Dames, Vraagje: worden er bij beginonderzoeken bij de gyn ook gecheckt of de schildklierwaardes goed zijn? Ben nu 8,5week zwanger en denk er veel over na ivm miskramen..
Dani: volgens mij wel, maar ik weet dat niet helemaal zeker, omdat mijn schildklierwaardes standaard regelmatig gecontroleerd werden en worden omdat ik schildklierpatient ben. Hierdoor weet ik wel dat het heel belangrijk is dat deze waardes goed zijn. Waarom vraag je het niet snel even na bij de gyn/ vk? Heb je ervaringen met miskramen? Als je bekend bent met schildklieproblemen, is het belangrijk om zo vroeg mogelijk in de zwangerschap te meten en te starten met medicatie of om op te hogen als je al medicatie had.
Volgens mijn gyn is dat geen standaard onderzoek. Uiteraard kan en mag je dit zelf vragen. Ik heb er bij mij gyn om gevraagd (omdat ik zo moe bleef, ook na 12 weken, en had gelezen dat dit ook aan aan de schildklier kon liggen). Maar bij mij was gelukkig niets aan de hand.
Is naar mijn weten ook niet standaard. Maar je zou kunnen vragen aan je gyn of die het wil prikken en anders je huisarts het vragen?
Hoi dames Ik heb 1 vroege miskraam gehad. Daarna 15 maanden proberen en nu 8,5 week zwanger. Ik ben niet bekend met schildklierproblemen. Niet dat ik weet. Ben alleen zo bang dat het misgaat..en daardoor denk ik over van alles na Kan ik de verloskindige dit ook vragen ? Daar moet ik vandaag naartoe. Liefs
Ik dacht juist van wel? Als zwanger worden niet lukt, kan dat aan de schildklier liggen, dus dit laten ze dan testen met bloedprikken, om dat evt. uit te sluiten cq bevestigen. Bij mij is dat toen wel gedaan in elk geval, en dat was echt standaard.
Ik heb ook een schildklier aandoening en bij elke controle om de vier weken wordt mijn schildklier waarden gecheckt. In principe wordt je schildkliertabletten verhoogd als je zwanger bent. Ik slik nu 125 Mg ipv 0,75 (als je voor je zwangerschap ook een schildklieraandoening had en medicijnen voor slikt )
hoi dames, Nou de vk vertelde dat ze er niet standaard op checken. Ik heb telkens een hoge hartslag in rust, maar dit kan ook door Lyme komen. Ze zag vooralsnog geen reden om op de schildklier te checken. Wat denken jullie? Ik ben bang dat het alsnog misgaat bij evt schildklier problemen. Maar nu ben ik ook een stresskip.
Als jij denkt dat het aan je schildklier ligt dan zie ik alle reden om daar direct op te laten prikken. Schildklier problemen moeten niet onderschat worden, zeker niet tijdens zwangerschap is mijn mening.
Ja, dus??? Als jij er controle op wilt dan is het totaal onbelangrijk of het wel of niet standaard gebeurt. Het kost de verloskundige niets extra's.
Hier testten ze er idd niet op. Maar ik heb een trage schildklier dus ik heb er op gestaan dat ze zouden testen. De internist waar ik nu onder behandeling ben gaf wel aan dat als je waardes echt niet goed zouden zijn, je ook heel moeilijk zwanger wordt. Wel blijft het dan natuurlijk belangrijk om te blijven controleren. Ik zou gewoon even je huisarts bellen en vragen of je kunt laten prikken.