heart@ hoewel ik jou wel begrijp had dit bij jullie niks met een lekkende gasleiding te maken, maar met een menselijke fout. dus daar had dat kraantje toen ook niet voor geholpen. ik ben ook best bang voor brand hoor. daarom staat bij ons nooit iets stand by s'nachts. ik heb stroomonderbreking op de hoek van alle electrische apparaten zitten ( pc, radio,video,dvd, pc, printer)
Nee maar t ging ook niet over een lek..? Als ik nu naar bed ga is 't kraantje dus dicht en kan vriend dr niks aan vergeten
Ik doe dat wel, elke keer als ik het fornuis heb gebruikt. En s'avonds voor ik naar bed ga controleer ik altijd nog een keer. Vindt dat persoonlijk belangrijk voor de veiligheid .
ik denk dat het schijnveiligheid is charity. zoals iemand ookal aangaf kan het lek ook elders zitten achter de kraan. het enige waarvoor ik het zou doen is als mijn kleine steeds aan de knoppen zou zitten. maar goed ik kan er dus niet bij, dus dat is niet haalbaar. ik controleer s'avonds trouwens alles zowiezo grondig. en ga is iets wat je wel ruikt als het overdag aan zou komen te staan. (ik ruik dan wel erg goed, vanwege mijn slechtziendheid maar ik neem aan dat het voor iedereen te ruiken is)
Ja dat ruik je wel.. en idd moet er dan net een lek zitten tussen het kleine stukje tussen die knop en je gasstel zelf, en niet in de meterslange buizen vanaf waar je gas het huis binnenkomt want dan maakt het geen drol uit. En daarbij vinden zover ik weet de meeste gasexplosies plaats omdat mensen ermee hebben zitten rommelen of zaten de klussen en een gasleiding raakte.
Uberhaupt nog nooit over nagedacht. Ik vind het nogal onzinnig en omslachtig. Toevallig een paar weken geleden een gaslek gehad bij het aansluitpunt onder het kraantje. Daar helpt een kraantje open en dicht draaien ook geen zier aan. Overigens ruik je het direct en ik was zo snugger om er niet direct een aansteker bij te houden, maar netjes de loodgieter te bellen .
Hier zit de kraan in een kastje, kan er zo bij. Dus ik draai hem elke keer dicht, heeft ook als reden dat uk nog wel eens aan de knoppen van het fornuis wil draaien en ik ook een keer vergeten ben het gas dicht te draaien waardoor vriendlief bijna zijn hand verbrandde.