Na het kostentopic nu de vraag; Hoe zag jullie dagindeling eruit? Hoeveel mensen waren er bij de huwelijksvoltrekking, wie waren je getuige(n) en hoeveel waren er in totaal over de dag?
's ochtends foto's, vanaf 13.00 mochten de daggasten (20 man) komen bij mijn moeder thuis, daar kregen de daggasten een broodje en koffie, 15.00 uur naar de gemeente (we hadden ieder 2 getuigen, ik mijn broer en een tante, mijn man, zijn zus en een vriend). om 17.00 eten in de zaal en 18.00 receptie tot 19.00 en vanaf 20.00 in diezelfde zaal feest tot 01.00 uur met 120 gasten.
Bij ons was de dagindeling als volgt: 12.00 uur werd ik opgehaald bij mijn ouders door mijn aanstaande, wij zijn meteen doorgegaan om foto's te maken. 12.30 uur kwamen alle daggasten (45 man) naar mijn ouders voor een broodje en hier kregen ze allemaal een tasje met daarin zakdoekjes, flesje water,enz. 14.00 uur start ceremonie (hier zagen onze gasten ons voor het eerst) 16.00 uur champagnetoast op feestlocatie 17.30 uur lopend buffet 19.00 uur aansnijden bruidstaart (als dessert) 20.00 uur ontvangst feestgasten 00.30 uur vertrek met bootje vanaf de feestlocatie naar hotel. De gasten stonden ons met sterretjes uit te zwaaien. Wij hadden 45 daggasten en zo'n 125 feestgasten. Mijn man en ik hadden allebei 2 getuigen. We waren ongeveer 15.000 euro kwijt incl. huwelijksreis naar Curacao.
hij kwam me rond half 11 ophalen, toen foto's gemaakt tot ongeveer 1 uur, toen 13:15 getrouwd, we hadden beiden 2 getuigen, toen waren er een stuk of 20 gasten. Daarna zijn we tussen 2 en 4 in een bos in de buurt met de bruidsmeisjes wezen picknicken terwijl de andere gasten ergens gingen lunchen. Tussen 4-5 (werd half 6) was de kerkdienst. Na de kerkdienst nog wat foto's maken met de gasten (stuk of 50) en toen naar het diner. Trouwen voor de wet was in andere stad, kerk en hotel zaten dicht bij elkaar. Rond 6 uur gingen we eten met ongeveer 20 mensen, om half 9 begon het feest tot 1 uur en wij zijn zelf rond half 1 opgehaald. Op het feest waren er zo'n 70 mensen.
Bruidengom gaat 's morgens de trouwauto en de bloemen op te halen. Kapper en schoonheidsspecialiste komen bij de bruid thuis om 9.00uur. Om 11.00 uur verzamelen de daggasten zich bij de ouders van de bruidegom of de bruid. (ligt aan de uitnodiging die zij hebben gekregen) Rond 12.00 komt de fotograaf en gaat de bruidegom weg om de bruid op te halen Rond 12.30 uur vertrekt het bruidspaar naar het gemeentehuis 13.00 uur is de huwelijksplechtigheid Rond 13.45 uur is de ceremonie afgelopen en zullen er groepsfoto’s gemaakt worden van de aanwezigen bij het stadhuis 14.00 uur De dag gasten gaan naar ouderlijk huis van de bruidegom voor koffie of thee met een broodje oid en het bruidspaar vertrekt voor de fotoreportage met de fotograaf 16.00 uur Het bruidspaar voegt zich weer bij de daggasten waar zij nog een verrassing hebben voor de daggasten. 16.45 uur Het bruidspaar en daggasten vertrekken naar de feestlokatie. Daar worden ze ontvangen met een drankje en om 17.30 wordt het buffet geopend. Als toetje is er de bruidstaart die aangesneden wordt door het bruidspaar. 20.00 uur begint het feest en zullen de avond gasten binnen komen 00.00 uur het einde van deze bijzondere dag. Wij hadden 3 getuigen, beide vaders en een goede vriend van ons. Er waren 14 volwassen en 8 kinderen als daggasten. Bij de huwelijksceremonie waren ongeveer 30 mensen. Bij het feest 's avonds waren ongeveer 120mensen
Vanaf 15.30 uur was iedereen welkom en om 16 uur trouwden we. Aansluitend was er een drankje en rond 18 uur lopend buffet (er waren veel kinderen bij dus het eten moest makkelijk en niet al te laat). Het buffet liep over in het feest. Alles was op 1 plek: buiten getrouwd en buiten en binnen eten, drinken en dansen. Bovendien kon iedereen blijven slapen op de aangrenzende camping of de bovengelegen slaapzaal. Zodoende konden de kinderen op bed en de papa's en mama's doorfeesten. Er kwam een kapster op de locatie die ons beide heeft 'geknipt' en mij heeft opgemaakt. Oh ja, wij hadden alleen naaste familie uitgenodigd (ooms en tantes wel, neven en nichten niet) en verder vrienden. (wij zijn eind augustus verleden jaar getrouwd).
Mijn man is bij zijn moeder gaan slapen de avond voor de bruiloft. Mijn familie komt van ver dus die sliepen bij ons. Zijn moeder had zijn broer en zus met aanhang uitgenodigd voor de avond ervoor. Op zo'n laatste avond heb je toch altijd heel bijzondere gesprekken. De kapster was er rond half 9 en de visagiste een uurtje later. Mijn man zou er om half 11 zijn, en toen was ik nog niet klaar!! De kapster had er veel meer tijd voor nodig dan gepland! Maar goed, hij heeft maar een kwartiertje hoeven wachten. Om 11 uur bij de fotolocatie voor de reportage. Mijn vader en mijn zusje waren met ons mee. Mijn vader reed de trouwauto en mijn zus kon helpen met de sluier en zo. In de tussentijd zijn alle broers, zussen en ouders verzameld in ons huis. Mijn mans moeder is 's ochtends met hem meegekomen. Zijn vader leeft niet meer en het was voor haar toch een gespannen dag. Nu was ze iig niet alleen. Om 15.00 zijn we in het gemeentehuis getrouwd in het bijzijn van vrienden en familie. Daarna zijn we naar het hotel gegaan waar we een zaal gereserveerd hadden. We waren met 14 personen en de zaal had naast een prachtig gedekte tafel ook een zithoek, dus dat was ideaal. Daar hebben we de taart aangesneden en lekker zitten keuvelen voor het diner rond 19.00 uur begon. Daarna tot een uur of 11 gezellig getafeld en gekletst. Toen zijn mijn man en ik naar boven naar de bruidssuite gegaan en is de rest in de bar verdwenen. We hadden op een kaart aan mogen geven wat we als ontbijt wilden en hoe laat we dat wilden hebben. We hadden het idealistische idee dat dat wat ons betreft zo laat mogelijk kon (half 11) want we zouden lekker gaan uitslapen... hihi Om half acht waren we wakker! Gelukkig stond er een Senseo, bonbons, koekjes en een fruitmand want ik had een honger! hihi
Mijn man heeft mij 's ochtends om elf uur opgehaald bij mijn ouders. Zijn ouders en oma waren ook mee. Wij zijn daarna fot's gaan maken met de fotograaf terwijl de familie koffie dronk bij mijn ouders. Om twee uur zou de rest van de familie en goede vrienden zich verzamelen (zo'n 35 mensen) bij mijn ouders om vanaf daar gezamlijk als een stoet richting gemeentehuis te vertrekken. Onze ouders waren getuigen. Na het gemeentehuis is de hele stoet vertrokken naar de feestlokatie waar we de familiefoto's hebben gemaakt en heerlijk hebben gegeten met een lopend buffet. 's Avonds om 20.00 uur begon het feest en hebben we de taart aangesneden. Dit was met zo'n 100 mensen. Het feest duurde eigenlijk tot 12.00 uur maar liep uit richting half twee. Toen lekker naar het hotel. Wil je ook nog weten hoet het ons in het hotel is vergaan???
Daggasten kwamen om 10.30 bij mij thuis (vanuit ouderlijk huis getrouwd). Aanstaande kwam om 11.00, daarna broodje/soep eten, foto's maken in de tuin. 13.00 stadhuis, 14.00 kerkdienst, daarna (incl. feliciteren +- 15.45) daggasten naar de feestzaal voor koffie met gebak en wij fotoreportage maken. 17.00 champagne, 18.00 diner, 20.00 feest (geen receptie) met zo'n 130 gasten (incl. zo'n 30 daggasten (naaste familie en wat vrienden)). Afsluiting om 0.00. Totale kosten zo'n E 7000,-