Hoi! Wij willen waarschijnlijk ergens in november voor een tweede kindje gaan! Ik geef mijn dochter van 10,5 maand nog wel borstvoeding. Zijn er hier nog meer die zwanger willen worden en nog borstvoeding geven? Liefs, Niennientje
Hier ook een mama die nog bv geeft. Helaas nog niet gelukt om zwanger te worden. Maaaaar zijn ook nog niet zo heel lang bezig 😉
Hoe oud is je kindje die bv krijgt ? Soms twijfel ik nog wel. Als we beginnen zou ze 11 maanden zijn, maar ze eet jog niet geweldig vaste voeding en wil dus nog regelmatig borstvoeding. Herkenbaar? Kans is natuurlijk klein dat het snel raar ik zo der cyclus, maar ik hou met alles rekening.
Hee! Leuk dat jullie weer voor een kindje willen gaan! Hier willen we ook graag voor een tweede kindje, maar helaas nog steeds geen cyclus te bekennen... Begin er zo langzamerhand wel van te balen, maar wil ook niet stoppen met de borstvoeding. Wij gebruiken trouwens geen anticonceptie. @Niennientje: Jij hebt ook nog geen cyclus? Hoe vaak voed jij je kindje gemiddeld per etmaal? Ik denk trouwens dat het wel op z'n pootjes terecht komt mbt voeding van je dochtertje... Goede kans dat ze dan meer vaste voeding zal gaan eten. Ik herken het trouwens wel, maar dan met drinken... Mijn zoontje drinkt echt maar een paar slokjes ander drinken (water en wat gewone melk en thee bieden we hem aan)... De rest haalt hij allemaal uit de borst (ik kolf ook nog één keer per dag, hij krijgt nog twee kleine flesjes kolfmelk van zo'n 70cc als ik aan het werk ben). @Brondy: Jij hebt wel een cyclus begrijp ik uit je handtekening?
Bedankt Modra! Ik wil heeeeeel graag, maar ik merk dat ik het nog lastig vind om de knoop door te hakken en mijn spiraal te laten verwijderen. Hier inderdaad ook nog geen cyclus, dus dat maakt de kans wel kleiner dat het snel raak is. Dat vind ik nu dus nog niet geel erg, omdat we niet heel veel haast hebben. Modra, vervelend dat jij nog steeds geen cyclus hebt, hoeveel voed jij dan nog? Hier zijn het ongeveer 5 voedingen (soms meer) en geen nachtvoedingen. Ondanks de lange tijd zonder voeden in nacht dus ook nog niets. Het zal ook wel goed komen, maar toch vind ik het wel heel spannend als ze opeens weigert te drinken door de smaak of dat het snel terug loopt. Ik moet nog voor mijzelf uitmaken of ik het dan erg vind om bij te voeden met andere melk of te stoppen. Modra, jou kindje is natuurlijk wat ouder, dat scheelt. Zijn jullie al langer bezig?
Ik heb inderdaad gewoon een cyclus. Net als bij de eerste na 6 maand weer ongesteld geworden. Denk door stress eerst wat onregelmatig maar nu weer heel regelmatig. Maar begreep laatst dat dat niet altijd wil zeggen dat je een eisprong gehad hebt. Hoewel ik de vorige ronde wel positief teste met een clear-blue ovulatie test, die was weliswaar over datum, maat toch 🤔 Zl is nu bijna 14 maanden oud. Geef max 2x per dag bv, maar nu hij slecht te pas is wil hij alleen maar sabbelen en knuffelen, zodra ik mijn tsr heb wil hij niet meer 🙈 Miss dat je cyclus wel terug komt zodra jij jouw spiraal laat verwijderen? Volgens mij komt het wel vaker voor dat dames met een spiraal geen cyclus meer hebben. Modra, nog steeds geen cyclus? Zo dat is lang
Brondy, fijn dat je qua menstruatie in iedergeval beter weet waar je aan toe bent. Als je positief testte, had je toch een eisprong denk ik, of zou je dan ook zwanger kunnen zijn? Ik heb een koperspitaal, zonder hormonen dus en daarmee zou ik gewoon ongesteld moeten kunnen worden. Had eigenlijk wel weer een menstruatie verwacht met 5 voedingen en 's nachts een lange tijd ertussen, helaas toch niet.
Euhm ik ben pas ongesteld geweest, dus zwanger zal ik nu niet zijn 😉 Wat lang zeg dat jullie dan geen cyclus hebben. Ik voedde zl met 6 maand ook gewoon nog volledig op verzoek en als ik werkte kolfde ik 3x maar toch werd ik gewoon ongesteld 🤔 Voor nu wel fijn omdat we weer zwanger willen worden, maar hierna zou ik het niet vervelend vinden als de ongesteldheid langer weg blijft 😉 Hoe snel waren jullie van de eerste zwanger??
Niennientje: Is natuurlijk ook wel weer spannend! Dat begrijp ik... Is toch afwachten wat je productie dan gaat doen! Ik zou met de leeftijd die jouw kindje heeft niet meer beginnen aan kunstvoeding/opvolgmelk maar dan gewone melk gaan geven. Ik voed ook nog vaak... 'S nachts drinkt de kleine man nog zo'n 4 keer... Overdag ehm... Verschilt. Gemiddeld een keer of 4 denk ik. Soms maar een paar slokjes. Dus nou ja, ik zit nog wel op een voeding of 8 per etmaal. Op werk kolf ik nog 1 keer. Wel lekker dat jouw kindje geen nachtvoeding vraagt! Wij hebben een nogal moeizame slaper... Ik ben toen ons zoontje amper 6 maand oud was gestopt met de Cerazette pil, met het idee van, mocht het gebeuren, is het welkom. Het leek ons leuk geen groot leeftijdsverschil tussen kindjes te hebben. Maar we zijn niet actief aan het proberen. De kans zonder cyclus is zo klein... Als ik weer een cyclus heb willen we wel actief proberen. Brondy: Fijn inderdaad gewoon een cyclus. Kan me indenken dat je bij een volgende denkt hmwaa die mag wel wat langer wegblijven. Het is ook heel makkelijk zonder cyclus, maar ja, hier inmiddels niet zo leuk meer! Maar ik geloof dat het per persoon erg verschillend is... Mijn zoontje heeft trouwens altijd vaak gedronken. Hmm denk dat de ovulatietest ondanks het over datum zijn 't vast nog wel doet en dat het wel goed zit! Van de eerste in de 4e ronde. Maar mijn eerste cycli waren wel lange cycli- haast 40 dagen. Misschien dat ik wat aan het ontpillen was. En jij van de eerste 2? En heb je je eerste kindje ook borstvoeding gegeven, hoe lang?
Oef cyclus van 40 dagen 😱 En wat drinkt de kleine nog veel dan, voor zijn leeftijd. Ik heb de oudste ook bv gegeven, op verzoek, dus wel veel voedingen op een dag. Had totaal geen ritme helaas, net als bij de jongste. 🙈 De oudste wilde alleen na 9 maand niet meer, had toen niet genoeg en duurde hem te lang. Was ook weer aan de pil gegaan, denk dat dat ook wel een killer is. Wij waren van de eerste na 7 maand zwanger, de 2e heeft langer op zich laten wachten, ruim 1,5 jaar 😓 Daarom nu ook maar überhaupt niet aan de anticonceptie na de afgelopen zwangerschap. Wachten nu gewoon af wanneer het raak is.
Mondra, ja ik hoop ook dat ik op koemelk kan overgaan als dat nodig is straks. Dat zijn inderdaad op die leeftijd veel voedingen, lastig, vooral in de nacht lijkt mij. Als eens gedacht aan zelf iets af te bouwen? Van mijn dochter was ik gelijk in de 1e ronde zwanger. Wij gaan het ook zo doen, want de kans is zonder cyclus inderdaad klein, maar daardoor kan ik wel gewoon door blijven voeden en dan zien we wel hoe het loopt. Modra, is dat voor jou ook nog zo of merk je dat je al wat ongeduldig wordt nu? Brondy, ik kan mij voorstellen dat je überhaupt niet aan anticonceptie begint als het even duurt. Toch lijkt het mij het wel eng als het dan toch heel snel raak is. Maar in middels ben je dus al wel even bezig zonder anticonceptie. Dan zorgt de bv er toch wel voor dat men minder snel zwanger wordt als ik naar jullie kijk. Hier morgen toch mijn koperspiraal laten verwijderen en dan gaan wij er weer voor. Knoop doorgehakt en wel weer spannend. Ik weet dat de kans klein is dat het lukt zonder cyclus, maar als het nog even duurt zou ik het ook niet erg vinden. We zien het wel.
Ja, zeer vermoeiend, de nachten. Ja, naja wbt zelf afbouwen, ik zou wel willen dat hij 's nachts wat minder vaak kwam en ben een beetje 'af gaan bouwen' 's avonds... Hij slaapt vaak rond 18.30/18.45. Sinds een maand of 2 troost ik hem daarna tot 23.00, ik geef dan geen borst meer. Dit vooral omdat ik ook wel eens avonddiensten werk en het voor mijn man hierdoor gemakkelijker is geworden. Die troost hem dan ook tot ik thuis ben. Hij wordt echter voor 23.00 niet minder vaak wakker... En soms is het wel lastig om hem te troosten... Dus de rest van de nacht is de borst gewoon de makkelijkste en snelste oplossing... Als ik dan 's nachts helemaal geen borst meer geef maak ik het mezelf denk ik alleen maar moeilijk. Hij zal 't wel op de één of andere manier nodig hebben... Hij is sowieso een moeizame slaper.... Verder wil ik hem overdag nog niet forceren tot afbouwen en voed ik gewoon op verzoek. Ik ben wel groot voorstander van ('lang') borstvoeden geworden zo langzamerhand, haha. Ik ben zo langzamerhand wel ongeduldig. Maar ja, het zij eenmaal zo... Ik vind de borstvoeding voor deze kleine man ook belangrijk. Leuk dat je je spiraaltje laat verwijderen! Hoop voor jou gauw een cyclus, haha. Maar fijn ook dat je er de rust in kunt vinden. Wanneer zou jij ongeduldig worden?
Modra, ik snap inderdaad dat 's nachts de borst aanbieden gewoon het makkelijkste is. En één voeding 's nachts wat water geven en de rest de borst? Overdag ben ik met je eens, zou ik ook lekker zo houden. Nou hij is er uit, dus dat spiraaltje staat een zwangerschap niet meer in de weg. Alleen wordt het waarschijnlijk zonder menstruatie wel lastig. Voor mijn gevoel zou het best moeten kunnen met 5 voedingen en geen nachtvoedingen, maar dat is tot nu toe niet zo. Ik ga ook zeker niet expres afbouwen voor mijn menstruatie. Ik blijf gewoon op verzoek voeden en dan zien we wel, want ik vind borstvoeding nog steeds heel waardevol voor mijn dochter. Ik heb wel veel zin in een nieuwe zwangerschap, maar ik zou het niet erg vinden als net nog even duurt. Ik zou denk ik wel ongeduldig worden na een half jaar ofzo.
Als ik 's nachts water aanbied heb ik een heel overstuur kindje, haha. Overdag water drinken is al moeizaam. Fijn dat jullie de knoop doorgehakt hebben. En ah, het verschilt zo ontzettend per persoon! Is afwachten dan. Ik heb ook heel veel zin in een nieuwe zwangerschap. Lijkt me ook leuk voor mijn zoontje, een broertje of zusje!
Sorry ben hier niet elke dag 😓 @Modra Dan wordt water geven niks. En wat als je als laatste voeding een flesje geeft? Ongeacht of het bv of kv is...? @Nien Ah leuk, spiraal er uit. Nu afwachten dus. Maar wil niet zeggen dat je niet snel zwanger kunt zijn hoor 😉 Wat betreft borstvoeding Hier ook nog 1 a 2 nachtvoedingen, nu zl weer wat beter te pas is, ook minder nachtvoedingen gelukkig. Twijfel heel erg wat te doen aankomend weekend. Ben dan weg met vriendinnen, neem ik de kolf mee en kolf ik de avond en ochtend, of kolf ik alleen wanneer m'n borsten toch wat vol/gespannen voelen? Jullie waren dus met een cyclus best snel zwanger, dat is dan wel weer fijn! Ja heb wel een regelmatige cyclus, maar gaan toch al ronde 4 alweer in. Hierna nog 1 ronde/kans en dan houden wij een ronde/maandje rust 😏 Hoop stiekem dat het wel voor de kerst gelukt is. En anders pech, gaan we in februari vrolijk verder. Miss moet ik wat minder hopen en er mee bezig zijn 🤔
Modra, gewoon doen wat goed voelt voor jou mbt de voedingen 's nachts en 's avonds. Het zal vast vanzelf minder worden. Klopt, zwanger worden is niet onmogelijk nu, want er is natuurlijk eerst een eisprong en daarna pas een menstruatie. Kans lijkt mij alleen een stuk kleiner. Soms wel vervelend dat ik nu nog niet weet waar ik aan toe ben. Aan de andere kant hebben we toch geen haast dus kunnen we ook gewoon plezier hebben zonder er te veel mee bezig te zijn. Ik weet namelijk toch niet wanneer ik vruchtbaar ben. Beetje dubbel. Toch wel fijn dat jullie weer je menstruatie hebben. Brondy, ik zou gewoon de kolf meenemen en pas kolven wanneer je borsten gespannen voelen. Je voed nu al zo'n tijd dat je borsten dat vast prima aan kunnen. Waarom slaan jullie binnenkort een ronde over? Hopelijk duurt het niet lang meer voor je! Nachtvoedingen; lastig dat jullie die nog hebben. Ik kan slecht tegen weinig slaap haha en omdat mijn dochter al maanden doorlslaapt durf ik qua nachten ook wel weer aan een tweede te denken. Ik hoef er dan in ieder geval niet uit voor mijn dochter . Maarja aan de andere kant, jullie hebben nog maanden voor dat de baby geboren wordt, dikke kans dat ze dan wel doorslapen.
Haha nou ik hoop t maar 😉 Wij slaan een maandje/ronde over omdat anders de vermoedelijke uitgerekende datum, 2 dagen voor de verjaardag van onze oudste is. Dat wil ik toch liever vermijden. Je kunt een zwangerschap/geboorte niet plannen, maar we kunnen er wel een beetje rekening mee houden. Ja dat is wel een beetje dubbel idd. Maar miss heb je wel over een maandje je eerste menstruatie weer..... Wel fijn dat jouw dochter lekker doorslaapt! Haha ja en zolang zij dan niet wakker wordt van de beeb, heerlijk.
@Brondy: Hij drinkt niet zo graag uit de fles. Kunstvoeding heeft hij nooit gekregen en wil ik ook niet. Maar mijn man geeft hem regelmatig een flesje kolfmelk voor slapengaan als ik avonddienst heb. Ene keer drinkt hij die redelijk, andere keer drinkt hij die slecht. Maakt niets uit voor de avond/nacht erna. Wat leuk dat je een weekendje weggaat! Ik zou persoonlijk gewoon ochtend en avondvoeding kolven. Goede kans dat het ook wel goed gaat als je alleen spanning eraf kolft hoor, ik ben zelf gewoon altijd wat onzeker, haha. Ja, wij waren wel redelijk snel zwanger, dat is wel heel fijn, maar natuurlijk geen garantie voor een volgende keer, dus ik zou het, eenmaal een cyclus hebbende, wel weer heel spannend vinden... Jaa... Ik geloof ook dat het moeilijk is om het los te laten! Hoop ook dat het bij jullie voor kerst raak is! Maar inderdaad, anders komt het ook vanzelf. @Niennientje: Ahja, er is altijd een kans! En inderdaad voor de rest gewoon laten gaan en kijken wat er komt! Hier dus ook nog geen menstruatie. Zou wel heel blij zijn als ik bloed zag. Maarja, ik verwacht het aan de andere kant niet echt of zo, zo lang hij zo vaak drinkt... Weet niet... Ahja, ik kan ook niet zo best tegen weinig slaap dacht ik altijd... Maar ja, je vindt dan noodgedwongen wel een manier waarop het wat werkt en het went op een bepaalde manier wel een beetje... Als ik moet zitten wachten tot mijn zoontje doorslaapt kan ik wachten tot ik een ons weeg ben ik bang. Ik heb dat verder losgelaten, ik zie het wel... En mocht er een tweede kindje komen zal dat ook zijn weg wel weer vinden.
Even een paar daagjes druk geweest, familie bezoekjes Brondy; oooh zo, dan snap ik dat je liever even een ronde overlaat. Al geeft dat nog geen garantie denk ik, want als je daarvoor of daarna zwanger wordt en je bevalt te vroeg of te laat zit je nog in buurt. Ja het is echt luxe dat ze zo goed slaapt. Hoe dat straks met een baby erbij gaat zien we dan wel weer. Ze heeft trouwens nog geen tandjes dus dat is ook weer even afwachten hoe het dan met slapen gaat. Modra; Dat heb ik ook wel haha, maar alleen zodat ik dan m'n vruchtbare dagen weer weet. Verder mis ik het niet. Je inderdaad je weg ook wel weer vinden qua slaap met baby erbij. Je zoontje is dan ook al weer een stuk ouder en heeft waarschijnlijk geen nachtvoedingen meer.
Wanneer zou je eigenlijk een zwangerschapstest kunnen doen als je geen NOD hebt? Pas als je iets voelt ofzo ?