Ik werk nu 1,5 jaar aan huis. Ik zou misschien ooit nog wel eens in mijn eigen huis de opvang willen doen maar momenteel is mijn huis hier nog niet geschikt voor. En mijn man werkt ook al vanuit huis dus dat word ook geen succes. Gelukkig kan ik bij het gezin waar ik aan huis werk mijn eigen zoontje meenemen. Net voordat ik de kids s middags uit school ga halen komt man dan zoon ophalen, zodat ik m'n handen vrij hebben voor de oudste kids, hun vriendinnen en clubjes. Ik ben heel benieuwd hoe het gaat zijn! Heb er zin in om weer aan de slag te gaan! Is het lastig om ook op je eigen kind te passen? Zijn jullie anders tegen je eigen kind als er meer kinderen zijn? Fijn weekend allemaaL!
Ik ben niet anders naar mn eigen kids als naar m'n opvangkinderen.Of laat ik ht zo zeggen: M'n opvangkinderen behandel ik niet anders dan mijn eigen kinderen. Ik wordt ook wl gastmoeder genoemd lief vind ik dat haha
Als er meerdere kinderen zijn ben ik niet anders tegen mijn eigen kinderen, wel let ik een beetje op mijn toon als er bijv. hele kleintjes bij zijn.
Ik ben niet anders tegen mijn kinderen als er gastkinderen zijn. vriendin gastouder had ook een dingetje van de week. Ze heeft een aantal oppaskinderen waaronder een dreumes die nu een paar maanden bij haar komt. Mama van de dreumes vroeg haar van de week waarom haar verwarming nog niet aanstond...dus ze legt uit dat het totaal nog niet nodig was omdat het binnen nog 20 graden was en het is daar net als hier lekker aangenaam. Verwarming nog nergens voor nodig. Maar goed die ouders waren nogal koukleumen en hadden thuis de temperatuur op 23 staan en dat was hun dreumes zo gewend dus die zou het wel koud hebben bij haar, of ze aub ook tot 23 wilde stoken:d
Dat is ook fijn, moet je eerder gaan stoken. Maar als je dat doet komt gezin. 2 met dat zij pas stoken in december en dat het voor hun kind te warm is.... Hier ook nog geen verwarming, is echt nog niet nodig. Hoewel als je een ouder huis hebt het misschien wel moet.
Nee maar ze gaat het ook echt niet doen..de andere gastkinderen en zijzelf smelten de tent uit dan....maar dat je dat vraagt als vraagouder
Heef iemand van jullie wel eens zelf het contract met de ouders opgezegd? Wat was de reden daar voor?
Hmm ik heb een vraag misschien kan ik bij iemand van jullie terecht. Op dit moment ben ik werkloos maar heb wel een diploma onderwijsassistent niveau 4. Kan je hier mee ook gast ouder worden? Of heb je echt helpende nodig van niveau 2?
@ Dopneus; je moet een MBO-diploma Helpende zorg en welzijn of Helpende Welzijn op niveau 2, of van een MBO- of HBO-diploma dat geldt voor pedagogisch medewerker in de kinderopvang (met uitzondering van de brancheopleiding Ervaren Peuterspeelzaalleidster) hebben. Bovendien moet je een EHBO diploma gericht op kinderen hebben.
Ja, i8k heb dit gedaan. Dit omdat ik echt geen klik had met de ouders. Ze meerder keren dachten een avond voor de opvang te kunnen afzeggen. En als ik dit daar wilde door berekenen was ik de boeman. Hadden gezegd ongeveer 3 dagen in de week af te nemen. Kwam in de praktijk neer ik nog geen eens 1 dag in de week. Toen was ik er klaar mee.
Leuk dat je er over denkt om GO te worden. Kijk wel even goed of er wel genoeg vraag naar is in jouw buurt. Met 1 of 2 kindjes is het echt geen vet pot. ( kan ik weten. )
@ mama chantal ik heb m bij roc Landstede gedaan in Zwolle. 12 dagen stage en 8 dagen school. Ik heb 'm tijdns m'n zwangrschap gdaan Waar een wil is een weg dacht ik.
Hebben jullie veel moeite moeten doen voor de kindjes waar jullie op passen? Ik ben namelijk een beetje aan het twijfelen over wat ik zal doen. Ik pas nu op een tweeling bij de vraagouders in huis, dit doe ik 2 dagen in de week. Het liefst zou ik vanuit mijn eigen huis werken, wat ik vanaf nu twee middagen in de week doe. Nu willen de vraagouders die hun kindje bij mij thuis brengen graag een extra dag, de dag dat ik naar de tweeling toe ga. Het liefst zou ik stoppen bij de tweeling en alleen nog vanuit huis werken (de extra dag dus toezeggen) en dan proberen om wat extra gastkindjes hier thuis op te gaan vangen. Ik weet alleen niet goed hoe lang het gemiddeld duurt voordat je wat extra kindjes hebt? Het is financieel namelijk nogal een verschil als ik het ene opzeg voor ik extra kindjes heb ..... Lastig vind ik het! Je moet ergens beginnen ... wat is jullie advies?
Wil de tweeling niet met je mee verhuizen naar je eigen huis? Verder ligt het echt aan hoe je jezelf in de markt brengt, waar je woont, je tarief e.d. Ik heb geflyerd bij cb, vk en poster in de kerk. Verder heb ik een fb pagina en website waar ikeenblog op bij houd. Mond op mond reclame werkt wel het beste.
Misschien in overleg met de ouders om te overwegen de tweeling bij jou in huis te nemen? Ik snap je financiële gedeelte. Ik heb een eigen facebook pagina, heb vorig jaar veel geflyerd (supermarkten, huisarts, cb) adverteren in dorpskrantje, maar vooral moet ik het hebben van mond op mond reclame. Althans, de kindjes die ik nu heb/krijg.
Ik heb wel geluk gehad, hier kwamen er vrij snel aanmeldingen voor mij, heb er zelfs 2 afgezegd tussendoor.
Waarschijnljk niet, ouders vinden het vervelend om ze te moeten brengen en halen. Ik heb besloten toch vanuit huis te gaan werken, als ik de tweeling dan verlies is het jammer. Ik heb onderhand een kindje voor twee hele dagen en twee halve dagen, hopelijk volgen er snel meer . Hoe lang vinden jullie dat je van te voren moet zeggen dat je stopt? Tenminste, ze mogen de kids naar mij brengen, maar hoeveel tijd moet ik ze geven wanneer ze dit niet willen?
Hier staat in het contract gewoon een opzegtermijn van 2 maanden en dat lijkt mij ook redelijk gezien het feit dat deze mensen niet zonder opvang zitten. Ze kunnen de kindjes naar jou brengen totdat zij andere opvang hebben.