Ik heb zojuist het 'bewijs' gevonden dat Zwarte Pieten zwart van het roet zijn. ALLE Pieten (van de intocht van Sinterklaas, althans) zijn namelijk exact dezelfde tint zwart! En als het zwarte Afrikaanse slaven zouden zijn, zou daar meer verschil in zitten! (Voor de mama's en papa's: Ik kwam dus tot deze 'conclusie' doordat John Jones (zelf niet helemaal blank) dezelfde kleur geschminkt is. Flauw, hè )
Haha, ja dat was toch al bekend Snap dat hele probleem ook niet zo omtrent dit hele gebeuren, maar goed.
Mensen die zwarte pieten als 'discriminerend' af doen, vind ik werkelijk de grootste zeikerds!!! Zo ongelooflijk moe wordt je er van... Dit weet toch iedereen?
Dat lijkt mij ook hoor. Volgens mij leer je dat al op de basisschool. Tenminste ik vertel dat de kinderen wel altijd. Hoe moet die piet anders naar binnen toe??
Dan vraag ik me nog wel af waarom ze kroesharen hebben en grote gouden oorringen Ach en wat dan nog, al zijn het van oorsprong afrikaanse slaven... dat is nu toch al lang niet meer van toepassing?? Geen kind ziet donkere mensen als minderwaardig omdat Pieten donker zijn. In tegendeel, volgens mij zijn Pieten juist grote helden in de ogen van kindjes
Wie is ' ze ' precies? Ach wel of geen slaven.. Liegen tegen je kindjes jaar in jaar uit vind ik veel erger Maar goed, dat is een hele andere discussie he
Ik snap alleen niet waarom ze dan toch bruin zijn, roet is toch echt pik zwart. Misschien te eng voor de kleintje?
Sterker nog,Odin de god die heer was voor Jezus het overnam had 2 zwarte raven. Odin bracht de weduwen en kinderen vroeger kadootjes nadat hun man in de strijd was gesneuveld. Daar komt het sinterklaasgebeuren vandaan Als Odin een duif op de schouder had gehad hadden we misschien wel witte pieten gehad Maar goed dat zegt de Edda niet.
OP de site sint.nl staan ook allemaal verhalen over de oorsprong van sinterklaas. Daar wordt gezegd, dat sint twee pages heeft en dat in die tijd het een statussymbool was als deze pages uit afrika kwamen. Maar ze waren gewoon wel vrij, dat het slaven zijn is later door anderen verzonnen, maar is waarschijnlijk dikke onzin.
Komt Sinterklaas niet van oorsprong uit Turkije en niet Spnje? Waarom dan niet zeggen dat hij uit Turkije komt?
Volgens mij is dit ook zo ja! Meen me een verhaal te herinneren dat hij ze vrij gekocht had en ze zo dankbaar waren dat ze bij hem bleven. Maar goed dit zal altijd wel blijven bestaan, deze discussie, en er zal in de toekomst wel weer een verandering in komen. Zelfde als de 'zoen' en de 'koeken'.
Ik ben in ieder geval blij dat het geneuzel over gekleurde pieten voorbij is. Voorgaande jaren werd elke keer geopperd dat ze gekleurd moesten en er werden zelfs gekleurde pietjes toegevoegd bij de intocht. Sloeg gelukkig niet aan.
Misschien omdat donker mensen ook wel zwarte piet worden genoemd, en niet alleen door kinderen maar ook door volwassenen. Volgens mij gebeurt het omgekeerde niet met het woord Sinterklaas. Als zwarte Piet niks met afkomst of huidskleur te maken heeft, dan moet men geen associatie maken met huiskleur. Gebeurt dit niet, dan wordt er minder geziekt.
Het heeft wél met huidskleur te maken! Alleen niet door ras, maar door de werkzaamheden is die huid 'zwart' geworden.