Hoi hoi, Kleine is bijna 16 mnd en krijgt voor dr middagslaapje bij het broodje nog een warme fles van 120 cc. Hier zitten 3 schepjes opvolgmelk in met 90 cc water en 30 cc gewone melk. In de avond voor het slapen krijgt ze 120 cc pyjamapapje aangelengd tot 200 cc met gewone melk. Ik vind het lastig om af te bouwen. Hebben jullie advies? Gewoon stoppen of steeds meer aanlengen? Ze vindt het nog zo lekker en ik ben bang dat ze anders niet lekker slaapt, wat ongetwijfeld onzin is...
Je zou het kunnen proberen? Bijvoorbeeld eerst die van de middag eraf en dan als dat goed gaat de avondfles ook. Al moet ik zeggen dat mijn zoontje van 1.5 ook nog melk (borstvoeding) drinkt voor het slapen gaan 's avonds. Ik vind het geen probleem. 1 jaar is nog zo klein
L. krijgt nu sinds een maandje geen flesje meer tussen de middag maar gewoon een open bekertje volle melk. Hij drinkt het hele bekertje inmiddels leeg, in het begin moest hij wel wennen. Ik heb hem gewoon weg gelaten en ben ineens over gestapt.
Gewoon proberen. Evt. een extra toetje aanbieden bij het avondeten? Zoveel suiker in opvolgmelk/pyjamapapje! Hier een 17 maander die nooit een papfles o.i.d. gehad heeft maar bij het avondeten volle Griekse yoghurt krijgt als toetje. 200cc is een flinke plons voor een 16 maander!
Bij mijn oudste zijn we na de opvolgmelk voor het slapen overgegaan op half thee/half melk. Evt wat honing erin. Dat werkte net zo goed. Nu hij 9 is, drinkt hij het nog De jongste maakt het niet uit wat hij krijgt, maar de oudste zat echt aan zijn avondfles geplakt. De jongste ging ook echt slechter slapen als hij zoveel kreeg in de avond.
Wij zijn gewoon gestopt. Smiddags melk in een rietjes beker. Savonds een beetje yoghurt en soms wag warme melk in een rietjesbeker.
Hier hadden we moeite hem 's avonds in bed te stoppen zonder fles. Eindeloos verdund totdat we op een avond spontaan de fles vergaten. Hij maalde er niet om en sindsdien geen fles meer. Hij was toen ongeveer 18 maanden.
tsjaa hier 19 maanden en hij krijgt gewoon een papfles als ontbijt en avonds voor het slapen gaan.. Ik zou me er niet druk om maken. Ik zou wel iets anders geven avonds dan een pyjama papje gezien de hoeveelheid suikers, maar dat is persoonlijk
Gewoon stoppen inderdaad, wij hebben de laatste fles toen vervangen voor een bekertje thee. Nu ze 2,5 is krijgt se die nog steeds voor het slapen