Zijn er hier ook vrouwen die in wisselende diensten werken? Met name nachtdienst. Ik sliep altijd al slecht in de nachtdienst, maar nu Ik zwanger ben nog minder. Weten jullie een veilig middel om te slapen wat ik kan gebruiken om te slapen? Melatonine bv? Het gaat nog om 2x vier nachten daarna hoef ik geen nachten met te werken gelukkig. Groetjes Irene
Ik kreeg melatonine voorgeschreven van de huisarts, 5mg, en hij adviseerde te stoppen zodra ik zwanger was, simpelweg omdat er nauwelijks onderzoek gedaan is naar het effect op je kindje. Ik weet alleen niet of dat ook geldt voor lagere doseringen die te verkrijgen zijn bij de drogist.
Hey bimmeltje, Ik lees even mee. Ik werk alleen maar nachtdiensten, dus ben ook benieuwd wat voor tips iedereen heeft.
Als je zwanger bent mag je de nachtdiensten weigeren (weet niet of daar ook aantal week aan verbonden zit) maar je hoeft ze dus niet te draaien als jezwanger bent
Ik werk in de jeugdzorg en pas na je eerste trimester kun je stoppen met de nacht/slaapdiensten. Eigenlijk best vreemd, want de eerste 3 maanden ben je moe moe moe en nog eens moe! Maar goed ik moet ook nog een week of 5 volhouden (waarvan gelukkig 2 weken vakantie).
Hoi, klopt, tot het eerst trimester en dan hoeft het niet meer (zou denk ik ook niet tot aan mijn verlof nachtdiensten willen draaien). Ik heb dus nog 8 weken te gaan tot mijn tweede trimester (rond 3 mei). Ik had toevallig al vakantie opgenomen, waardoor vanaf 10 april t/m 10 mei vrij ben. Ik ben wel heel nieuwsgierig hoe mijn manager reageert en of ze zelf zal aangeven dat ik geen nachtdiensten meer hoef te draaien en wat ik dan voor ander werk kan doen. Vind dat toch wel lastig. Voel me wel verantwoordelijk, maar ben er niet van overtuigd dat nachtdiensten oké zijn voor een zwangere vrouw.
Ik heb tot en met 32 weken zwangerschap nachtdiensten moeten werken, met de na druk op moet!! Helaas geen tips, hoop dat je een meegaande leidinggevende hebt die misschien je diensten kan ruilen.
Hier met zo'n 12 weken nog een paar nachtdiensten gehad, en ik zou nu eigenlijk weer in de nacht zitten (blok is 7 avonden, 2 dagen vrij, 7 nachten). Dat vond ik met bijna 20 weken toch te gek, en gelukkig was de planner het daarmee eens. Wel heb ik er een razend drukke dagtaak en een paar niet-gecompenseerde weekenddiensten voor teruggekregen. De CAO schrijft voor dat je na het eerset trimester niet meer verplicht kan worden tot onregelmatig werken, de afspraak bij ons is dat je na 20 weken geen diensten meer doet (en daartussen dus in overleg) Mijn grootste probleem is het lopen. Met 12 weken had ik de nieuwjaarsnacht, en aan het einde van de nacht was het strompelen. Vandaag van half 10 tot kwart voor 6 gewerkt met veel lopen en staan, en net toen ik na wat achterstallige administratie om kwart over 9 wilde vertrekken moest ik nog bijspringen als back-up aan de andere kant van het ziekenhuis (lees minstens 10 min lopen als je stevig doorstapt). Om 11 uur thuis, en ik loop niet, ik waggel. Morgenochtend maar zien of ik er om half 9 weer fris en fruitig kan staan!
Je mag nachtdiensten weigeren.. (cao). Ikzelf werk ook alleen maar nachtdiensten en ben nu 32 weken zwanger. Is nog goed vol te houden voor mij. Blijf ook in de nachten werken tot aan mijn verlof. Misschien kan je met iemand ruilen? Als je ze niet kan weigeren? Groetjes.
Omdat ik geïntimideerd werd, ik als oproepkracht mocht geen diensten weigeren. Deed ik dit wel dan lag ik eruit Ik mocht niet eens op woensdagavond naar zwangerschapsgym want dan kreeg ik opeens standaard een avonddienst. Ik heb onlangs een boekje opengetrokken bij het UWV en de bedrijfsarts want nu heb ik weer problemen met mijn werkgever, ben al druk op zoek naar een andere werkgever.
@piepie Wat ontzettend oneerlijk! Werkgevers lijken momenteel wel vrij spel te hebben @ts Stel dat ze je verplichten de nachten te blijven draaien ( wat ik niet denk), kun je dan niet vragen of je er slaapdiensten van mag maken?