Vis en zwanger worden

Discussie in 'Stel je vraag aan de verloskundige' gestart door iez, 4 feb 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. iez

    iez VIP lid

    4 dec 2013
    5.215
    1.041
    113
    #1 iez, 4 feb 2014
    Laatst bewerkt: 4 feb 2014
    Hallo,

    Ik weet niet of jullie een antwoord hebben op mijn vraag.

    Maar is het slecht/schadelijk om 4-5x per week vis te eten als je zwanger wilt worden/ zwanger bent?

    Groet,
    Iez
     
  2. Gea T

    Gea T Actief lid

    26 jun 2013
    445
    0
    0
    Hallo Iez,

    Het advies van het voedingscentrum en de gezondheidsraad is 1 tot 2 keer per week en liever niet vaker dan twee keer per week! Er zitten namelijk steeds meer dioxines in vis wat juist schadelijk is voor de gezondheid. Vaker dan twee keer per week vis eten zorgt ook niet voor meer gezondheidswinst aangezien je bij twee keer al voldoende vetzuren binnen krijgt.

    Zodra je zwanger bent, worden bepaalde vissoorten afgeraden. In onderstaande link staat aangegeven welke wel/niet te eten tijdens de zwangerschap:
    Eten en drinken tijdens de zwangerschap | Voedingscentrum

    Groetjes Gea
     
  3. iez

    iez VIP lid

    4 dec 2013
    5.215
    1.041
    113
    Hallo Gea,

    Dank je wel, dan zal ik de hoeveelheid vis maar gaan minderen. Ik eet nu al alleen vis dat je ook mag als je zwanger bent, dus dat doe ik gelukkig al goed.

    Groeten,
    Iez
     

Deel Deze Pagina