Mijn dochter van 19 wil graag de opleiding kraamzorg gaan doen. Ze is heel de tijd al aan het zoeken op internet waar ze dit kan doen. Heeft iemand van jullie hier ervaring mee of hebben jullie tips waar ze terecht kan? Alvast bedankt!
Meestal wordt deze opleiding aangeboden via kraamzorgbureaus, deze zou ik benaderen. Maar ik vrees dat het lastig wordt, ik ben hier vorig jaar mee bezig geweest maar ze hebben hier in de randstad 1 grote opleidingenstop.
Ik weet niet in welke regio je op zoek bent, maar hier bij ons in Noord-Holland heb je de Omring, kraamzus die ik zo uit mijn hoofd weet en die zijn vaak wel op zoek naar stagiares. Zelf doe ik een opleiding Verzorgende IG niveau 3 en hierbij heb je ook de mogelijkheid om stage te lopen in de kraamzorg maar je zult nog wel echt verder moeten leren wil je daarin verder gaan.
Dat wist ik niet. Nou woont mijn dochter niet in de randstad...maar waarschijnlijk is het daar hetzelfde liedje.
Mijn dochter had het daar ook over dat ze dan waarschijnlijk Verzorgende IG ging doen. Komt mijn dochter in aanmerking voor een studiefinanciering? Regio dordrecht woont ze.
Ik heb verzorgende ig gedaan en stage gelopen in de kraamzorg. Bij obs was het zo dat je het laatste jaar moet kiezen tussen kraam en ig. Ik zelf zou kraam kiezen en daarnaast de ig ook halen. Zo ben je breed opgeleid en kun je in meerdere werkvelden te recht.
Onder de 21 wordt niemand toegelaten tot de opleiding Kraamzorg want het slagingspercentage is 0%. Tevens gaat het op dit moment erg slecht met veel kraambureaus dusver het nu een goed moment is om de kraam in te gaan... Dit is trouwens niet lullig bedoeld hoor. Ik zou adviseren eerst verzorgende ig te gaan doen en dan wanneer ze 21 is opnieuw te proberen.
of ze studiefinanciering krijgt hangt af van het inkomen van de ouders en hoeveel ze dan krijgt, ze kijken dan naar het jaarinkomen van vorig jaar. dit kun je ook uitzoeken bij het duo volgens mij. en anders misschien even bellen om te informeren, wel moet ze natuurlijk 18 zijn om er voor in aanmerking te willen komen. ik zou ook eerst verzorgende ig doen om goed rond te kunnen kijken en het een goede bassis is voor als je in de zorgkant wild werken.
Ze kan het best beginnen met de vig opleiding. Ik wilde me laten omscholen, en ben al vanaf vorig jaar aan het solliciteren naar een bbl plek. Het is nogal moeilijk helaas
Mijn dochter woont al op zichzelf...samen met haar vriend. Ze word volgende maand 20 jaar. Dank je wel voor het meedenken
Ik weet dat hier de opleidingen in Brabant grotendeels gestopt zijn omdat er zo weinig werk in is momenteel..
dan krijgt ze zeker studiefin, ik woon ook samen met mijn man en krijg nu 600 euro studiefin, dit omdat mijn ouders geen hoog inkomen hadden. dit bedrag is voor voledige student, en kan natuurlijk per sitautie verschillen. succes
Hmm zie nu pas dat de auto correctie een paar fouten heeft gemaakt. Het moet zijn dat het op dit moment geen goed moment is om de opleiding Kraamzorg te gaan doen.
In ROC Amsterdam heb je de opleiding kraamzorg. (dit project heet KraamTalent) Dit is gewoon Verzorgende met uitstroom kraam. Zei garanderen je een stageplek in de kraamzorg en je kan dan dus ook uitstromen met kraam. Als je bij het ID college verzorgende gaat doen, kunnen ze je niet garanderen dat je een stage in de kraam kan doen, wat dus betekend dat je ook niet in die richting kan uitstromen. Dit is dus BOL, geen BBL. Ookal woont je dochter uithuis en al samen, dan nog kijken ze naar het salaris van de ouders hoeveel stufie ze zou krijgen. Bij BBL krijg je natuurlijk geen stufie en OV