Maar hier dan als leek natuurlijk, een vraag. Kun je dan niks van thuis meenemen? Hoe moeilijk is het om een broodje, koekje, soepstengel o.i.d. in je tas te doen? Ik vind het echt niet netjes, zie het regelmatig en vind het altijd een vreemd fenomeen. Ook toen ik nog in de supermarkt werkte vond ik het heel raar. Als er iets is, bv het kindje heeft echt ineens erge dorst of je hebt zelf een hoestbui, dan is het iets heel anders vind ik. Maar meestal waren het toch echt dezelfde mensen die dit gewoon standaard deden. Waarom moet een kind per se in de supermarkt eten? En waarom dan niet iets wat van huis is meegenomen?
Dan heb je mijn peuterpuber zoon nog nooit mee gemaakt die werd werkelijk waar stront vervelend. Die klom zo ze buggy uit rende door de winken ik kies voor rustig aan wandelen. Op een gegeven moment toen hij ouder werd lied ik hem mee helpen met de boodschappen doen maar er waren periode.s bij die ik niet graag over doe. Nu met dochter weet ik nog van de vorige keer om er anders mee om te gaan. Je leert al doende men ouder word en wijzer met opvoeden.
Ik doe het zelf absoluut niet omdat ik vind dat we gewoon thuis eten en niet in de supermarkt. Ze krijgen thuis genoeg en in de supermarkt niets. Ik kom overal kinderen tegen in buggy`s met eten/drinken, vind ik ook zo onzin als je maar een half uurtje/uurtje op pad bent. Ik doe dat bij ons in het dorp nooit, wel als we een hele dag weg zijn. Ik loop nooit met gillende/jankende kinderen door de winkel wat ze zijn niet gewend dat ze eten in de supermarkt krijgen. Oke toen ze nog baby waren huilden ze echt weleens als we te lang stil stonden bij de kassa. Overigens denk ik niet dat je er criminele stelende kinderen van krijgt, want als je het broodje, de rest van de koekjes e.d. afrekent zien ze dat toch ook en je kunt het ook gewoon benoemen naar ze toe.
Deed mn dochter ook hoor, en zat toen met 2 kindjes. Hier is het dan klaar en gaan we de winkel uit.. gingen we even een rondje lopen of ergens spelen en dan poging 2.
Ik zeg toch al je word wijzer en je gaat anders na denken. En bij dochter doe ik het dus al anders. Geen schande haha. We zijn hier toch niet om elkaar de les te lezen hoe een ander het aan gepakt heeft. Of zijn we hier om elkaar te helpen en info uit te wisselen. Tien jaar geleden stond ik vele male anders in het leven dan dat ik nu doe. Al doende leert men.
Dit topic is een eye opener voor me. Ik vind er persoonlijk niets raars aan om een pak krentenbollen open te maken en aan m'n kinderen te geven (en er zelf vast een van te eten) voordat ik bij de kassa ben. Zolang je er maar voor betaalt. Maar het is voor mij echt nieuws dat er zó veel mensen zijn die het niet vinden kunnen. Zet mij weer aan het denken, of het nou echt wel zo normaal is om dit te doen.
Ook nee gestemd. Ik vind het persoonlijk ook niet netjes (zacht uitgedrukt). Je betaald eerst en dan mag je het gebruiken/opeten. Maar ik realiseer me nu dat mijn dochter eigenlijk nooit om eten zeurt. Wel om los lopen in de winkel .
Dat kan dus niet en in zo'n geval zou ik dus ook die banaan niet geven? Ik vind dat er geen discussie mag ontstaan over wat je de winkel verschuldigd bent.
Ik heb ja aangevinkt, maar het gaat eigenlijk alleen om een sneetje brood. Als ik brood koop in de supermarkt krijgen ze elk een sneetje, maar daar blijft het ook bij, ik doe geen pak koeken ofzo open, dat vind ik toch een beetje te ver gaan.
ik doe het wel eens met een croissantje, waar 2 van in het zakje zitten dat is de enige uitzondering...verder doe ik dat nooit, en alleen bij de supermarkt waar ik bekend ben..
Eigenlijk niet. Toevallig vd week wel pakje drinken gegeven omdat ze weinig had gedronken en echt dorst had. Ik moest de week boodschappen nog doen. Maar dat is echt bij hoge uitzondering.
Soms wel, maar alleen als er echt een mega rij staat bij de kassa. Hij mag het altijd vasthouden en als we de kassa voorbij zijn (dus betaald), mag hij een doosje rozijntjes of een kaasje of zo, dan gaat het boodschappen doen ook sneller met een beloning in het vooruitzicht. Maar soms heb je of van die klagers aan de kassa of er gebeurt wat of het is toch druk, dan maak ik dus wel wat open, beter een etend kind als een ongeduldig kind. De supermarkt maakt er trouwens geen enkel probleem van hoor en als er iets open is, zeg ik het ook gelijk aan de kassa. Ik doe het meer om gewoon te leren van eerst betalen dan eten, maar dat weet hij heel goed.
Ik doe het wel...hij krijgt een flesje fruitshoot en soms een knijpyoghurtje. Hij legt het zelf op de band van de kassa als we daaraan komen en weet dondersgoed dat we ervoor moeten betalen.
Eens. Ik heb achter de kassa gezeten en je wil niet weten hoeveel volwasenen het ook doen:s best vervelend eigenlijk...
Ik heb toevallig vorige week m'n zoontje een stukje brood gegeven in de winkel omdat hij moeilijk was omdat hij moe was. Da's de eerste keer en wil er zeker geen gewoonte van maken. En het was ook pas aan de kassa, want zolang we rondreden met de winkelkar was hij rustig. De juffrouw aan de kassa heb ik het even gemeld, maar ze zag het stukje brood ook nog in z'n handjes.
Nog als toevoeging: ik geef m'n kinderen best vaak wat te eten in de supermarkt, maar nooit omdat ze erom zeuren. Zeuren wordt hier ook niet beloond. Het is eerder dat ik het ze gewoon aanbied. Dochterlief zit lekker in de winkelwagen en vindt het leuk om iets vast te houden. De ene keer een zakje doperwten, de andere keer een pak broodjes. En soms mag ze er vast een opeten. t.a.v bananen en ander 'weegfruit': dat geef ik alleen als ik het al gewogen en gestickerd heb. Dus of in een supermarkt waar je het zelf moet doen, of als ik de zelfscan gebruik. En anders geef ik ze iets uit een verpakking met streepjescode. Als mijn pinpas weigert, heb ik er nog 3 die aan andere rekeningen gekoppeld zijn. Het is mij echt nog nooit overkomen dat die het allemaal niet deden. Dus het zal mij niet gebeuren dat ik niet kan betalen voor mijn spullen. (heb het wel een keer gehad dat ik mijn portemonnee niet bij me bleek te hebben. toen heb ik de boodschappen apart laten zetten, ben m'n geld gaan halen en heb toen afgerekend. overal is een oplossing voor te vinden, ook zonder dat je hoeft te 'stelen'.)