoor. Je kunt nu zo moeilijk inschatten hoe je er tegen die tijd in staat!
ja dat is dus ook precies mijn punt, ik moet het nu al aangeven ivm vervanging maar ik kan nu nog niet weten hoe ik me dan voel. maar gelukkig kan je altijd nog zeggen ik red het niet meer en ik stop toch 6 weken voor die tijd.
1e keer heb ik tot 36 weken gewerkt. Dat ging goed; ik voelde me nog redelijk fit en kon mijn werk wel blijven doen. Gelukkig kwam zoonlief pas na 40 (+6), en niet al gelijk bij 37 weken. Toen was ik er echt nog niet aan toe. 2e keer heb ik tot 35 weken gewerkt. Dat viel mooi samen met de eerste van de maand. En ik heb hier spijt van gehad! Ik hield het eigenlijk niet meer vol; de hele zwangerschap vond ik al zwaarder dan de eerste keer en je hebt er natuurlijk de zorg voor een peuter bij. Met hangen en wurgen heb ik het gered tot 35 weken, maar het was niet goed voor mij, en m'n werk heb ik ook niet echt goed meer gedaan. Eerder stoppen vond ik geen optie, omdat op het laatste moment mijn vervanger zich terugtrok en ik de hele boel opnieuw moest overdragen aan een ander. Mijn tip: zorg ervoor dat je met 34 weken zou kúnnen stoppen (qua overdracht en afronding), en als je het nog 1 of 2 weken langer redt is dat heel fijn, idd omdat je dan langer verlof hebt ná de bevalling. Maar breng jezelf niet in een positie dat je langer door moet (voor je gevoel) dan je eigenlijk aankunt.
Hier al eerder gestopt bij mn vorige zwangerschap door ziekte, en dit keer ook al voor 50% in de ziektewet, maar zou zeker 6 weken van te voren...lekker genieten en wieweet komt je kindje al met 37 weken (of eerder) en heb je nauwelijks verlof gehad..
Tot 36 weken gewerkt ging goed al heb ik behoorlijk zwaar werk (verzorgende in de thuiszorg) bukken enz ging niet zo makkelijk meer maar ik wilde niet weken moeten wachten tot Nina geboren zou worden... Stel met 34 weken met verlof en pas met 42 weken bevallen... Maar wat gebeurde er met 38 weken en 1 dag ben ik onverwachts ingeleid Viel even vies tegen maar goed erna was ik blij niet hoeven wachten en heel lang verlof met mijn lieve meisje
Hoi Dana, mijn verlof is ingegaan 4 weken voor de uitgerekende datum maar had ook nog 2 weken vakantie uitstaan dus uiteindelijk toch 6 weken voor die tijd eruit gegaan. Heb zelf een erg fysiek beroep en werkte meer dan 40 uur dus bij mij was het geen overbodige luxe. Maar kan me voorstellen dat wanneer ik rustiger werk had het zeker ook tot 36 weken goed gegaan was. Moet er wel bij zeggen dat ik een ongecompliceerde zwangerschap heb Geniet van je verdere zwangerschap
Ik heb tot 34 weken gewerkt (werk in de kinderopvang) Ik had nog wel 2 weken langer kunnen werken, maar was bang dat ik te weinig tijd zou hebben als ze bijv besloot met 37 al te komen.... Maar goed als ik van te voren wist dat ze pas met 41,1 weken zou komen had ik het wel gedaan... Heb me best wel heel erg verveeld die 6 weken vooraf...
Ik zou tot 4 weken van te voren stoppen met werken, maar heb het recent aangepast naar 6 weken. Merk gewoon dat ik mentaal er niet meer helemaal bij ben, fysiek zou het nog wel kunnen al merk ik wel dat het allemaal zwaarder wordt. Ben gewoon toe om 100% dedicated aan de zwangerschap te besteden . Realiseer mij nu ook meer, dat dit niet meer tgerugkom. De schopjes, het samenzijn, de buik, ik wil er zoveel mogelijk van genieten en niet afgeleid worden en dat doet het werk nu wel een beetje voor mij.
In de eerste instantie wilde ik werken tot 36 weken, maar met 23 weken zat ik al volledig in de ziektewet en heb ik op therapeutische basis nog maar 6u per week gewerkt, dus ik moest stoppen met 34 weken, maar achteraf was ik ook erg blij, dat ik met 34 weken verlof had! Ik heb na mijn verlof nog wel 2 weken vakantie er achter geplakt!
Ik zou eigenlijk tot 36 weken werken, maar ik raakte mijn baan kwijt. Toen kwam ik er achter dat het toch best zwaar geweest zou zijn om tot 36 weken door te werken, vooral het reizen van en naar (ver en met ov sneeuw en ijs) heb ik niet gemist.
Ik stop 5 weken voor de uitgerekende datum! Vorige zwangerschap ben ik 4 weken van te voren gestopt en toen werd het een (geplande) keizersnee met 38.4 waardoor ik uiteindelijk maar 2,5 week ongeveer had. Dat was toch wat kort voor mijn gevoel. Ik sliep de laatste weken erg slecht. Nu voel ik me heel goed en slaap ik beter en stop ik over 2 weken.
Ik probeer tot 34 te werken, maar ben nu eigenlijk aan het einde van mijn latijn. Nog maar even proberen of ik het vol ga houden met halve dagen werken, en dus misschien 50% in de ziektewet. Anders 100% in de ziektewet.
6 weken voor de tijd, met 5weken voor de tijd lag ik al in het ziekenhuis dus nu wil ik weer 6weken voor de tijd...
Hoi, Met mijn vorige zwangerschap heb ik tot 4 weken voor mijn bevalling gewerkt. Het was erg zwaar en na 2.5 week thuis kwam de baby. Met deze zwangerschap heb ik besloten om met 6 weken voor de bevalling te stoppen en lekker uitrusten. Ik heb nu al veel klachten, maar niet ziek gemeld. Ik tel de dagen af tot mijn verlof!