Hai dames, ik heb gisteren de 20 weken echo gehad en alles zag er goed uit. Het kindje loopt alleen een week voor op groei. Nu moet ik waarschijnlijk geprikt worden op suiker. Ik vroeg me af of je kindje altijd groter/zwaarder geboren wordt als je zwangerschapsdiabetes hebt. Graag jullie ervaringen. groetjes, Danielle
DAt weet ik eigenlijk niet maar geloof dat het vaak wel zo is dat de alarm bellen af gaan als je kindje voorloopt op groei. Om je gerust te stellen, mijn zoon liep ook altijd voor op de groei, ze hebben me lek geprikt maar had toch echt geen zwangerschapsdiabetes. Het kan dus ook gewoon heel simpel zijn en dat je gewoon zwanger bent van een groter kindje
Ik spoot vorige x 4 maal daags insuline en beeb liep 4.6 weken voor op groei met buikje. Ingeleid op 38.1 en zoontje woog 3760. Flinkerd voor deze termijn maar ik vond t nog geen reus.
Ik weet niet of jij ook gewoon een gezonde grote hollandse meid bent? en of je man/vriend een grote gezonde hollandse kerel is? haha maar hier loopt mn kind ook steeds een week of 2 voor kwa groei, en is hij ook zwaarder als gemiddeld. Ik ben 2x getest op diabetes, en beide keren was er niks aan de hand! Ik draag gewoon een groot kind. Niet heel gek man en ik zijn beide lang, ik ben ook wat stevig dus niet heel gek dat mijn kind dit mee krijgt... Mijn verloskundige zegt dan ook dat het echt niet erg is als je een groot kind baart... als het kind maar niet groot is door een ziekte (diabetes) blijkbaar werkt je placenta gewoon goed! Trouwens mocht je wel diabetes hebben, krijg je afspraken met diëtisten ed. om jullie gewicht in de gaten te houden! De kans op een groter kindje is dan groter, maar hoeft nog steeds niet zo te zijn!
Ik heb ook zwangerschapsdiabetes en mijn baby loopt zelfs een paar dagen achter. Het hoeft dus niet altijd zo te zijn..
Tijdens mijn zwangerschap ook zwangerschapsdiabetes gehad, en mijn zoontje zat qua groei altijd op gemiddeld. Mijn glucosewaarde werd met 35 weken steeds hoger na het avondeten, waardoor ik de laatste weken 2 eenheden insuline voor avondeten moest spuiten. Door insulinegebruik met 38 weken ingeleid, en mijn zoon woog bij de geboorte 3470 gram. Qua gewicht dus gemiddeld.
Tegendeel kan ook. Mijn zus en ik waren allebei dysmatuur (te klein/licht): 46cm en 2500gram met 41wk geboren, moeder had zwangerschapssuiker (ze heeft zich niet laten behandelen hiervoor) Moet wel zeggen, mijn ouders zijn 1.64 en 1.68 dus dat speelt inderdaad ook mee.
Hier ook zwangerschapsdiabetes vanaf 27 weken 3x per dag insuline moeten spuiten. Daarom ben ik ingeleid met 39,2 weken. Mijn zoontje woog 3390 gram en was 49,5 cm.
hoi hier ook zwangeschapssuiker net aan de grens dus niet zo dat ik insuline hoef te spuiten met een dieet hou ik het aardig goed ons meisje liep eerst een week voor op groei de laaste echo woog ze 2404 gram en dat was weer heel gemiddeld nu met 36 weken nog een groeiecho en aan de hand daarvan gaan ze beslissen over inleiden of niet maar zolang ze het goed blijft doen en niet uit de klauwe groeit mag ze lekker binnen blijven
wanneer beide of 1 van de 2 erg groot is kun je ook een groter kind hebben. Ze hebben mij ook getest en heb geen suiker maar wel een groot kind nu krijg ik over een paar weken een 2de groeiecho om te kijken of hij/zij nog steeds op de bovenste lijn blijft zitten (dan is het "gewoon"groot) en wanneer het er boven gaat zitten krijg je extra testen om te kijken waarom dat zo is.
We zijn eigenlijk allebei niet echt fors. Ik ben 1.68 lang en weeg 68 kg en mijn vriend is 1.85 en weegt ongeveer 84 kg. Onze eerste woog 2920 gram (maar werd geboren met 37+3). Verder ook geen grote familieleden ofzo. Ben eigenlijk wel benieuwd of het met suiker te maken heeft. Ik heb overigens totaal geen symptomen daarvan, maar dat hoeft ook niet heb ik gelezen.
Ik had zwangerschapsdiabetes zonder insuline te spuiten, ik kreeg een streng dieët. De ene gyn zei te gaan inleiden als ik 37 was, de ander zei weer te wachten tot de baby zich zelf aankondigde en een ander zei te wachten tot 42 weken mits de baby nog een "normaal" gewicht zou hebben. Ik kreeg veel groei echo's en puntje bij paaltje ben ik ingeleid met 40+4 omdat ik minder leven voelde en is mijn zoontje met 40+6 geboren en woog hij 3570gr. Maar goed dat hij geboren was want de navelstreng bleek kalkspatten te hebben en dat terwijl ik niet rookte!
Hier ook zwangerschapsdiabetes met insuline gebruik, en ons kindje groeit volgens schema met 32,3 weken werd hij geschat op 2090 gram.. Volgende week weer een groeiecho! Ik ben zelf erg klein 1.60m en woog voor de zwangerschap 57 kilo, man is 1.90m en weegt 78 kilo. dat zegt niet altijd wat.. wij zelf zijn nl beide net na de 40 weken geboren, en ik woog toen 4350 gram (was heel groot en dik) en hij woog 3250 gram..