Hallo, ik zit erover te denken om gastouder te worden omdat het tot nu toe niet gelukt is om een nieuwe baan te vinden nadat ik door een reorganisatie mijn baan bij een kdv kwijt ben. Ik ben nu veel aan het inventariseren voordat ik me inschrijf maar gastouderbureaus kunnen/willen niets zeggen over de vraag naar gastouders in mijn regio...Ik.ontvang een ww uitkering tot februari dus daarna moet ik minstens 4 kindjes per dag opvangen om rond te komen. Bij deze mijn vraag: Merken jullie als gastouder dat de vraag afgenomen of toegenomen is, hoeveel kindjes hebben jullie per dag en werken jullie voor een bureau of zelfstandig?
ligt aan de omgeving waar je woont misschien eens op internet wat speuren hoeveel gastouders er in je buurt wonen/werken en die eens vragen (zo woon ik 2 huizen van een bekende al erg lang werkende gastouder) dus ik heb gekozen voor opvang bij de ouders (20-30uur in de week, 2 kinderen) via een gastouderbureau ook heb je als gastouder geen recht op uitbetaling bij ziekte enz zo zit ik op dit moment al een 4 weken thuis ivm ziekte en heb daardoor gelijk geen inkomsten meer met ook nog de kans dat de vraagouders zo overstappen naar de vervangende gastouder (gelukkig zijn mijn vraagouders erg gek op me) en als de vraagouder ziek of ontslagen is ben je gelijk (een deel van) je inkomsten kwijt
Bij ons is er op dit moment heel veel vraag. Maar heel vaak "vreemde" uren. Dus heel vroeg opvang willen (6.15) of tot heel laat (20.00) of maar een paar uurtjes per dag. Daardoor heb ik er al 2 geweigerd. Ook heel veel vraag naar flexibele opvang, daar heb ik nu 2 gesprekken voor gepland. Maar gokken op vol krijgen van 4 kids voor 4 dgn kan ik niet doen, dat is echt een lot uit de loterij als je dat lukt. En ook erg veel en druk trouwens Ik werk via een bureau, dit moet zoiezo als je vraagouders belasting willen terug ontvangen.
Ik begin in Juli als gastouder, kom ook van een kdv. Ik zit vol met 3 kindjes. Ik wilde 2 kindjes per dag en meer krijg ik nu ook niet. Maar voor ons is het een extra inkomen en niet per se nodig, dat maakt denk ik veel uit. Ik begreep van mijn gastouderbureau dat er wel echt meer gastouders zijn dan vraagouders. En het inkomen is inderdaad niet echt vast. Ik ga zelf ook flexibele opvang aanbieden, dat doen er hier in de omgeving niet heel erg veel.
Hier is haast geen vraag naar GO. Heb nu zelf 2 kindjes. waarvan er 1 vast is elke donderdag ( nu dus). En de andere is een flex kindje. Maar daar stop ik per 1 augustus mee.
Ik werk nu een aantal jaren als gastouder en kan daar prima van leven. Echter hoef ik geen gezin te onderhouden, wat waarschijnlijk al heel veel scheelt. Volgens mij is de vraag naar gastouders op het moment niet zo groot, ik wordt tenminste niet meer platgebeld door het bureau met aanvragen. Ik heb gewoon geluk gehad, toen ik begon had ik een paar aanmeldingen en die kindjes zijn er nu nog. Daar zijn nog broertjes/zusjes bij gekomen en zo blijf ik op een redelijk stabiel inkomen zitten. Kan je niet eens op marktplaats gaan rondkijken of er vraag is naar gastouders bij jou in de buurt? En misschien een idee (als het mogelijk is) om jezelf flexibel op te stellen; dus vroege/late opvang bieden, weekendopvang, nachtopvang. Hoewel ik me kan voorstellen dat dat lastiger is als je rekening moet houden met een gezin.
Ikzelf ben geen gastouder maar ben toen ook aan het kijken geweest of het iets voor mij is. Bij mij in de omgeving (in de buurt van Utrecht) is er minder vraag naar gastouders. De gastouder waar mijn dochter heen gaat is afgelopen jaar, mei begonnen. Mijn dochter is nog altijd de enigste. (ze heeft nog wel een ander kindje gehad maar die mensen weigeren de rekening te betalen) Dat zegt al genoeg denk ik...
jij mag ook niet meer dan 4 kindjes opvangen, want je eigen dochter telt mee. Pfff elke dag 4 kindjes op kunnen vangen? Ik ben er bang voor op dit moment. Ik ben al heel lang gastouder en vroeger kon ik de dinsdagen en donderdag wel 5x invullen op een dag en moest ik daarom vaak sorry zeggen. Momenteel ben ik blij als ik aan 4 kinderen op 1 dag kom en de meeste dagen haal ik het niet hoor. De bso en het kdv doen het ook niet goed, ook weinig kinderen. Ik ben afgelopen jaar verschillende kinderen kwijt geraakt doordat moeders werkeloos werd, dus het treft mij ook absoluut. Veel opa`s en oma`s nemen het ook (gratis) over, daar kan ik dus ook niet tegen concurreren. Heel veel vrouwen worden nu ineens gastouder terwijl er steeds minderen kinderen zijn, dus opschieten doet het niet...... Zou er goed over na denken. Gastouder aan huis is misschien een beter plan en aangezien je er maar 1 hebt kun je haar meenemen. Waar zit jij ergens, want inde randstad schijnt het beter te gaan dan hier.
Ik woon in Naarden, middenin het gooi dus wat dat betreft zit hier nog wel genoeg geld. De kdv's hier in Naarden zelf doen het ook.nog redelijk, in ieder geval beter dan omliggende gemeentes. Vandaag kan mijn dochter bij oma spele. zodat ik langer dan drie minuten de kans heb om info in te winnen. Wil alles heel goed onderzoeken want makkelijk zal het in deze tijd niet gaan, maar als mijn ww stopt in Januari heb ik helemaal geen inkomen meer.
Mijn ervaring is dat het aanbod heel erg schommelt. Zo hoor ik niks en zo heb ik drie aanvragen en moet ik weigeren... Zelf werk ik 3 dagen en heb dan 5 oppaskindjes, waarvan 3 tot 15.00 en twee tot 17.15. Mijn eigen jongens zijn om 15.00 ook weer thuis dus dat komt goed uit. Ik weet natuurlijk niet hoeveel je moet verdienen maar met mijn drie dagen werken heb ik een inkomen wat ik ergens anders nooit zou kunnen verdienen en ben toch HBO geschoold..... Ik werk als zelfstandige, dwz dat ik sta ingeschreven bij de kvk. Ik werk samen met een regionaal gastouderbureau en een landelijk gastouderbureau. De meeste kindjes zijn kindjes hier uit de buurt, als het eenmaal loopt en mensen zijn enthousiast dan gaat mond op mond reclame snel. Wel woon ik in een nieuwbouwhuis dus een jonge wijk met veel kinderen en werkende ouders. Het werk is leuk, de band die je met de kindjes opbouwt is on betaalbaar maar de wintermaanden zijn soms wat minder vind ik, je bent erg aan huis gekluisterd en dan mis ik soms wel een volwassen praatje. Mocht je nog vragen hebben, stel ze gerust !
ik ben 3 jaar lang gastouder geweest waarvan 2 jaar lang zelfstandig ondernemend. ik ving 7 kindjes op verdeeld over de week, naast mijn eigen kinderen (eerst 2 en nu inmiddels 4 eigen kinderen) Ik had altijd erg veel aanvragen, er zijn hier in een klein dorpje 11 gastouders, maar lang niet allen beschikbaar. (sommige enkel voor hun eigen kleinkinderen, anderen wilden maar van 1 of 2 gezinnen, anderen niet flexibel) ik was echt 7 dagen per week 24 uur per dag beschikbaar. wat je voor jezelf ook af moet vragen, tot welke leeftijd wil je kindjes opvangen. Van je van 0 tm 12 op, dan heb je dat kindjes tussen 8:30 en 15:30 op school zitten die uren krijg je meestal niet doorbetaald. kies je enkel voor 0 tm 3 jaar, dan moeten ouders wat anders voor als het kind 4 is, dat is lastig.
Hier ook een gastouder. Doe dit werk nu sinds 2009. Eerst bij een gezin in huis en na de geboorte van de tweeling vanuit eigen huis. Ik heb op dit moment deze kindjes: 1 jongetje voor 26,5 uur per week 2 broertjes voor 15 uur per week (is dus 30 voor die 2) 1 meisje voor 24 uur per week. Ik ben aangesloten bij een gastouderbureau want dat is sowieso verplicht. Ik vraag 5.50 per uur. Veel kindjes kon ik via MP krijgen en via mond op mond reclame. Wel werk ik nog 20 uur per week in loondienst op een kantoor gewoon administratief werk. Dit omdat ik dan ook nog een beetje volwassenpraat heb en het is belastingtechnisch net wat beter.
hier bij ons is erg veel vraag. ik wordt platgebeld en gemaild. mijn zoon is 5 en met hem erbij heb ik iedere dag 6 kids.