Ons zoontje is bij de gastouder de enige van 4 die juist geen BV krijgt. Dus dat krikt het gemiddelde weer een beetje op dan
Ik ben absoluut een bv moeder, maar m'n haren gaan wel een beetje rechtop staan van dit soort berichten, vooral het woord schokkend vind ik in deze context verre van gepast, alsof het een misdaad is om je kindje met de fles groot te brengen.
Nou dat gevoel krijg ik van jouw berichtje...dat is absoluut niet de context van mijn topic en als je dat wel vindt, dat is dan jouw mening.
Hihihi inderdaad! Maar mss kiezen moeders die borstvoeding geven vaker voor GO ipv KDV omdat ze mss denken dat GO flexibeler is? Terwijl dat volgens mij niets uitmaakt...ik voel een onderzoek aankomen...
Alleen maar makkelijk! Kunnen ze de bv ook niet per ongeluk verwisselen! Hier trouwens nooit melk in de vriezer van het kdv gehad, ivm risico op te lang staan etc wilden ze dat niet dus altijd vers, of ontdooid uit eigen vriezer voldoende mee gegeven. En vanaf 6 maanden over op een combi, maar vooral omdat ik door de "voorrad" heen was en niet kolf op mijn werk (althans bij no. 2)
Ja, heb het er wel met ze over gehad. Is voor mij ook de eerste keer, dus moeten even kijken hoe we dat gaan doen. Mss in mijn agenda zetten dat ze op die dag het op moeten maken ofzo...hmmmm Even checken hoe lang het houdbaar is. En idd kans op verwisseling is er niet, tenzij ze met kindjes gaan goochelen...
Zonder je te willen aanvallen, wat is dan wel de bedoeling van zo'n berichtje? Allicht begrijp ik je niet goed?!?!
Ik zal het even anders omschrijven: ik sta ervan te kijken dat er dus geen BV kindjes in de groep zitten, terwijl er tegenwoordig zoveel gestimuleerd wordt om BV te geven. Dat vind ik dus "schokkend", gewoon het feit dat ik er helemaal vanuit ging dat het bijv 50/50 zou zijn. En natuurlijk kun je twisten over woordgebruik, maar da's heel persoonlijk. En heb helemaal niets tegen FV. Is niet mijn keuze, maar dat bepaalt iedereen voor zich en kindjes worden evengoed gewoon groot.
Ik weet het niet precies, maar er is in elk geval nog wel een ander kindje op het kdv dat ook bv krijgt. Ach, bekers zijn altijd duidelijk gelabeld, dus kan niet misgaan volgens mij. Hier hebben ze een boekje liggen waarin ze schrijven wanneer er voeding de vriezer ingegaan is en tot wanneer die houdbaar is (ze houden 3 maanden aan).
Ik vind het wel jammer voor die kinderen, maar om eerlijk te zijn, het verbaast me niet. Driekwart van de moeders zegt dat ze bv willen proberen, in de kraamweek valt er al een aardig deel af, en veel moeders vinden 6 weken of 3 maanden mooi genoeg. Nederland is nou eenmaal een land met een flessencultuur, wat niet vreemd is, de zuivelindustrie is een belangrijke industrie in ons land. Mensen zullen eerder zeggen 'geef je gewoon een fles' dan 'geef je gewoon borst'. Feit is dat de meeste bv-promotie in NL bestaat uit zeggen dat bv zo goed is (tot het mensen de strot uitkomt) zonder echte daadwerkelijke ondersteuning en begeleiding (kijk naar bv-kennis op CB's...) Als je hard je best hebt gedaan om een bv-relatie op te zetten, dan kan ik me voorstellen dat je het verbaast, en dat je het schokkend vindt. En dan vermoed ik eerder dat het schokkend in de betekenis van 'hoe kan dat nou?' is dan in de betekenis van 'hoe durven ze!'. Er is in NL gewoon nog veel werk te doen, en gelukkig krijgen al heel wat meer kinderen dan vroeger die eerste weken bv, dat inspireren winst voor ze!
Zo bedoelde ik het inderdaad! Je hebt het over NL, maar we zouden in BE gaan wonen binnenkort ivm werk hubby (is nu NB geworden), maar bij de KDV daar spraken ze ook met geen woord over BV, alleen over FV. Ben benieuwd hoe het in BE is.
Ik weet nog niet hoe het bij mijn GO is, maar voor mij persoonlijk is het juist andersom. Ik wilde geen bv geven, maar ben t gaan proberen. Wilde toen 6 weken doen, toen besloot ik dat ik t 12 weken vol zou houden en nu kies ik ervoor om op m'n werk te gaan kolven! Ik breid de tijd steeds verder uit, hihi! De grens die ik mezelf nu heb gesteld is totdat mijn dochter tandjes krijgt
Lekker toch!? Ik denk dat je pas weet of je het leuk vindt wanneer je het eerst een tijdje geprobeerd hebt. Net als met alles toch? Hopelijk kunnen jullie er samen nog lang van genieten! Dat hoop ik ook voor ons. Mijn schoonzus heeft 1,5 jaar gevoed. Heerlijk lijkt me dat!
Ik had ook graag BV gegeven maar helaas, heb tijdens de kraamweek en de week erna lopen kolven om het mee te helpe op gang te krijgen maar helaas, me ventje deed zo zijn best en na 2 dagen begon het huilen en niet snappen waarom , sja later viel het kwartje, kind had honger, na de bevalling hebben ze hem niet aangelegd , hij moest even mee en mijn placenta kwam niet me dus uur gewachten toen naar de OK en toen ik eens terug kwam op de kamer sliep hij en werd hij even aangelegd erna, oen 2 uur later weer enz enz maar ik kwam na 2 weken kolven op 40cc per dag uit toen ben ik ermee gestopt, had liever anders gezien , wie weet met de volgende beeb
Hier ook zo! Ik wist zeker dat ik niet zou gaan kolven op het werk.. en moet je me nu eens zien. En het afbouwen als hij 6 maanden zou zijn is ook al mislukt..
Haha, grappig he hoe je je grenzen verlegd. Hier wilde ik eerst 6 maanden voeden (maar die grens werd al snel verlegd) en ik was in tranen toen ze met haar 1e verjaardag 5 dagen weigerde. Gelukkig hier zelf de keuze niet hoeven maken om te stoppen, dochter deed dat met 23 maanden. @Eevie, die tandjes kunnen ook meevallen hoor! De keren dat ik gebeten ben zijn op 1 hand te tellen en 2x daarvan was m'n eigen schuld. Ik wilde haar aanleggen in de auto terwijl ze niet wilde. Later heeft ze nog wel een paar keer gebeten maar dat was uit ondeugendheid en toen was ze al ouder, dus dan was het gewoon bijten=geen borst.
Bij het kdv waar ik werkte, begonnen de meeste babytjes wel met borstvoeding. Maar na 1 maand ofzo kregen de meeste al voornamelijk flesvoeding.
Mijn kinderen zijn nooit het enige BV-kindje op hun kdv geweest, er waren er altijd wel een paar. Er was gewoon een vriezer, en de leidsters waren erg goed op de hoogte van hoe je met moedermelk dient om te gaan.