Ik heb altijd van die achterlijke dingen! Vanmiddag liep ik met zoonlief over straat, op een een of andere manier stootte ik met mijn slipper tegen zijn enkel, waardoor mijn kleine teen zeg maar buiten de brede band van mijn Bircky terecht komt. Ik liep in de gawigheid nog een stap door en toen hoorde ik dus krakk! Al snel kon ik geen gewicht meer op mijn teentje zetten en als ik deze probeer te wiebelen doet het zeeeeer. Ook zit er nu een zwelling onderaan mijn mini-teentje. Maar hoe herken je nou het verschil tussen een kneuzing en een breuk?
Door middel van een rontgenfoto. Voor kleine teentjes wordt overigens geen gips gebruikt alleen een spalkje. Je zou dus zelf alvast een spalkje aan kunnen brengen. Als het te veel pijn doet zou ik morgen toch even met de huisarts overleggen want misschien staat er iets scheef? Ik weet niet wat dan het beleid is. Succes!
Geen idee, maar toen ik mn teen had gebroken, had ik vreselijk veel pijn en kon ik er niet meer op lopen. Deze is toen idd ook gespalkt.
Heb mijn kleine teen ook gebroken gehad. Moesten foto's gemaakt worden. Konden ze verder niks mee, behalve aan de andere teen tapen. Kostte me mooi mn eigen risico. Vond ik toch best zonde. Mocht het nog eens gebeuren dan tape ik hem zelf wel. Tenzij die natuurlijk erg raar staat ofzo.
Heb me kleine arme teentje al meerdere keren gebroken geloof ik. Nooit bevestigd maar me teen staat goed schreef en is een gevoelig plekje. Zover ik weet kunnen ze er idd er weinig mee vandaar dat ik er nooitcwat aan gedaan heb. Denk dat het nu gewoon even rust nodig heeft
Als een ander eraan mag zitten is het meestal gekneusd. Mag niemand in de buurt komen, dan is het meestal gebroken. Althans dat is mijn ervaring.
Ik wilde het net andersom zeggen. Maar misschien ben ik raar en/of heb ik geluk gehad met relatief goede breukjes. Hier deden en doen kneuzingen altijd veel meer pijn (vinger, enkel, kleine teen) in vergelijking met mijn gebroken vinger en zeer waarschijnlijk kleine teen (beiden een rare stand nu). Zelf deed ik er tape om en probeerde ik ze iets te ontzien. Maar ik ben altijd een vreemde vogel, dus als je je zorgen maakt en erg veel pijn houdt zou ik gewoon even de huisarts contacten morgen.
Ook mijn kleine teen gebroken gehad. Huisarts heeft mij nooit doorgestuurd voor röntgenfoto. Ze kunnen er niks mee doen dan alleen tapen en heb toen 6 weken op krukken gelopen. Gewoon naar je huisarts gaan bij aanhoudende klachten.
Ik zal dat spalkje eens proberen. Als ze er niks an kunnen doen dan hoef ik ook niet naar de huisarts. Hij staat niet raarder dan normaal ofzo, dus hoop dat het wel losloopt.
Klopt maar ik weet wel dat ik toen paar keer fysiotherapie heb gehad hiervoor. Omdat je een ander manier aanleert van lopen door de pijn. Ik heb toen op krukken gelopen en weken geen schoen aan kunnen trekken. Ik had mezelf ook een andere, foute manier van lopen aangeleerd. Mocht de breuk erkend worden door de huisarts kan je eventueel ook veel sneller terecht bij de fysiotherapeut.
Hmm daar heb je dan wel weer gelijk in. Ik steun nu op de rand van mijn voet om pijn te voorkomen. Morgen even kijken hoe het gaat. Voor alsnog gok ik op goed gekneusd, maar je weet maar nooit.
Ik heb mijn tenen meerdere keren gebroken. De laatste keer was het bot(je) helemaal doormidden. Ze kunnen er inderdaad niet veel aan doen, behalve er voor zorgen dat alles nog wel recht staat. Als hij scheef aangroeit blijft het altijd een zere plek.
Ik heb ook 1 keer mijn kleine teen gebroken. Daar hoefde de Eerste Hulp vpk niet eens een foto van te maken. Hij was namelijk heel blauw en toen hij tegen de bovenkant een duwtje gaf, heb ik die man bijna een tik gegeven zo zeer deed dat. Hij heeft het getapet (vergeet niet een gaasje tussen je tenen te doen, anders gaat het smetten) en ik kreeg het advies om op klompen, wandelschoenen of andere hele stevige schoenen waarvan de zool niet buigt te gaan lopen. Dat heb ik 6 weken gedaan en toen was de breuk mooi geheeld en kon ik zonder pijn weer normale schoenen aan. Beterschap.
Bij kinderen zeggen ze dat als er iets gebroken is ze het meestal niet gekoeld willen hebben omdat het dan nog meer pijn doet en bij kneuzen en koelen de pijn afneemt. Misschien werkt dit ook bij volwassen??
Ik heb op het moment hetzelfde probleem. Begin augustus heb ik mijn voet (net onder mijn kleine geen) gestoten. Wel pijnlijk maar niet zo erg dat ik dacht dat het gebroken was. Nu heb ik al eens eerder een middenvoetsbeentje gebroken op ongeveer dezelfde plek en toen ben ik zelf naar het ziekenhuis gereden, even hallo gezegd tegen mijn zus die daar werkt en zelfs de trap genomen omdat de lift te lang duurde, dus ik kon nog goed vooruit. Ze doen er inderdaad niks aan behalve een strak ondersteunend verband. Deze keer werd mijn voet/teen erg dik en blauw maar omdat ik met wat aanpassingen wel kon lopen en zelfs mijn schoenen nog aan kreeg ben ik niet naar de dokter gegaan. Ze doen er toch niets aan. Het blauwe trok snel weg maar de zwelling zit er nog steeds. Ik kan mijn teen zonder al te veel pijn bewegen maar schoenen aan doen is inmiddels een drama. Wat een pijn! Ik ben heerlijk op vakantie maar zelfs mijn slipper doet pijn na een tijdje en in de zon lijkt het wel of het op de zere plek veel heter wordt dan op de rest van mijn lijf. Ik kan wel gewoon lopen op blote voeten dus gebroken zal het deze keer niet zijn maar oh, wat kun je veel last hebben van een keer stoten! Succes ts, ik hoop dat je er eerder vanaf bent als ik.
Kneuzingen doen minder pijn dan breuken. De teen staat recht dus een foto heeft geen consequenties maar kost je wel je eigen risico. Buddytapen aan de teen ernaast kan maar een schoen zoeken die de minste pijn oplevert, is praktischer. Na een weekje is de pijn vaak al veel minder maar kan zeker een week of zes aanhouden.